Wiadomości

Kalendarium - przegląd targów branżowych 2023

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

Tegoroczny kalendarz targów przemysłowych jest bogaty w interesujące wydarzenia branżowe, zaczynając od eventów skupiających się na jednej branży po duże wydarzenia związane z szeroko pojętym przemysłem i koncentrujące wiele sektorów w jednym miejscu.


W celu zapoznania się bogatą ofertą Targów i Konferencji technicznych zapraszamy także do naszego kalendarium.


--> BRANŻOWE KALENDARIUM 3DON.PL


Poniżej prezentujemy kilka tegorocznych branżowych imprez targowych, które warto wpisać do swojego kalendarza - Przegląd targów przemysłowych w 2023 roku.

Warsaw Plast Expo 2023 - Nadarzyn [8-10.2.2023]

W dniach 8-10 lutego 2023 r. w Ptak Warsaw Expo odbędzie się 2. edycja Międzynarodowych Targów Przemysłu Tworzyw Sztucznych Warsaw Plast Expo.

Warsaw Plast Expo to międzynarodowe, biznesowe wydarzenie skupiające firmy z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Są to specjalistyczne targi, które łączą wszystkie segmenty branży: maszyny i urządzenia, surowce, półprodukty i części techniczne, usługi, badania i naukę. Ogromna przestrzeń i szerokie spektrum segmentów tematycznych pozwoli Ci poznać nowości i rozwiązania wszystkich kluczowych sektorów branży tworzyw sztucznych. 

Na Warsaw Plast Expo zostaną zaprezentowane rozwiązania, produkty i usługi dla wszystkich sektorów z branży przetwarzania tworzyw sztucznych i gumy. Będzie to unikatowa okazja na zapoznanie się z nowościami z zakresu technologii wytwarzania, przetwarzania, obróbki, oraz z nowymi produktami z tego sektora przemysłu. Warsaw Plast Expo ma na celu skupienie wszystkich gałęzi branży i stworzenie dogodnych warunków do profesjonalnych kontaktów biznesowych.

--> Warsaw Plast Expo 2023 - Nadarzyn [8-10.2.2023]

TIMTOS 2023 - Tajpej [6-11.3.2023]

Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zagranicznego (TAITRA) oraz TAMI (Stowarzyszenie Przemysłu Maszynowego) zapraszają do udziału w kolejnej edycji Międzynarodowych Targów Obrabiarek TIMTOS 2023, które odbędą się w dniach od 6 do 11 marca 2023 roku w trzech halach - Międzynarodowym Centrum Wystawienniczym Taipei Nangang (hala 1, hala 2) i Taipei World Trade Center (hala 1).

Podczas TIMTOS 2023 zaprezentowany zostanie cały ekosystem obróbki metali, od kluczowych komponentów po inteligentne rozwiązania produkcyjne, tak aby obróbka była inteligentniejsza, wydajniejsza i bardziej zrównoważona. Według organizatora, TIMTOS skupi się na kwestii „niskoemisyjnych łańcuchów dostaw”. Na wystawie zostaną wyróżnione inteligentne rozwiązania, które integrują koncepcje cyfryzacji i redukcji emisji dwutlenku węgla.

--> TIMTOS 2023 - Tajpej [6-11.3.2023]

AUTOMATICON 2023 - Warszawa [7-9.3.2023]

Sieć Badawcza Łukasiewicz - Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP zaprasza do udziału w XXVII edycji Międzynarodowych Targów Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON, które odbędą się w dniach 7-9 marca 2023 r. w Warszawskim Centrum EXPO XXI.

Targi dają wystawcom doskonałą możliwość zaprezentowania swoich osiągnięć a zwiedzającym szansę zapoznania się z nowościami w dziedzinach: automatyki, pomiarów przemysłowych i robotyki. Impreza jest licznie odwiedzana przez specjalistów poszukujących nowych rozwiązań technicznych jak również jest bogatym źródłem informacji dla projektantów oraz integratorów systemów.

Bogaty program konferencji i seminariów stworzy atmosferę wymiany najnowszej myśli technicznej. Tradycyjnie przyznany zostanie też Złoty Medal AUTOMATICON 2023 - prestiżowe wyróżnienie branży automatyki, pomiarów i elektroniki.

