Wiadomości

Informator Targów Dni Druku 3D 2021

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


XIII edycja Dni Druku 3D 
wchodząca w skład Salonu Technologii Obróbki Metali STOM oraz Targi Przemysłowej Techniki Pomiarowej oraz Badań Nieniszczących CONTROL-TECH w tym roku odbędą się równolegle pod wspólnym hasłem „Przemysłowa Jesień w Targach Kielce”. Takie połączenie wydarzeń stanowi idealną okazję, aby w dniach od 19 do 21 października 2021 roku zapoznać się z ofertą liderów rynku obydwu wystaw.

Dni Druku 3D to najważniejsze w Polsce, a także jedne z największych w Europie, targi dla przedstawicieli branż skanowania 3D oraz szybkiego prototypowania. Wydarzenie jest ważną częścią „Przemysłowej Wiosny STOM w Targach Kielce”, która w tym roku ponownie odbędzie się jesienią. Udział w cyklu imprez spod znaku STOM jest jednym z najlepszych sposobów dla pracowników firm do stworzenia sieci kontaktów w swojej branży, podzielenia się doświadczeniem i wiedzą. Targi branżowe są bardzo ważnym narzędziem rozwoju zarówno dla firm, jak i dla całej gospodarki. Wydarzenia jako bezpieczna platforma spotkań biznesowych, stanie się kołem zamachowym dla firm, które pandemia koronawirusa zmusiła do wyhamowania działalności. 

W skład cyklu STOM 2021, oprócz Dni Druku 3D wchodzą wystawy związane z: obróbką metali, maszynami do obróbki i narzędziami STOM-TOOL, obróbką blach i cięcia STOM-BLECH&CUTTING, technologią laserową STOM-LASER, robotyzacją i robotami przemysłowymi STOM-ROBOTICS, technologiami komponentów łącznych i mocujących STOM-FIX, SPAWALNICTWEM, technologiami antykorozyjnymi EXPO-SURFACE, technologiami pomiarowymi CONTROL-STOM oraz addytywnymi technologami i innowacyjnymi prototypami - WIRTOPROCESY. W cyklu jesiennych imprez przemysłowych odbędą się także targi pneumatyki, hydrauliki, sterowań i napędów FLUID POWER oraz Targi Elektroniki i Automatyki TEiA.

Ofertę Targów Przemysłowej Techniki Pomiarowej oraz Badań Nieniszczących CONTROL-TECH także uzupełniają wystawy towarzyszące. Jedną z nich są Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL stanowiące jedno z najważniejszych wydarzeń branży w Europie. Podczas poprzedniej edycji „Przemysłowej Jesieni” udany debiut zaliczyły Targi Obróbki Cieplnej Metali HEAT TREATMENT. Nowoczesne maszyny i urządzenia, surowce, komponenty i materiały stosowane do procesów metalurgicznych zaprezentowane zostaną podczas Międzynarodowych Targów Aluminium i Technologii, Materiałów i Produktów Metali Nieżelaznych ALUMINIUM&NONFERMET. Natomiast przerób wszystkich metali nieżelaznych, szczególnie miedzi, cynku, ołowiu, metali lekkich, metali szlachetnych, krytycznych i innych zawartych w złomach, surowcach wtórnych, odpadowych, półproduktach, ściekach będzie można zobaczyć w czasie Targów RECYKLING.

3don.pl na Targach Dni Druku 3D i CONTROL-TECH 2021 

Zapraszamy do odwiedzenia nas podczas Targów Dni Druku 3D i CONTROL-TECH 2021 na STOISKU E-20.

Tradycyjnie portal 3don.pl jako patron medialny ma dla Państwa Zaproszenie. Zaproszenie upoważnia do bezpłatnego wstępu na Targi po wcześniejszej rejestracji online, której trzeba dokonać do dnia 18 paździrnika. Zaproszenie należy okazać w punkcie rejestracji.

