Wiadomości

Informator STOM i Dni Druku 3D 2023

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Pokazy drukarek 3D, kilkaset maszyn w ruchu, zapełnione wszystkie 7 hal kieleckiego ośrodka - Przemysłowa Wiosna STOM 2023 wraz z towarzyszącymi Dniami Druku 3D zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Czego mogą oczekiwać goście Targów STOM i Dniami Druku 3D? 


Tradycyjnie przemysłowy cykl spod znaku STOM wraz z wydarzeniami towarzyszącymi odbędzie się w pierwszym kwartale roku. W tym roku Targi STOM oraz Dni Druku 3D będą odbywać się przez cztery, a nie jak dotychczas przez trzy dni.

Dni Druku 3D to najważniejsze w Polsce, a także jedno z największych w Europie, wydarzenie dla przedstawicieli branży skanowania 3D oraz szybkiego prototypowania. W skład cyklu STOM 2023 oprócz Dni Druku 3D wchodzą wystawy związane z: obróbką metali, maszynami do obróbki i narzędziami STOM-TOOL, obróbką blach i cięcia STOM-BLECH&CUTTING, technologią laserową STOM-LASER, robotyzacją i robotami przemysłowymi STOM-ROBOTICS, technologiami komponentów łącznych i mocujących STOM-FIX, technologiami i urządzeniami dla spawalnictwa SPAWALNICTWO, technologiami antykorozyjnymi EXPO-SURFACE, technologiami pomiarowymi CONTROL-STOM oraz addytywnymi technologami i innowacyjnymi prototypami - WIRTOPROCESY. W ramach cyklu odbędą się także targi pneumatyki, hydrauliki, sterowań i napędów FLUID POWER oraz Targi Elektroniki i Automatyki TEiA.

Wystawcy STOM-ów i Dni Druku 3D

Salon Technologii Obróbki Metali słynie z dynamiki prezentacji. Nie inaczej będzie w tym roku. Prezentacje nowoczesnych maszyn CNC, obrabiarek i frezarek, prezentacje urządzeń do formowania i obróbki blach, pokazy cięcia metali, laserów i technologii laserowych, pokazy spawalnicze oraz robotów przemysłowych, pokazy drukarek 3D – to tylko kilka przykładów tego, co będzie się działo we wszystkich 7 halach kieleckiego ośrodka. Natomiast podczas Dni Druku 3D będzie można spotkać przedstawicieli branży skanowania 3D oraz szybkiego prototypowania, a także znaczących producentów drukarek z Polski i dystrybutorów sprzętu zagranicznego. 

--> LISTA WYSTAWCÓW 2023

--> LISTA WYSTAWCÓW DNI DRUKU 3D 2023 

--> PLAN TARGÓW

„Przemysłowa Wiosna” podział hal:

 • Hala A - Wystawcy STOM-TOOL, SPAWALNICTWO.
 • Hala B - Wystawcy STOM-TOOL, STOM-BLECH&CUTTING, STOM-LASER, STOM-ROBOTICS, SPAWALNICTWO.
 • Hala C - Wystawcy STOM-TOOL, STOM-BLECH&CUTTING, STOM-ROBOTICS.
 • Hala D - Wystawcy STOM-TOOL, STOM-BLECH&CUTTING, STOM-LASER, SPAWALNICTWO.
 • Hala E - Wystawcy STOM-TOOL, STOM-BLECH&CUTTING, STOM-LASER, STOM-ROBOTICS, SPAWALNICTWO.
 • Hala F - Wystawcy Dni Druku 3D, TEiA, FLUID POWER, CONTROL-STOM.
 • Hala G - Wystawcy STOM-TOOL, SPAWALNICTWO, EXPO-SURFACE.


Odwiedź Targi STOM bezpłatnie!

Zapraszamy do odwiedzenia nas podczas „Przemysłowej Wiosny” na STOISKU E-14.

Tradycyjnie portal Staleo.pl jako patron medialny „Przemysłowej Wiosny w Targach Kielce” ma dla Państwa Zaproszenie. Zaproszenie upoważnia do bezpłatnego wstępu na Targi po wcześniejszej rejestracji on-line lub rejestracji na miejscu (wymagane wówczas pozostawienie wizytówki lub wypełnienie formularza). UWAGA - na jeden adres e-mail można dokonać rejestracji tylko jednej osoby, ponieważ adres mailowy jest przypisany do jednego zwiedzającego i na kolejną osobę nie można już go użyć.