--> AUTOMATICON 2023 - Warszawa [7-9.3.2023]

DNI DRUKU 3D 2023 - Kielce [28-31.3.2023]

Stowarzyszenie Innowacyjnych Technologii Polska oraz Targi Kielce zapraszają do udziału w XV edycji Dni Druku 3D, które odbędą się w dniach 28-31 marca 2023 r. w ramach cyklicznego wydarzenia „Przemysłowa Wiosna w Targach Kielce”. 

Dni Druku 3D podczas „Przemysłowej Wiosny” każdego roku potwierdzają swoją pozycję w branży. Wystawa z roku na rok gromadzi coraz więcej profesjonalnych firm zajmującym się Drukiem 3D. W targach uczestniczą także przedstawiciele branży skanowania 3D oraz inne podmioty związane z branżą szybkiego prototypowania. Pojawiają się na niej wszyscy znaczący producenci drukarek z Polski, a także dystrybutorzy sprzętu zagranicznego. Z edycji na edycję wystawa zyskuje nowych uczestników i zwiększa swój zasięg.

--> DNI DRUKU 3D 2023 - Kielce [28-31.3.2023]Przemysłowa Wiosna STOM 2023 - Kielce [28-31.3.2023]

Targi Kielce zapraszają w dniach 28-31 marca 2023 r. do udziału w cyklu imprez organizowanych pod wspólnym hasłem „Przemysłowa Wiosna STOM w Targach Kielce”.

Przemysłowa Wiosna STOM w Targach Kielce cieszy się rokrocznie coraz większym zainteresowaniem. Udział w cyklu imprez jest jednym z najlepszych sposobów dla pracowników firm do stworzenia sieci kontaktów w swojej branży, podzielenia się doświadczeniem i wiedzą. Targi branżowe są bardzo ważnym narzędziem rozwoju zarówno dla firm, jak i dla całej gospodarki. 

Przemysłowy cykl spod znaku STOM adresowany jest do przedstawicieli niemal każdej branży, w której pojawiają się maszyny, narzędzia, pomiary, lasery, prototypowanie i wiele więcej.

W skład Przemysłowej Wiosny STOM wchodzą wystawy związane z: obróbką metali, maszynami do obróbki i narzędziami - STOM-TOOL; obróbką blach i cięcia - STOM-BLECH&CUTTING; technologią laserową - STOM-LASER; robotyzacją i robotami przemysłowymi STOM-ROBOTICS; technologiami komponentów łącznych i mocujących STOM-FIX; technologiam i urządzeniami dla spawalnictwa - SPAWALNICTWO; technologiami antykorozyjnymi - EXPO-SURFACE,; technologiami pomiarowymi - CONTROL-STO; addytywnymi technologami i innowacyjnymi prototypami - WIRTOPROCESY; pneumatyką, hydrauliką i napędami - FLUID POWER; technologiami 3D - DNI DRUKU 3D; elektroniką i automatyką - TEiA.

--> Przemysłowa Wiosna STOM 2023 - Kielce [28-31.3.2023]

HANNOVER MESSE 2023 - Hannower [17-21.4.2023]

Międzynarodowe Targi Innowacyjnych Technologii Przemysłowych Hannover Messe odbędą się w dniach 17-21 kwietnia 2023 roku w Hanowerze.

HANNOVER MESSE to wiodące na świecie targi technologii przemysłowej, koncentrujące się na automatyzacji, cyfryzacji i zrównoważonym rozwoju. HANNOVER MESSE to miejscem spotkań pionierów innowacji przemysłowych, którzy prezentują nowe technologie międzynarodowej publiczności.

--> HANNOVER MESSE 2023 - Hannower [17-21.4.2023]

Warsaw Pack 2023 - Nadarzyn [18-20.4.2023]

VIII Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2022 odbędą się w dniach 18-20 kwietnia 2023 r. na terenie Ptak Warsaw Expo. 