-->POBIERZ ZAPROSZENIE

-->REJESTRACJA ONLINE

Wystawcy Przemysłowej Jesieni w Targach Kielce

Wystawa Dni Druku 3D z roku na rok gromadzi coraz więcej profesjonalnych firm zajmującym się Drukiem 3D. W targach uczestniczą także przedstawiciele branży skanowania 3D oraz inne podmioty związane z branżą szybkiego prototypowania. Pojawiają się na niej wszyscy znaczący producenci drukarek z Polski, a także dystrybutorzy sprzętu zagranicznego. Z edycji na edycję wystawa zyskuje nowych uczestników i zwiększa swój zasięg.

Podczas reszty wystaw wchodzących w skład STOM-ów będzie można zobaczyć firmy oferujące narzędzia skrawające i oprzyrządowanie technologiczne obrabiarek, pojawią się producenci maszyn do obróbki blach oferujących najwyższej klasy urządzenia. Można będzie także zapoznać się z ofertą wiodących producentów maszyn do cięcia. Licznie reprezentowany będzie sektor poświęcony technologii szlifowania. W ofercie prezentowane będą również maszyny, urządzenia oraz akcesoria spawalnicze, nie zabraknie także przemysłowych robotów. Część wystawy będzie poświęcona technologiom antykorozyjnym oraz ochronie powierzchni. Bogatą ofertę przedstawią wystawcy z zakresu pneumatyki, hydrauliki, napędów, sterowań i przemysłu pomiarowego. Większość maszyn i urządzeń, tradycyjnie już prezentowana będzie podczas pracy, co jest ogromnym atutem Kieleckich Targów.

-->LISTY WYSTAWCÓW TARGÓW: DNI DRUKU 3DSTOM-BLECH & CUTTING, STOM-LASERSTOM-TOOLSTOM-ROBOTICS, STOM-FIXEXPO, SURFACESPAWALNICTWOWIRTOPROCESY.

CONTROL-TECH to bardzo ważne miejsce spotkań branży. Oprócz rozwiązań oraz produktów bezpośrednio dedykowanych branży przemysłowej techniki pomiarowej, wystawa poszerzona jest o branżę badań nieniszczących, umożliwiających uzyskanie informacji o stanie fizycznym, wadach, a także własnościach badanego obiektu (materiału, wyrobu, konstrukcji) bez spowodowania zmiany jego cech użytkowych.

-->LISTA WYSTAWCÓW TARGÓW CONTROL-TECH

Nowości i premiery podczas Dni Druku 3D

Podczas tegorocznej edycji Dni Druku 3D światową premierę będzie mieć technologia SkribiArt, opracowana przez 3dArtech. Obejmuje ona innowacyjną hybrydową drukarkę 3D do wykonywania elementów o właściwościach ognioodpornych, akustycznych i dekoracyjnych, w formie paneli naściennych lub wolnostojących, samonośnych struktur przestrzennych. Drukarka oferuje kilka efektów artystycznych, które można dopasować do potrzeb danego projektu. Technologia to też 3 linie produktowe: SkribiAcoustic, SkribiDecor i SkribiEko, a także oprogramowanie dla projektantów SkribiPlan. Premiera SkribiArt odbędzie się 20 października o 10:00, w strefie firmy 3dArtech.

