3DONtv

Jak szybko zwróci się inwestycja w drukarkę 3D?

W wielu branżach pojawiają się i będą się pojawiały, coraz to nowe rozwiązania, przygotowywane właśnie z wykorzystaniem technologi druku 3D.

Naukowcy z Michigan Technological University opublikowali badanie zatytułowane - "Life cycle economic analysis of distributed manufacturing with open-source 3-D printers” . W którym to badaniu udowadniają, że przy cenie drukarki 3D ustalonej na 3 tysiące dolarów, inwestycja w nią zwróci się w mniej niż rok. Naukowcy twierdzą, że wskaźnik ROI (return on investment) wynosi w tym przypadku więcej niż 200%. Założono tu, że drukarka będzie pracowała przez mniej więcej 25 godzin w ciągu roku.


Druk 3D dla firmy to oszczędność czasu i pieniędzy, według szacunków Boscha inwestycja na zakup drukarek 3D zwróciła się w przeciągu zaledwie kilku tygodni. Firma wykorzystuje drukarki 3D nie tylko do prototypowania nowych części, ale również serwisowania maszyn w fabryce.

W kolejnym odcinku projektu Porady 3D, Adam Kozubowicz z firmy get3D odpowiada na pytanie jak szybko może zwrócić się inwestycja w drukarkę 3d i od czego to zależy.

Więcej informacji na stronie: Porady 3D

get3D Sp. z o.o.
Wigury 21
90-319 Łódź
+48 42 630 50 50
Polecamy:
Powiązane:
Partnerzy