Warsaw Pack to specjalistyczne wydarzenie skupiające wszystkie gałęzie branży opakowaniowej i stworzenie dogodnych warunków do profesjonalnych kontaktów biznesowych. Podczas spotkania zwiedzający będą mogli zapoznać się z szeroką ofertą opakowań spożywczych, kosmetycznych, farmaceutycznych, chemicznych, opakowań transportowych, przemysłowych oraz całej logistyki wewnątrz magazynowej, jak i transportowej. Nie zabraknie maszyn wytwarzających opakowania i maszyn pakujących, szerokiej gamy etykiet i maszyn etykietujących. Targi to idealna okazja do tego, aby poznać najnowsze trendy branżowe, nawiązać nowe kontakty biznesowe, a także możliwość zdobycia cennej wiedzy i doświadczenia.

--> Warsaw Pack 2023 - Nadarzyn [18-20.4.2023]

Warsaw Industry Automatica 2023 - Nadarzyn [9-11.5.2023]

Ptak Warsaw Expo zaprasza do udziału w Targach Warsaw Industry Automatica, które odbędą się w dniach 9-11 maja 2022 roku.

Warsaw Automatica Expo to obowiązkowe wydarzenie dla wszystkich firm i specjalistów związanych z automatyką i robotyką. Warsaw Automatica Expo ma stanowić przestrzeń dla rozwoju firm oferujących produkty i najnowsze rozwiązania z zakresu automatyzacji i robotyzacji, jak również całego przemysłu, szczególnie w zakresie czwartej rewolucji przemysłowej.

Podczas 3 dni targów Warsaw Automatica Expo eksponowane będą najnowsze produkty, technologie i rozwiązania dla przemysłu. Ogromna powierzchnia wystawiennicza przeznaczona na organizację wydarzenia pozwoli na zaprezentowanie szerokiej gamy sprzętu, maszyn oraz narzędzi umożliwiających automatyzację i robotyzację produkcji.

--> Warsaw Industry Automatica 2023 - Nadarzyn [9-11.5.2023]

PLASTPOL 2023 - Kielce [23-26.5.2023]

Targi Kielce zapraszają do udziału w XXVII Międzynarodowych Targach Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL, które odbędą się w dniach od 23 do 26 maja 2023 roku.

Wśród prezentowanych podczas targów produktów znajdują się przede wszystkim maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych, formy i narzędzia stosowane w przemyśle tworzyw sztucznych, a także szeroka gama tworzyw sztucznych, komponentów, technologii recyklingu i systemów informatycznych stosowanych w przetwórstwie tworzyw sztucznych. Technologie i produkty finalne wystawiają również firmy specjalizujące się w systemach pakowania. 

Targi PLASTPOL to miejsce prezentacji możliwości produkcyjnych, biznesowych kontaktów, przeglądu ciekawych nowości i debiutów firm. 

--> PLASTPOL 2023 - Kielce [23-26.5.2023]

INTARG 2023 - Katowice [24-25.5.2023]

XVI Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG® odbędą się w Katowicach, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, w dniach 24 i 25 maja 2023. Jest to wydarzenie o szerokim zasięgu oddziaływania - interdyscyplinarnym, krajowym oraz międzynarodowym. 

Wiodącym celem Targów jest prorynkowa promocja i komercjalizacja wynalazków i innowacji, transfer technologii, synergia nauki z przemysłem i tworzenie ekosystemu innowacji. Stanowią one platformę współpracy środowisk naukowych z przemysłem, upowszechniając dobre praktyki w tym zakresie, a także oferują pomoc w zdobywaniu funduszy na rozwój w oparciu o innowacyjność i nowe technologie. 

--> INTARG 2023 - Katowice [24-25.5.2023]

OUTDOOR BUILD 2023 - Kraków [24-26.5.2023]

Targi w Krakowie zapraszają na pierwszą edycję Międzynarodowych Targów Systemów Okiennych, Drzwiowych, Fasadowych, Bram, Rolet i Zadaszeń OUTDOOR BUILD, które 24-26 maja 2023 roku odbędą się w EXPO Kraków. 