Grupy Sygnis na stoisku B-24 zaskoczy odwiedzających wieloma nowatorskimi urządzeniami, od biodruku przez szkło i materiały płynne, aż po druk 3D w skali nano. Sygnis
zaprezentuje pierwsze na świecie wydruki uzyskane na drukarce 3D do druku ze szkła niskotemperaturowego Syglass oraz maszyna E-NIS 23181 do druku z past ceramicznych. Technologia Syglass jest rezultatem pięcioletniego procesu badawczo-rozwojowego Grupy Sygnis i umożliwi tworzenie wcześniej niemożliwych w realizacji, zaawansowanych projektów z zakresu optyki, fotoniki, cyberbezpieczeństwa i ochrony środowiska. Natomiast drukarka 3D E-NIS 23181 pozwoli wytwarzać elementy z autorskich past ceramicznych pod konkretne zastosowania w przemyśle. Docelowa premiera urządzenia Syglass będzie miała miejsce na listopadowych targach Formnext, ale już podczas Dni Druku 3D, na stoisku B-24, odwiedzający będą mogli zobaczyć szklane wydruki 3D wykonane na tej autorskiej maszynie. W strefie Sygnis pojawi się także system maszyn holenderskiego producenta 3Devo, którego urządzenia są jedynymi maszynami dostępnymi na rynku, które pozwalają na tworzenie autorskich filamentów w warunkach laboratoryjnych.

Wiedza podczas Przemysłowej Jesieni

Niezwykle ważne przy organizacji targów branżowych jest wsparcie merytoryczne partnerów, dlatego Targi Kielce od lat współpracują ze Stowarzyszeniami oraz Instytutami Targi mogą pochwalić się nie tylko wystawcami z całego świata, ale także bogatym programem merytorycznym. W trakcie nadchodzącej Przemysłowej Jesieni będzie można uczestniczyć w wielu wydarzeniach takich jak: seminaria techniczno-szkoleniowe, spotkania i konferencje branżowe. Poniżej kilka z nich:

Konkurs Targowy 2021

Tradycyjnie podczas Przemysłowej Jesieni w Targach Kielce odbędzie się Konkurs o Medale i Wyróżnienia. Celem Konkursu jest promocja najlepszych wyrobów prezentowanych na targach. Do konkursu mogą być zgłaszane wyroby, opracowania lub rozwiązania techniczne wchodzące w zakres branżowy Targów STOM-TOOL, STOM-BLECH & CUTTING, STOM-ROBOTICS, STOM-LASER, SPAWALNICTWO, WIRTOPROCESY, CONTROL-TECH. Warunkiem przyjęcia wyrobu do zmagań konkursowych jest przesłanie zgłoszenia, sporządzonego wg wzoru załączonego poniżej. Ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń drogą elektroniczną na adres puchalska.agnieszka@targikielce.pl upływa dnia 18 października 2021 r. W Konkursie może wziąć udział każda firma, która zgłosiła uczestnictwo w w/w Targach i dokonała wpłaty manipulacyjnej. Każdy z wystawców może zgłosić do Konkursu dowolną liczbę wyrobów.

-->REGULAMIN ORAZ FORMULARZ ZGŁOSZENIA DO KONKURSU STOM

-->FORMULARZ ZGŁOSZENIA DO KONKURSU CONTROL-TECH

Bezpieczna „Przemysłowa Jesień” 2021

Rejestracja online, bramki dekontaminacyjne z pomiarem temperatury ciała, dostępność środków ochrony czy pełny nadzór nad liczbą osób znajdujących się na terenach targowych - kielecki ośrodek będzie w pełni gotowy na bogatą w wydarzenia jesień. Dodatkowo każdy z uczestników musi wypełnić ankietę epidemiologiczną. Bez wypełnienia ankiety epidemiologicznej i złożenia jej w Targach Kielce, uczestnik nie może wziąć udziału w wydarzeniu. Zwiedzający dokonujący rejestracji on-line, wypełniają ankietę w trakcie rejestracji.

-->ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

-->ANKIETA EPIDEMIOLOGICZNA

Przydatne informacje

-->MAPA STOM/DNI DRUKU 3D 2021

-->KORONAWIRUS - CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

-->INFORMACJE DLA WYSTAWCÓW DNI DRUKU 3D

-->INFORMACJE DLA ZWIEDZAJĄCYCH DNI DRUKU 3D
Źródło: Targi Kielce
Film: 3don.pl
Redaktor: MRR

Dodano 02.10.2021

Powiązane:
Partnerzy