--> POBIERZ ZAPROSZENIE

--> REJESTRACJA ON-LINE


Wiedza i prezentacje na Targach STOM 2023

Prezentacje nowoczesnych maszyn CNC, obrabiarek i frezarek, prezentacje urządzeń do formowania i obróbki blach, pokazy cięcia metali, laserów i technologii laserowych, pokazy spawalnicze oraz robotów przemysłowych, pokazy drukarek 3D - to tylko kilka przykładów tego, co będzie się działo w halach kieleckiego ośrodka. Idealnym uzupełnieniem bogatej ekspozycji są oczywiście merytoryczne spotkania z profesjonalistami, których z pewnością nie zabraknie także podczas najbliższej edycji cyklu. 

--> PROGRAM TARGÓW STOM 2023


29 marca 2023 r. odbędzie się seminarium metrologiczne organizowane przez Polską Unię Metrologiczną pt. „Nauka w biznesie - komercjalizacja wyników badań naukowych”. Będzie to już druga edycja organizowanego przez PUM seminarium w Kielcach. Celem seminarium metrologicznego jest wymiana poglądów i doświadczeń oraz nawiązywanie współpracy oraz budowanie relacji między nauką i biznesem w obszarze metrologii. Seminarium będzie miało charakter wyłącznie stacjonarny, a odbędzie się w Sali konferencyjnej Centrum Konferencyjnego Targów Kielce przy ul. Zakładowej 1.

--> SEMINARIUM METROLOGICZNE


Trzeciego dnia targów odbędzie się Seminarium „Innowacje i nowe technologie 2023" podczas którego poruszane będą m.in. tematy związane z nowoczesnymi technologiami przemysłu, robotyzacją i automatyzacją produkcji. Odbiorcami treści seminarium są prezesi, dyrektorzy, szefowie działów rozwoju, produkcji i działów technologicznych. Do udziału w tym seminarium Organizator zaprasza firmy dostarczające takie rozwiązania. Nie zabraknie także instytucji finansowych, które zaprezentują ofertę finansowania.

Udział w Seminarium jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja uczestników poprzez stronę.

--> ZAPISZ SIĘ NA SEMINARIUM

 
Jak co roku Centrum Laserowych Technologii Metali PŚk i PAN organizuje na Targach Kielce Seminarium Obróbki Laserowej. Seminarium odbędzie się w dniu 30 marca od godz. 11.00 w sali konferencyjnej E3 w hali E i będzie uzupełnieniem merytorycznym targów STOM-LASER. Wydarzenie swoją tematyką obejmuje wszystkie rodzaje technologii laserowych powszechnie wykorzystywanych w przemyśle, jak: cięcie, spawanie, modyfikację powierzchni, technologie przyrostowe, kształtowanie laserowe oraz każde inne zastosowania laserów w obróbce materiałów. 

Udział w Seminarium jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja uczestników poprzez stronę.


Konkurs o Medale i Wyróżnienia Targów STOM 2023

Tradycyjnie podczas „Przemysłowej Wiosny w Targach Kielce” odbędzie się Konkurs o Medale i Wyróżnienia Targów Kielce. Celem Konkursu jest promocja najlepszych wyrobów prezentowanych na targach. Do konkursu mogą być zgłaszane wyroby, opracowania lub rozwiązania techniczne wchodzące w zakres branżowy Targów STOM-TOOL, STOM-BLECH & CUTTING, STOM-ROBOTICS, STOM-LASER, SPAWALNICTWO, WIRTOPROCESY, STOM-FIX oraz CONTROL-STOM. Warunkiem przyjęcia wyrobu do zmagań konkursowych jest przesłanie zgłoszenia, sporządzonego wg wzoru zamieszczonego na stronie targów.

--> FORMULARZE ZGŁOSZENIOWE ORAZ REGULAMIN 


Godziny otwarcia targów STOM:

 • 28.03.2023: 9.00-17.00 (rejestracja zwiedzających i sprzedaż biletów do godz. 16.30)
 • 29.03.2023: 9.00-17.00 (rejestracja zwiedzających i sprzedaż biletów do godz. 16.30)
 • 30.03.2023: 9.00-17.00 (rejestracja zwiedzających i sprzedaż biletów do godz. 16.30)
 • 31.03.2023: 9.00-15.00 (rejestracja zwiedzających i sprzedaż biletów do godz. 14.30)


Przydatne informacje

--> INFORMACJE DLA WYSTAWCÓW

--> INFORMACJE DLA ZWIEDZAJĄCYCH

 

 

 

Źródło: Targi Kielce
Film: 3DONTV

Dodano 08.03.2023

Powiązane:
Partnerzy