Pobierz darmowy przewodnik po druku 3D

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Przewodnik po druku 3D od CadXpert zabierze Cię w podróż, aby odkryć potencjał technologii i maszyn drukujących. Poznaj technologie: FDM, SLA/LFS, SAF, SLS, SLM/DMLS, PolyJet. Zobacz, co jest możliwe w Twoim następnym projekcie przy użyciu tej przełomowej technologii druku 3D. Znajdź najlepszą technologię, drukarkę 3D i materiały dla swojej firmy.

Skoncentrowana wiedza o druku 3D 

W przewodniku po druku 3D firmy CadXpert znajduje się uporządkowana wiedza, począwszy od definicji i wytłumaczenia czym dokładnie jest druk 3D, przez technologie przyrostowe wraz z opisem ich mocnych stron i pewnych ograniczeń, po rodzaje materiałów i ich odpowiedni dobór.

Po zapoznaniu się z informacjami zawartymi w przewodniku będziesz w stanie samodzielnie dobrać odpowiednią technologię druku oraz materiały, aby efekt końcowy był zgodny z ustalonymi założeniami technicznymi, o odpowiednich właściwościach oraz mieścił się w założonym budżecie. Dowiesz się także, na jakie aspekty zwracać szczególną uwagę podczas projektowania modeli.

--> Pobierz darmowy przewodnik po druku 3D i dokonaj właściwego wyboru dla swojej firmy

Wiedza, która pomoże Ci wybrać właściwie

Niezależnie od tego czy potrzebujesz szybko i dynamicznie prototypować, rozpocząć produkcję mocnych i wytrzymałych części, zastąpić przerwany łańcuch dostaw, czy może zastosować korzystniejsze finansowo, alternatywne metody wytwarzania i wdrożyć je w swojej firmie. Dzięki temu poradnikowi poznasz szerokie możliwości druku 3D.

Jakie technologie druku 3D znajdziesz w przewodniku?

W przewodniku znajdziesz omówienie poniższych technologii wytwarzania addytywnego:

  • SLA - stereolitografia, która jest najstarszą technologią druku 3D, dodatkowo opisane są również DLP (Digital Light Processing) oraz LFS (Low Force Stereolitography).
  • FDM (Fused Deposiotion Modeling) czyli najbardziej powszechna technologia druku 3D, eksperci wspominają również o FFF (Fused Filament Fabrication) i wskazują genezę jej powstania.
  • SLS (Selective Laser Sintering) czyli selektywne spiekanie proszku poliamidowego, jej odmianach MJF (Multi Jet Fusion) oraz SAF (Selective Absorption Fusion) od firmy Stratasys.
  • SLM (Selective Laser Melting) oraz DMLS (Direct Metal Laser Sintering) czyli w uproszczeniu - druk 3D z metalu.
  • PolyJet - jedna z najbardziej zaawansowanych technologii druku 3D.
Zawarte w przewodniku tabele, wykresy i infografiki pomogą Ci usystematyzować informacje, które będziesz mógł wykorzystać przy składaniu zamówienia usługi druku 3D oraz będą niezastąpione przy wyborze odpowiedniej technologii oraz drukarki. 


--> Pobierz Przewodnik po druku 3D


Źródło: CadXpert 

Dodano 04.08.2022

CadXpert
Ciepłownicza 23
31-574 Kraków
+48 12 307 25 24
Powiązane:
Partnerzy