3DONtv

Gdzie przyda się drukarka 3D?

Przemysł, medycyna, stomatologia, prototypowanie, nauka, to tylko jedne z wielu dziedzin gdzie z powodzeniem możemy zastosować i wykorzystać technologię druku 3D.

Drukarki 3D pozwalają na produkcję elementów i detali od podstaw, wykorzystując do tego pliki cyfrowe. Technologia ta jest coraz częściej wykorzystywana w inżynierii, produkcji, architekturze, a ostatnimi czasy ma również bogate zastosowanie w medycynie, stomatologii jak i usługach druku 3D.

Jaśli chodzi o przemysł, wytworzenie pojedynczych form przestrzennych na potrzeby testów, prototypów czy też konkretnych zastosowań i elementów maszyn od zawsze było problematyczne. Im bardziej skomplikowany był dany projekt i im mniejsze były jego rozmiary, tym więcej zaangażowania oraz czasu trzeba było poświęcić na jego wykonanie i tym wyższa musiała być wprawa wykonawcy. Druk przestrzenny okazał się zatem rewolucją, która ułatwiła i obniżyła koszy wytwarzania tego typu komponentów.

W ramach projektu Porady 3D, Bartłomiej Sztyler z firmy get3D podpowiada gdzie z powodzeniem możemy wykorzystać drukarkę 3D.

Więcej na: Porady 3D

get3D Sp. z o.o.
Wigury 21
90-319 Łódź
+48 42 630 50 50
Polecamy:
Powiązane:
Partnerzy