Drukarka 3D do metalu MYSINT 100

Sisma Mysint100 to laserowa drukarka 3D, która wykorzystuje technologię Laser Metal Fusion, czyli proces produkcji addytywnej poprzez spiekanie metalu.

Drukarka 3D wykorzystując plik CAD, za pomocą wiązki laserowej o dużej mocy, wytwarza trójwymiarowe metalowe obiekty poprzez połączenie cienkich warstw metalicznego proszku. Opatentowane i zastosowane w drukarce, urządzenie powlekające, skraca czas potrzebny na ponowne powlekanie, przez co znacząco poprawia wydajność. Ponieważ system jest otwarty, to każdy parametr obróbki można dostosować do indywidualnych potrzeb. Jednolity i stabilny przepływ gazu obojętnego zapewnia najlepszą stabilność topienia przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia do minimum. Maksymalna powierzchnia budowanego elementu to ⌀100 x h100 mm. Wprowadzenie do systemy pliku 3D. 
ZWIĘKSZONA PRODUKTYWNOŚĆ
Opatentowane rozwiązanie z uchylnym zbierakiem proszku, umożliwia znaczne skrócenie czasu niezbędnego do ponownego rozprowadzenia kolejnej warstwy proszku, co znacznie poprawia wydajność i skraca czas obróbki.

OTWARTY SYSTEM
Każdy parametr obróbki, program i strategia produkcji jest w pełni edytowalna z możliwością dostosowania procesu pod każdą potrzebę.

LASER I NISKIE ZUŻYCIE GAZU
Jednolity i stabilny przepływ gazu zapewnia wysoką stabilność topnienia proszku, przy zachowaniu zużycia gazu na minimalnym poziomie (rozwiązanie opatentowane). Optymalne zarządzanie gazem nie tylko zapewnia równomierny i stały przepływ nad metalowym złożem proszku, ale także przyczynia się do zmniejszenia zużycia gazu poniżej wartości 0,3 l / min.

WYSOKA ELASTYCZNOŚĆ
Dozowanie proszku jest szybkie i łatwe dzięki wymiennym cylindrom (opcja). Okrągły kształt tłoków i platformy zapobiega rozproszeniu proszku w narożach. Dostępne średnice tłoków Ø100mm, Ø200mm, Ø300mm. Możliwość założenia redukcji średnicy do Ø63,5mm i Ø 34,5mm.

ZWIĘKSZ KONKURENCYJNOŚĆ, DZIĘKI MOCY DWÓCH LASERÓW
Dzięki dwóm źródłom lasera, MYSINT100 Dual Laser pozwala na zwiększenie wydajności nawet o 80%, gwarantując w ten sposób większą elastyczność, szybkie spajanie warstwy i lepsze zarządzanie czasem.


Źródło: Abplanalp


Dodano 09.07.2020

Powiązane:
Partnerzy