Wiadomości

Informator Targów Dni Druku 3D 2020

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU
 

Cykl wystaw spod znaku STOM, organizowanych pod wspólnym hasłem „Przemysłowa Wiosna w Targach Kielce” w tym roku wyjątkowo stanie się Przemysłową Jesienią odbywającą się w dniach 22-24 września 2020. Jednym z wydarzeń wchodzących w skład cyklu i uznawanym za najważniejszą i największą tego typu imprezę nie tylko w Polsce, ale i Europie środkowo-wschodniej są DNI DRUKU 3D.

Udział w DNIACH DRUKU 3D jest jednym z najlepszych sposobów dla pracowników firm do stworzenia sieci kontaktów w swojej branży, podzielenia się doświadczeniem i wiedzą. Z roku na rok wystawa gromadzi coraz więcej profesjonalnych firm zajmującym się Drukiem 3D. Ostatnią edycję w czasie trzech dni obejrzało ponad 16 tysięcy zwiedzających. Targi branżowe są bardzo ważnym narzędziem rozwoju zarówno dla firm, jak i dla całej gospodarki. Wydarzenie jako bezpieczna platforma spotkań biznesowych, stanie się kołem zamachowym dla firm, które pandemia koronawirusa zmusiła do wyhamowania działalności. 

DNI DRUKU 3D w całości poświęcone są technologią 3D. W tym samym czasie odbędą się wystawy związane z: obróbką metali, maszynami do obróbki i narzędziami STOM-TOOL, obróbką blach i cięcia STOM-BLECH&CUTTING, technologią laserową STOM-LASER, robotyzacją i robotami przemysłowymi STOM-ROBOTICS, technologiami komponentów łącznych i mocujących STOM-FIX, SPAWALNICTWEM, technologiami antykorozyjnymi EXPO-SURFACE, technologiami pomiarowymi CONTROL-STOM oraz addytywnymi technologami i innowacyjnymi prototypami - WIRTOPROCESY. W cyklu jesiennych imprez przemysłowych odbędą się także targi pneumatyki, hydrauliki, sterowań i napędów FLUID POWER oraz Targi Elektroniki i Automatyki TEiA.

Portal 3don.pl na Targach DNI DRUKU 3D 2020

Zapraszamy do odwiedzenia nas podczas Targów DNI DRUKU 3D 2020 na STOISKU E-19.

Tradycyjnie portal 3don.pl jako patron medialny ma dla Państwa Zaproszenie. Zaproszenie upoważnia do bezpłatnego wstępu na Targi po wcześniejszej rejestracji online lub rejestracji na miejscu na podstawie ważnego Zaproszenia (wymagane wówczas pozostawienie wizytówki lub wypełnienie formularza).

-->POBIERZ ZAPROSZENIE

-->REJESTRACJA ONLINE

Targowe nowości

Tradycyjnie Targi Dni Druku 3D będą okazją do zapoznania się z nowościami prezentowanym przez wystawców. Wśród nich znajdą się:

  • Polska premiera drukarki 3D P220 firmy Apium Additive Technologies. Maszyna działa w technologii FDM, drukuje z wykorzystaniem materiału PEEK i zostanie zaprezentowana przez technologów z Sygnis New Technologies.
  • Ubot Technologies, polski producent i lider w produkcji drukarek 3D do zastosowań przemysłowych. To wyjątkowy czas w „nowej normalności”, w którym zastosowanie druku 3D znacznie usprawnia procesy produkcyjne, pozwala uniknąć przestojów w oczekiwaniu na części zamienne czy realizować nowe koncepty, a produkowane przez firmę drukarki znakomicie nadają się do realizacji tych zadań. Podczas targów będzie można obejrzeć zarówno drukarki z linii przemysłowej - UBOT P440, jak i linii biznes.
  • Omni3D pierwszy polski producent przemysłowych drukarek 3D podczas Dni Druku 3D zaprezentuje Nowość: desktopową drukarkę 3D – Omni200. Dostępna już od października desktopowa drukarka Omni200 przeznaczona jest do mniejszych wydruków, dla klientów wymagających prostej i szybkiej obsługi maszyny.
  • Firma Multiprojekt Automatyka zaprezentuje kompleksową automatyzację maszyn, m.in. pokaz kluczowych produktów – od paneli HMI, sterowników PLC i wieloosiowych sterowników ruchu, po elementy techniki napędowej takie jak: serwowzmacniacze i serwnonapędy liniowe i liniowo-obrotowe. Ponadto przedstawi także dwa autorskie systemy: Omnimes: system zarządzania produkcją, Simultus: oprogramowanie do symulacji układów automatyki i urządzeń.

Bezpieczna „Przemysłowa Jesień”

Rejestracja online, bramki dekontaminacyjne z pomiarem temperatury ciała,  dostępność środków ochrony czy pełny nadzór nad liczbą osób znajdujących się na terenach targowych – kielecki ośrodek będzie  w pełni gotowy na bogatą w wydarzenia jesień.

