3DONtv

Jak zintegrować skaner 3D z robotem współpracującym?


Roboty współpracujące czyli inaczej Coboty, znajdują ostatnio coraz szersze zastosowanie. Dzięki odpowiedniej konstrukcji i zaawansowanym systemom bezpieczeństwa mogą pracować bez wygrodzeń, a nawet w bezpośredniej bliskości człowieka.

Jednym z ciekawych obszarów zastosowań cobotów jest obecnie skanowanie 3D. Producenci cobotów umożliwiają developerom z całego świata tworzenie własnych rozszerzeń/wtyczek do ich oprogramowania. Dzięki nim możliwe jest pełne zintegrowanie kobota ze skanerem 3D, obejmujące m.in dobór parametrów skanowania czy wykonywanie skanu testowego podczas ustawiania ścieżki cobota.

Programowanie cobota jak i całego procesu skanowania jest bardzo proste i nie wymaga specjalistycznej wiedzy z zakresu robotyki. Wynikiem integracji jest szybkie i w pełni automatyczne stanowisko skanujące zdolne do wykonywania serii powtarzalnych scenariuszy skanowania oraz generowania raportów kontroli jakości.
Więcej o tym jak zintegrować skaner 3D z robotem współpracującym, w kolejnym odcinku Porady 3D opowiada Radosław Siwiec z Evatronix.

Porady 3D 
https://3don.pl/video/format-ekspert-radzi 
Firmy - Skanery 3D
https://3don.pl/katalog-firm/skanowanie-3d/skanery-3d
Kooperator 3D - wyślij zapytanie 
https://3don.pl/kooperator-wyslij-zapytanie 
Global 3D
https://3don.pl/katalog-firm/firma/1632/evatronix-sa

Evatronix SA
Wiktora Przybyły 2
43-300 Bielsko-Biała
Polecamy:
Powiązane:
Partnerzy