Nowa drukarka 3D do piasku ExOne S-Max Flex

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


S-MAX FLEX - n
ajbardziej przystępna cenowo drukarka 3D do piasku, jaką kiedykolwiek oferowała marka ExOne, ma na celu wprowadzenie przemysłowego druku 3D z piasku do każdej odlewni. S-Max Flex wykorzystuje doświadczenia firm Desktop Metal i ExOne, oferując ekonomiczne, precyzyjne i solidne narzędzie dla odlewni wchodzących w następną erę odlewnictwa cyfrowego. S-Max Flex zadebiutuje podczas CastExpo 2022, największych w Ameryce Północnej targów odlewnictwa metali, które odbędą się w dniach 23-26 kwietnia w Columbus, Ohio. 

Zaprojektowany z myślą o łatwej obsłudze oraz dostawą pod klucz, S-Max Flex wykorzystuje opatentowaną przez Desktop Metal technologię Single Pass Jetting™ (SPJ) do drukowania z dużą prędkością, zapewniając niskie koszty rdzeni i form. Nowy S-Max Flex łączy doświadczenie ExOne w zakresie druku 3D z piasku z opatentowaną technologią Desktop Metal SPJ w przystępnej cenie, aby zapewnić nowoczesną technologię odlewniom, które od dawna chciały mieć S- Maxa, ale cena systemu premium była dla nich nieosiągalna. 

Drukarka 3D ExOne S-Max FlexSzczegóły urządzenia S-Max Flex

S-Max Flex łączy w sobie niedrogiego robota przemysłowego z całkowicie nową konstrukcją głowicy drukującej, która umieszcza spoiwo w teleskopowej skrzyni roboczej o wymiarach 1900 x 1000 x 1000 mm, który rośnie w miarę jak części są budowane warstwa po warstwie. Dostępne są dodatkowe rozmiary skrzyni do 4700 x 1000 x 1000 mm, a wyższe wersje do 1000 x 2500 x 2400 mm (39 x 98 x 94 cale).

Wysokowydajna technologia SPJ firmy Desktop Metal zapewnia wydajność do 115 l/h, co oferuje odlewniom szybką i niezawodną produkcję, pozwalającą na bardziej efektywne działanie w czasach ciągłego braku siły roboczej, a także szybszy zwrot z inwestycji. S-Max Flex dołącza do najwyższej klasy rozwiązań S-Max® i S-Max® Pro, które są używane w odlewniach na całym świecie.

Zupełnie nowy S-Max Flex drukuje standardowy piasek kwarcowy ze spoiwami furanowymi i dostarcza formy i rdzenie o dokładności wymiarowej +/- 0,5 mm. System jest wyposażony w szereg akcesoriów i funkcji bezpieczeństwa, które można skonfigurować tak, aby pasowały do różnych przestrzeni.​ Poza przemysłem odlewniczym, S-Max Flex może być wykorzystywany również w innych branżach, dzięki swoim dużym rozmiarom i możliwościom nakładania różnych proszków.

Na maszynach S-Max drukuje się obecnie narzędzia z piaskiem do termoformowania tworzyw sztucznych, układania kompozytów, a także gotowe produkty. Wydruki te są infiltrowane i oferowane przez Sandhelden i Deeptime. Marka Forust firmy Desktop Metal, która przetwarza odpady drzewne na produkty konsumenckie, również będzie wykorzystywać nowy system do ekonomicznego drukowania dużych elementów drewnianych na wielką skalę. Realizowane są również inne projekty, w ramach których drukowane są elementy z odzyskanego betonu i innych materiałów.Firma ExOne, która została przejęta przez Desktop Metal pod koniec 2021 roku, jest wiodącym dostawcą rozwiązań przemysłowego druku 3D z piasku dla odlewnictwa. 


Źródło: Colmex

Dodano 21.04.2022

Colmex Sp. z o.o. / ExOne GmbH
Karolinki 90/9
44-121 Gliwice
+48 32 231 88 26
Powiązane:
Partnerzy