Na trzy targowe dni EXPO Kraków stanie się areną spotkań dostawców z producentami, którzy do Krakowa mają najbliżej. Swoją ofertę zaprezentują dostawcy systemów do produkcji stolarki PCV, aluminiowej i drewnianej, systemów do produkcji bram garażowych, systemów do produkcji okien połaciowych, systemów elewacyjnych i okładzin ściennych, systemów do produkcji basenów, producenci okuć, rolet, żaluzji, markiz i zadaszeń. Ofertę dopełnią dostawcy maszyn, narzędzi, łączników, materiałów, automatyki czy napędów. Organizatorzy postawili na międzynarodowy charakter wydarzenia nawiązując współpracę z agentami promującymi targi na całym świecie. 

Istotnym punktem OUTDOOR BUILD będą szkolenia, konferencje i warsztaty ukazujące najnowsze technologie i branżowe trendy. Jednym z nich będzie seminarium pt. „Rynek remontowy szansą dla producentów materiałów budowlanych”.  

--> OUTDOOR BUILD 2023 - Kraków [24-26.5.2023]
 

ITM Industry Europe 2023 - Poznań [30.5-2.6.2023]

Międzynarodowe Targi Poznańskie zapraszają na kolejną edycję Targów ITM Industry Europe, które odbędą się w dniach 30 maja - 2 czerwca 2023 r. w Poznaniu.

Światowej klasy wystawcy, profesjonaliści z zakresu automatyzacji produkcji, metalurgii i obróbki metali, nowoczesne maszyny oraz technologie, bogaty program wydarzeń towarzyszących i niepowtarzalna atmosfera - to wszystko sprawia, że zbliżające Targi ITM Industry Europe są ważnym punktem w kalendarzu dla firm poszukujących innowacji i zoptymalizowanych rozwiązań na miarę czwartej rewolucji przemysłowej.

Targi oferują nie tylko bogatą ekspozycję liderów branży, ale także liczne konferencje, debaty i szkolenia. Każdego roku czterodniowy program ITM Industry Europe budowany jest na wiedzy doświadczonych ekspertów oraz wspierany przez kluczowe organizacje, stowarzyszenia oraz instytucje branży przemysłowej.

--> ITM Industry Europe 2023 - Poznań [30.5-2.6.2023]Subcontracting 2023 - Poznań [30.5-2.6.2023]

Międzynarodowe Targi Poznańskie zapraszają na kolejną edycję Międzynarodowych Targów Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA. Międzynarodowe Targi Poznańskie zapraszają na kolejną edycję Targów Kooperacji Przemysłowej Subcontracting, które odbędą się w dniach 30 maja - 2 czerwca 2023 r. w Poznaniu. 

Targi Subcontracting to niepowtarzalna okazja do znalezienia nowych partnerów z wielu branż przemysłu czy podjęcia dobrze rokujących biznesowo rozmów. Subcontracting to specjalne targi dla podwykonawców przemysłowych, które odbędą się razem z największymi w Polsce targami przemysłowymi ITM Industry Europe. 

Targi Kooperacji Przemysłowej to dla wystawców szansa na znalezienie sposobu, jak wykorzystać wolne moce produkcyjne posiadanego parku maszynowego, zasobów technologicznych oraz potencjału ludzkiego. Dla zwiedzających z kolei to doskonała okazja do spotkania nowych partnerów oferujących wyspecjalizowane usługi o wysokiej jakości.

--> Subcontracting 2023 - Poznań [30.5-2.6.2023]

TCT 3SIXTY 2023 - Birmingham [7-8.6.2023]

W Birmingham w terminie od 7 do 8 czerwca 2023 r. odbędzie się jedno z najbardziej wpływowych wydarzeń związanych z drukiem 3D i produkcją addytywną w Wielkiej Brytanii - Targi TCT 3SIXTY 2023. 

Czerwiec 2023 r. zgromadzi wiodących na rynku dostawców technologii, znakomite firmy usługowe oraz największą bezpłatną Konferencję dotyczącą wytwarzania przyrostowego i drukowania 3D. 