W Targach Kielce pojawi się 8 wielofunkcyjnych kabin, w których znajdą się punkty indywidualnej kontroli sanitarnej. Mobilna kabina diagnostyczno-prewencyjna wyposażona jest w funkcje mierzenia temperatury oraz automatycznej dezynfekcji, tzw. dekontaminacji. Proces polega na wejściu do kabiny i zrobieniu pełnego obrotu (360sc.) z uniesionymi rękoma. Jest to absolutnie bezpieczne, dlatego, że do odkażania wykorzystywany jest system mikrozraszania, dzięki czemu powstaje sucha mgła. Urządzenie w ciągu kilkunastu sekund pozbawia wirusów i bakterii obecnych na ubraniu i obuwiu. Podobne rozwiązania są stosowane między innymi w krajach azjatyckich.

Dotychczas w wystawienniczych obiektach Targów Kielce dostępne były pojemniki z płynem dezynfekującym, a każda osoba, która chciała wejść do obiektu, musiała przejść obowiązkowy pomiar temperatury. Wzmożono również czynności polegające na regularnej dezynfekcji często dotykanych elementów infrastruktury, tj.: klamki, poręcze, balustrady, blaty, stoliki. Podczas jesiennych wydarzeń dodatkowo powstaną punkty sprzedaży maseczek, rękawiczek i płynów antywirusowych przed wejściami do terminali. Na targowych terenach pojawią się także tablice informacyjne, oznaczenie kierunku ruchu, strategicznych punktów takich jak punkty obsługi medycznej czy właśnie punktów zakupu środków ochrony indywidualnej.

Każdy przebywający na terenie targów musi wypełnić ankietę epidemiologiczną. Wystawcy otrzymają druki drogą mailową do wypełnienia i dostarczenia w dniu przyjazdu na targi. Firma będzie musiała wskazać osobę z obsługi stoiska, która ma zebrać i dostarczyć oświadczenia od wszystkich. Zwiedzający również otrzymają ankietę mailem do wypełnienia podczas logowania się do rejestracji on-line.

--> ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

--> ZASADY BEZPIECZEŃSTWA W PIGUŁCE

--> ANKIETA EPIDEMIOLOGICZNA

--> INSTRUKCJA KORZYSTANIA Z KABINY DIAGNOSTYCZNO-PREWENCYJNEJ

Wystawcy STOM-ów 2020

W czasie cyklu imprez spod znaku STOM będzie można zapoznać się z ofertą profesjonalnych firm zajmującym się drukiem i skanem 3D oraz innych podmiotów związanych z branżą szybkiego prototypowania. Pojawią się na nich producenci drukarek z Polski oraz dystrybutorzy sprzętu zagranicznego. Tradycyjnie podczas wystawy firmy zaprezentują narzędzia skrawające i oprzyrządowanie technologiczne obrabiarek, pojawią się producenci maszyn do obróbki blach oferujących najwyższej klasy urządzenia. Można będzie także zapoznać się z ofertą wiodących producentów maszyn do cięcia. Licznie reprezentowany będzie sektor poświęcony technologii szlifowania. W ofercie prezentowane będą również maszyny, urządzenia oraz akcesoria spawalnicze, nie zabraknie także przemysłowych robotów. Część wystawy będzie poświęcona technologiom antykorozyjnym oraz ochronie powierzchni. Bogatą ofertę przedstawią wystawcy z zakresu pneumatyki, hydrauliki, napędów, sterowań i przemysłu pomiarowego. Większość maszyn i urządzeń, tradycyjnie już prezentowana będzie podczas pracy, co jest ogromnym atutem Kieleckich Targów.  

-->LISTY WYSTAWCÓW TARGÓW: DNI DRUKU 3DSTOM-ROBOTICSSTOM-BLECH & CUTTINGSTOM-LASERSTOM-TOOLSTOM-FIXEXPO-SURFACECONTROL-STOMFLUID POWERSPAWALNICTWOWIRTOPROCESY.

Nowe kontakty biznesowe

W ramach „Przemysłowej Jesieni w Targach Kielce” odbędą się także wirtualne spotkania kooperacyjne dla branży metalowej i maszynowej. Ze względu na obecną sytuację w Europie wydarzenie odbędzie się online. Spotkania odbędą się poprzez zintegrowany system video w dniu 23 września. Spotkania wirtualne to idealna okazja do nawiązania kontaktów i zapoczątkowania przyszłych kontraktów biznesowych, a także doskonała okazja do promocji oferty firmy w wielu krajach świata poprzez partnerów sieci Enterprise Europe Network. Spotkania biznesowe organizowane są przez Ośrodek Enterprise Europe Network przy Staropolskiej Izbie Przemysłowo - Handlowej  w  Kielcach. Termin rejestracji upływa 18 września 2020 r. Im szybciej się zarejestrujesz, tym większa liczba firm będzie miała możliwość zapoznania się z Twoją ofertą.

--> WIRTUALNE SPOTKANIA KOOPERACYJNE

Przydatne informacje

Dodano 09.09.2020

Powiązane:
Partnerzy