3DONtv

Ile kosztuje wydruk 3D?

Druk 3D przyczynia się w firmach do sporych oszczędności. Koszt wykonania elementu z drukarki 3D może być znacząco niższy niż produkcja wtryskowa czy obróbka CNC z metalu.

Korzystanie z firm świadczących usługi druku 3D jest bardzo wygodne dla zamawiającego, bo nie musi on inwestować w sprzęt i jego amortyzację, nie jest konieczne zatrudnianie lub przeszkolenie specjalistów.

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, ile kosztuje wydruk 3D, bo zależy to od zbyt wielu czynników i zmiennych. Ten sam model wydrukowany w różnych technologiach będzie różnił się ceną nawet o kilkaset złotych. Wynika to z ceny materiału, kosztów amortyzacji maszyny i roboczogodziny pracy drukarki 3D, a także z obróbki końcowej wydruku 3D (usuwanie podpór, lakierowanie, montaż układów elektronicznych). 

Ile tak naprawdę kosztuje wydruk 3D? Co wpływa na cenę usługi drukowania 3D? Co jest brane pod uwagę w tworzeniu cennika druku 3D i dlaczego czasami może to potrwać więcej niż kilka godzin? Na te pytania odpowiadamy w kolejnym odcinku projektu "Porady 3D" razem z firmą CadXpert na 3don.pl

Porady 3D 
https://3don.pl/video/format-ekspert-radzi 
Firmy - Drukarki 3D 
https://3don.pl/katalog-firm/druk-3d/drukarki-3d
Firmy - Udługi druku 3D
https://3don.pl/katalog-firm/druk-3d/uslugi-druku-3d
Kooperator 3D - wyślij zapytanie 
https://3don.pl/kooperator-wyslij-zapytanie 
CadXpert 
https://3don.pl/katalog-firm/firma/3321/cadxpert

CadXpert
Ciepłownicza 23
31-574 Kraków
+48 12 307 25 24
Polecamy:
Powiązane:
Partnerzy