TCT 3SIXTY to wystawa mająca na celu rozwinięcie prawdziwego zrozumienia potencjału wytwarzania przyrostowego i technologii drukowania 3D na wszystkich poziomach projektowania, inżynierii i produkcji. TCT 3Sixty to idealna platforma do zaprezentowania kluczowym nabywcom technologii, innowacji i specjalistycznej wiedzy. 

Niezależnie od tego, czy jesteś uznanym liderem rynku, czy start-upem, który chce przebić się do branży, TCT 3Sixty stawia Twoją firmę w samym sercu brytyjskiego rynku wytwarzania przyrostowego i druku 3D.

--> TCT 3SIXTY 2023 - Birmingham [7-8.6.2023]

AUTOMATICA 2023 - Monachium [27-30.6.2023]

W Monachium w dniach 27-30 czerwca 2023 r. odbędą się Międzynarodowe Targi Inteligentnej Automatyki i Robotyki - Automatica 2022. 

Jako wiodące na świecie Targi inteligentnej automatyki i robotyki, Automatica skupia wszystkie kluczowe technologie w Międzynarodowym Centrum Technologicznym w Monachium. Automatica to czołowa wystawa prezentującą zautomatyzowane procesy produkcji. To właśnie ta impreza przyciąga uczestników ze wszystkich sektorów gospodarki, którzy chcą zainwestować w efektywną technologię przyszłości. 

To sprawia, że ​​jest to miejsce spotkań wizjonerskiej wymiany międzysektorowej między przedstawicielami przemysłu, nauki i gospodarki. I to nie wszystko: oferuje przegląd innowacji i rozwiązań, zapewniając w ten sposób niezbędną orientację i bezpieczeństwo inwestycji w tych czasach wstrząsów.

Międzynarodowe Targi Inteligentnej Automatyki i Mechatroniki Automatica są obowiązkowym punkt dla wszystkich, którzy chcą, aby ich produkcja była szybsza, bardziej elastyczna i bezpieczna. 

--> AUTOMATICA 2023 - Monachium [27-30.6.2023]

Packaging Innovations 2023 - Kraków [20-21.9.2023]

Po prawie 15 latach Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations wracają do Krakowa! 15. edycja Packaging Innovations odbędzie się w EXPO KRAKÓW w dniach 20-21 września 2023 roku.

Packaging Innovations to konkretne spotkania biznesowe, ciekawa oferta produktowa, liczne innowacje i bogaty program towarzyszący. W tym roku Targi skupią się na nowym rynku zbytu - Czechach, Słowacji, Węgrach i Ukrainie. Nie zabraknie też przedstawicieli polskich zakładów produkcyjnych, sieci handlowych, ale i mniejszych przedsiębiorców, poszukujących nowych opakowań dla swoich produktów.

--> Packaging Innovations 2023 - Kraków [20-21.9.2023]

TOOLEX 2023 - Katowice [3-5.10.2023]

Grupa PTWP zaprasza na kolejną edycję Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX, które odbędą się w terminie 3-5 października 2023 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

TOOLEX to jedna z największych w Polsce imprez targowych, poświęcona przede wszystkim branży obrabiarek oraz narzędziowej, podczas której wystawcy prezentują najnowsze rozwiązania związane z technologią obróbki. W targach udział biorą liderzy rynku, zajmujący się projektowaniem, produkcją lub dystrybucją maszyn do obróbki czy narzędzi skrawających. Nie zabraknie prezentacji systemów pomiarowych i akcesoriów wspierających pomiary oraz oprogramowania dla branży inżynierskiej.

--> TOOLEX 2023 - Katowice [3-5.10.2023]
KOMPOZYT-EXPO® 2023 - Kraków [4-5.10.2023]

Targi w Krakowie zapraszają na 12. Międzynarodowe Targi Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO®, które odbędą się w dniach 4-5 października 2023 r. w EXPO Kraków.

Międzynarodowe Targi Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO® są miejscem prezentacji produktów, innowacyjnych technologii i nawiązywania kontaktów biznesowych, którym towarzyszą pokazy maszyn w cyklu produkcyjnym, a także bogaty program merytoryczny.

KOMPOZYT-EXPO® to jedyne targi w Polsce poświęcone w całości branży materiałów kompozytowych, na których prezentowane są nowości produktowe, innowacjne technologie, a także bogaty program warsztatów eksperckich.

