HP i AM Solutions podejmują współpracę

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

HP i AM Solutions podejmują współpracę, aby stworzyć maszynę do automatycznego postprocessingu wydruków z technologii MJF.

Na ostatniej edycji największych targów technologii przyrostowych Formnext, firmy HP oraz AM Solutions ogłosiły podjęcie umowy o współpracy. AM Solutions to spółka zależna od grupy Rösler, światowego lidera w obszarze obróbki powierzchni, wydzielona specjalnie na potrzeby produkcji urządzeń dedykowanych obróbce powierzchni wydruków 3D. W ramach współpracy z firmą HP zobowiązali się stworzyć zautomatyzowany system do post-processingu wydruków w technologii HP MJF. 

W wyniku tej umowy firma AM Solutions dodała również do swojej maszynowni drukarkę HP Jet Fusion 5200 3D oraz technologie MJF do swojej oferty wydruków 3D.


"Partnerstwo to jest ważnym przykładem zaangażowania HP we współpracę z liderami branży przemysłowego druku 3D w zakresie automatyzacji produkcji"
 - wyjaśnia Ramon Pastor, tymczasowy dyrektor działu druku 3D i wytwarzania cyfrowego. 

 


"Grupa Rösler oferuje kompleksowe know-how w zakresie budowy urządzeń i wykończenia powierzchni. Dla automatyzacji produkcji to kluczowe cechy. Z niecierpliwością czekamy na efekty współpracy w celu poszerzenia możliwości druku MJF i przyspieszenia masowej produkcji  w różnych branżach przemysłu".

 


AM Solutions wyznacza nowe standardy postprocessingu wydruków 3D

Firma AM Solutions ogłosiła, że rozszerzy zakres swoich usług o wydruki elementów 3D. Wcześniej firma oferowała wyłącznie procesy wykończeniowe na swoich zautomatyzowanych systemach: obrabianie i usuwanie resztek proszku, czyszczenie i wygładzanie powierzchni, polerowanie i barwienie elementów drukowanych 3D. 

W skład ich systemów do post-processingu wchodzi wielofunkcyjna platforma do obróbki powierzchniowej obiektów drukowanych 3D z metalu i tworzyw sztucznych o nazwie RapidFinish. Firma AM Solutions współpracuje również z nowojorską firmą PostProcess Technologies w celu opracowania zautomatyzowanych rozwiązań post-processingowych dla potrzeb rynku europejskiego. Dzięki najnowszemu partnerstwu AM Solutions z HP, opracowane zostaną automatyczne systemy post-processingu części wykonanych przy użyciu technologii druku 3D Multi Jet Fusion, co ma poprawić ich jakość i stabilność.


 "HP jest niezwykle wartościowym partnerem w naszej sieci AM. Współpraca ta pozwala nam na dalsze doskonalenie naszych zautomatyzowanych rozwiązań w zakresie post-processingu i dostosowanie ich specjalnie do technologii Multi Jet Fusion"
 - dodaje Stephan Rösler, CEO Grupy Rösler.

HP i AM Solutions rozpoczynają współpracę

HP Jet Fusion 5200

MJF 5200, najnowsze maszyny HP, przeznaczone do produkcji seryjnej, zostały wprowadzone na początku zeszłego roku. Mają zdolność produkcyjną około 800 części tygodniowo, przewyższającą serię 500/300 przeznaczoną do funkcjonalnego prototypowania oraz 4200, która jest przeznaczona tylko do krótkich serii i jednostkowej produkcji. Portfolio firmy AM Solutions rozszerza się o system HP MJF 5200 i rozszerza zakres usług wydruków 3D o technologię MJF do produkcji szczegółowych i złożonych modeli z Poliamidu (PA). Model 5200 wspaniale uzupełnia park maszynowy AM Solutions, w którym stoi już między innymi drukarka do metalu (technologia DMLS) EOS M290 o polu roboczym 250 x 250 x 325 mm.

HP i AM Solutions rozpoczynają współpracę


Koncern Rösler 

Od ponad 80 lat prywatna firma Rösler Oberflächentechnik GmbH jest aktywnie zaangażowana w dziedzinie przygotowania i wykańczania powierzchni. Jako światowy lider rynku oferuje kompleksowe portfolio sprzętu, materiałów eksploatacyjnych i usług w zakresie technologii masowego wykańczania i śrutowania dla szerokiego spektrum różnych branż. Oferta firmy to około 15 000 materiałów eksploatacyjnych, opracowanych w centrach testowych zlokalizowanych na całym świecie. Produkty Rösler służą klientom w szczególności do rozwiązywania ich indywidualnych potrzeb w zakresie wykończenia. Pod marką AM Solutions firma oferuje liczne rozwiązania sprzętowe i usługi w zakresie obróbki wydruków 3D oraz usług wydruków. Centralne centrum szkoleniowe, Akademia Röslera oferuje praktyczne seminaria z zakresu masowej obróbki wykończeniowej i śrutowania, lean management i druku 3D. Oprócz niemieckich zakładów produkcyjnych w Untermerzbach/Memmelsdorf i Bad Staffelstein/Hausen grupa Rösler posiada globalną sieć 15 oddziałów produkcyjno-handlowych i 150 przedstawicieli handlowych.

AM Solutions w Polsce

W Polsce oficjalnym przedstawicielem AM Solutions jest firma Awexim. Firma AWEXIM została założona w 1991 roku. Działalność firmy wywodzi się z obróbki skrawaniem, przedsiębiorstwo specjalizuje się w optymalizacji procesów produkcyjnych i dostarczaniu czołowej klasy obrabiarek i narzędzi skrawających. Firma posiada ponad 500 wdrożeń maszyn na terenie całej Polski. Ponad  1000 firm w całym kraju, zaufało Awexim, dzięki czemu produkują taniej i wydajniej. 

AWEXIM posiada ponad 25 letnie doświadczenie we wdrażaniu technologii optymalizujących koszty produkcyjne. W ubiegłym roku utworzył dział druku 3D. W swojej ofercie posiada przemysłowe drukarki 3D Farsoon Technologies do metalu (technologia DMLS/SLM) i tworzyw sztucznych (technologia SLS). AWEXIM dostarcza kompleksowe rozwiązania dla druku 3D, dlatego posiada w ofercie również systemy dedykowane post-processingowi wydruków 3D firmy AM Solutions oraz inne produkty przeznaczone do obróbki powierzchni koncernu Rösler. W ofercie znajdują się również przecinarki taśmowe firmy BEHERINGER, która posiada w swojej ofercie także urządzenia przeznaczone do odcinania wydruków 3D ze metali od płyty podłożowej. Ten zbiór kompleksowych rozwiązań sprawa, że AWEXIM jest w stanie obsłużyć wiele projektów związanych z drukiem 3D.

Źródło: AWEXIM 

Redaktor: EG

Dodano 25.09.2020

Powiązane:
Partnerzy