Otwarcie Laboratorium Projektowania i Druku 3D

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


21 lutego 2024 r., w Pawilonie Sportowo-Dydaktycznym miało miejsce uroczyste otwarcie Laboratorium Projektowania i Druku 3D.

Nowoczesne laboratorium powstało przy Katedrze Technologii i Ekologii Wyrobów w Kolegium Nauk o Zarządzaniu i Jakości, Instytucie Nauk o Jakości i Zarządzania Produktem, w ramach projektu POWER 3.5 „Zintegrowany Program Rozwoju UEK”. Nowa pracownia została wyposażona w profesjonalne drukarki i skanery 3D, linię do produkcji filamentu, okulary VR oraz najnowszej generacji rękawice haptyczne, które zostały zaprezentowane podczas otwarcia laboratorium przez pracowników Katedry Technologii i Ekologii Wyrobów. Dzięki tym narzędziom, Studenci będą mogli doświadczyć projektowania i tworzenia w zupełnie nowy sposób, integrując świat wirtualny z rzeczywistością. Tak wyposażone laboratorium umożliwi projektowanie innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali JM Rektor dr hab. Stanisław Mazur, prof. UEK oraz Kierownik Katedry Technologii i Ekologii Wyrobów dr hab. inż. Magdalena Wojnarowska, prof. UEK.

 

Źródło: UEK / FOT. Wioletta Kawulak-Franczyk

Dodano 27.02.2024

Powiązane:
Partnerzy