--> KOMPOZYT-EXPO® 2023 - Kraków [4-5.10.2023]

FASTENER POLAND® 2023 - Kraków [18-19.10.2023]

18-19 października 2023 r. przedstawiciele działów zakupów niemal z wszystkich gałęzi przemysłu przyjadą do EXPO Kraków na 6. Międzynarodowe Targi Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND®

Targi FASTENER POLAND® to dogodna przestrzeń do spotkań decydentów, inżynierów oraz specjalistów ds. zakupów z kluczowych sektorów produkcyjnych z czołowymi producentami elementów złącznych z całego świata. Targi zapewniają wgląd w trendy branżowe i dostarczają kluczowych informacji na temat najnowszych osiągnięć w sektorze elementów złącznych i mocujących.

Dla Wystawców udział w targach FASTENER POLAND® to doskonała okazja dotarcia w jednym miejscu i czasie do tysięcy specjalistów oraz prezentacji nowatorskich rozwiązań, co przekłada się na wzmocnienie rynkowej pozycji, rozpoznawalność marki, a co najważniejsze maksymalizację zysków przy oszczędności czasu i pieniędzy. 

--> FASTENER POLAND® 2023 - Kraków [18-19.10.2023]

SYMAS® / MAINTENANCE 2023 - Kraków [18-19.10.2023]

Targi w Krakowie zapraszają na 14. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SyMas® oraz 14. Międzynarodowe Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji Maintenance, które odbędą się w dniach 18-19 października 2023 r. w EXPO Kraków. 

SYMAS® to spotkanie mające na celu przedstawienie w sposób kompleksowy technologii związanych z przetwarzaniem, przeładunkiem, transportem, magazynowaniem, sortowaniem, filtrowaniem, separacją, mieleniem i pakowaniem materiałów sypkich i masowych. Rozwiązania prezentowane podczas targów MAINTENANCE przedstawiają technologie i metody służące zapobieganiu nieplanowanym postojom i polepszające efektywność produkcji zakładów przemysłowych.

--> SYMAS® / MAINTENANCE 2023 - Kraków [18-19.10.2023] 

Warsaw Industry Week 2023 - Nadarzyn [24-26.10.2023]

Międzynarodowe Targi Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych Warsaw Industry Week odbędą się w dniach 24-26 października 2023 r. w Międzynarodowym Centrum Wystawienniczo Kongresowym Ptak Warsaw Expo.

Warsaw Industry Week to impreza dedykowana dla branży przemysłowej, będąca miejscem efektywnych spotkań w biznesie maszynowym, obróbki metalu, tworzyw oraz drewna. Optymalna lokalizacja, specjalistyczne strefy wystawiennicze, know-how w realizacji wydarzeń przemysłowych, profesjonalne sektory tematyczne to wszystko by na trzy dni Warsaw Expo nabrało charakteru przemysłowego miasteczka, gdzie nauka spotyka się z biznesem.

W czasie wydarzenia prezentowana jest oferta producentów oraz dystrybutorów z branży maszyn do obróbki metali, obrabiarek skrawających, obrabiarek cnc, maszyn do obróbki drewna, maszyn do obróbki plastycznej, maszyn do cięcia laserem i wodą, tokarek, narzędzi do obróbki, systemów CAD/CAM, oprogramowania dla przemysłu, automatyki i robotyki w zakładach przemysłowych i produkcyjnych, narzędzi pomiarowych i metrologii przemysłowej, inżynierii utrzymania ruchu, lakiernictwa przemysłowego, osprzętu spawalniczego oraz innych rozwiązań dla szeroko pojętego przemysłu.

--> Warsaw Industry Week 2023 - Nadarzyn [24-26.10.2023]


Jak widać, szykuje się wiele interesujących wydarzeń, więc już teraz warto przemyśleć gdzie wybrać się w tym roku. 


--> Więcej ciekawych filmów z sekcji 3DONTVŹródło: 3DON.PL
Redaktor: MRR

Dodano 01.02.2023

Powiązane:
Partnerzy