3DONtv

Czy tworzywa w druku 3D mogą zastąpić metal?

Najczęściej przetwarzanymi w druku 3D materiałami są PLA, PET-G, ABS. Jednak druk 3D ma do zaoferowania znacznie więcej wysoko wytrzymałych, specjalistycznych materiałów, które już teraz zastępują elementy metalowe. Są to materiały, których wytrzymałość może być porównywalna do wytrzymałości metalu przy znacznie niższej wadze danego elementu.

Jednym z takich materiałów do druku 3d jest nylon wzmacniany włóknem węglowym. Włókno węglowe bardzo często jest stosowane w kompozytach jako tworzywo wzmacniające domieszkowany materiał. Również w druku 3D mamy możliwość wykorzystania materiałów, które są domieszkowane włóknem węglowym.

Kolejnym konstrukcyjnym materiałem w druku 3D jest Ultem 9085. Jest to tworzywo, które charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na rozciąganie przy niskiej wadze. Jest to materiał certyfikowany pod kątem palności ma klasę UL-V0, co oznacza, że próbka z tego materiału nie topi się, nie żarzy się podczas palenia i nie wykazuje skroplin.

Więcej na temat tworzyw które z powodzeniem mogą zastąpić  metal, podpowiadamy w kolejnym odcinku Porady 3D razem z firmą CadXpert na 3don.pl

Porady 3D 
https://3don.pl/video/format-ekspert-radzi 
Firmy - Drukarki 3D 
https://3don.pl/katalog-firm/druk-3d/drukarki-3d
Firmy - Udługi druku 3D
https://3don.pl/katalog-firm/druk-3d/uslugi-druku-3d
Kooperator 3D - wyślij zapytanie 
https://3don.pl/kooperator-wyslij-zapytanie 
CadXpert 
https://3don.pl/katalog-firm/firma/3321/cadxpert

CadXpert
Ciepłownicza 23
31-574 Kraków
+48 12 307 25 24
Polecamy:
Powiązane:
Partnerzy