Respirator VentilAid z drukarki 3D

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Grupa polskich inżynierów opracowała i udostępniła bezpłatnie w internecie projekt respiratora, który można wydrukować na drukarce 3D.


Pomysł stworzenia urządzenia narodził się w firmie Urbicum specjalizującej się w druku 3D, urządzenie można wyprodukować za pomocą drukarki 3D i powszechnie dostępnych elementów.

Stworzony projekt wykorzystuje tanie i powszechnie dostępne komponenty. Pierwsza działająca wersja urządzenia jest gotowa, a prace nad prototypem 2 są prawie ukończone.

- "Wierzymy, że dzięki wykorzystaniu technologii i ludzkiej solidarności, jesteśmy w stanie zminimalizować straty wywołane pandemią wirusa COVID19.  Chcąc aktywnie włączyć się w pomoc potrzebującym w naszym zespole narodził się pomysł by opracować prosty respirator, który będzie można skonstruować przy użyciu drukarek 3D."

Niskie koszty produkcji urzadzenia są bardzo ważnym czynnikiem, ponieważ - jak przewidują autorzy projektu - zapotrzebowanie na respiratory wzrośnie nadchodzących miesiącach.

Potrzebni są specjaliści - wsparcie lekarzy i inżynierów. Osoby chętne do pomocy mogą złożyć wniosek na stronie http://www.ventilaid.org/, gdzie projekt został udostępniony.

Więcej na stronie: http://www.ventilaid.org/ 

oraz na stronie: https://urbicum.com/pl/2020/03/23/ventilaid-open-source-ventilator-that-can-be-made-anywhere-locally/

Źródło: Urbicum


Dodano 25.03.2020

Powiązane:
Partnerzy