Skaner eviXscan 3D Optima+ M

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 


Firma Evatronix wprowadza na rynek skaner eviXscan 3D Optima+ M, który wyróżnia się wysoką dokładnością i szybkością. Najnowszy skaner marki eviXscan 3D zastępuje model Heavy Duty Optima, którego produkcję firma zakończyła w lutym bieżącego roku.

Optima+ M to skaner przeznaczony do precyzyjnego skanowania średniej wielkości obiektów: od 7 cm do 1 m. W porównaniu do eviXscan 3D Heavy Duty Optima, czas realizacji pojedynczego skanu Optimy+ M jest cztery razy mniejszy i wynosi 1,2 sekundy, dzięki czemu czynniki zewnętrzne mają mniejszy wpływ na przebieg tego procesu. Zwiększony został obszar skanowania (o 43% względem poprzedniego modelu): pojedynczy skan wykonany przez Optimę+ M zbiera dane pomiarowe w objętości 320 mm x 190 mm x 120 mm. Warto podkreślić, że mimo poszerzenia zakresu skanowania, wysoka jakość wykonywanych skanów została zachowana. Skaner Optima+ M zapewnia dużą gęstość punktów skanowania (117 pkt/mm2), a jego dokładność sięga do 0.009 mm (parametr Ps, według rekomendacji VDI/VDE 2634 cz.2). Jest to rezultat zastosowania szybkich kamer o rozdzielczości 7 MPx i projektora wykorzystującego nowoczesne układy DLP, co pozwala uzyskać lepsze wyniki pomiarów mimo zwiększonego zakresu skanowania. 

3D Optima+ M nowy skaner eviXscanW stosunku do swojego poprzednika Optima+ M ma zmniejszoną odległość skanera od skanowanego detalu, co ułatwia operowanie urządzeniem pomiarowym. Konfiguracja Optimy+ M jest prostsza, dzięki eliminacji kabla HDMI - aby przyłączyć skaner do komputera, wystarczy kabel USB 3.0. Jak wszystkie skanery marki eviXscan 3D, Optima+ M wspierana jest w procesie skanowania przez liczne akcesoria dostarczane wraz ze skanerem lub dostępne jako opcje.

Z uwagi na lekką i kompaktową konstrukcję oraz łatwość integracji Optima+ M może być stosowana w zrobotyzowanych systemach pomiarowych. Evatronix opracował już oprogramowanie wspierające integrację skanera z kobotami Universal Robots, HAN*S i robotami Kuka, co gwarantuje sprawne wdrożenie systemu i łatwą obsługę. Optima+ M jako skaner uniwersalny, o doskonałym stosunku jakości do ceny, może być z powodzeniem wykorzystywany w kontroli jakości, a także w pracach z zakresu inżynierii odwrotnej czy szybkiego prototypowania. 


- Zaprojektowaliśmy Optimę+ M z myślą o jak najbardziej wszechstronnym wykorzystaniu tego skanera w różnych gałęziach przemysłu - mówi Szymon Ścibik, lider zespołu R&D firmy Evatronix. Dzięki odpowiedniemu dobraniu komponentów udało nam się stworzyć urządzenie pomiarowe, które uzyskuje wysokie wyniki dokładności, zachowując przy tym duży obszar skanowania.


Zamówienie na skaner bądź jego demonstrację można składać już dziś. Pierwsze dostawy planowane są na lipiec br. Więcej szczegółów na stronie evixscan3d.pl.


Źródło: Evatronix
Redaktor: MRR

Dodano 10.06.2021

Evatronix SA
Wiktora Przybyły 2
43-300 Bielsko-Biała
Powiązane:
Partnerzy