Przyłbice i maski z drukarek 3D dla szpitali


Walka z koronawirusem Covid-19 jednoczy ludzi oraz branżę druku 3D, której przedstawiciele w każdy możliwy sposób starają się wspierać służby medyczne.


Małżeństwo z Zielonej Góry na drukarkach 3D produkuje przyłbice, które pomagają chronić się przed zakażeniem koronawirusem. Para prowadzi Fundację "Fabryki Pasji", zajmują się między innymi drukiem 3D. Niedawno została też uruchomiona specjalna akcja Przyłbica w Koronie, w ramach której całkowicie nieodpłatnie zajmują się produkcją przyłbic ochronnych dla lokalnych szpitali i pozostałych służb.

Kolejnym przejawem takich działań jest internetowa zbiórka pieniędzy na zakup środków ochrony osobistej dla personelu medycznego wojewódzkiego szpitala w Tarnobrzegu. Zbiórka prowadzona jest na portalu zrzutka pl - "Na przyłbice i maseczki dla szpitala w Tarnobrzegu"
Pierwsze zakupione środki ochrony osobistej - przyłbice i maseczki - organizatorzy przekazali w sobotę na oddział pediatryczny szpitala w Tarnobrzegu. Wszelkie bieżące informacje dostępne na stronie: Strona zrzutki dla szpitala w Tarnobrzegu

Popieramy i czekamy na więcej tego typu inicjatyw!


Redaktor: MR
Źródło: Fabryka Pasji, zrzutka.pl


Dodano 24.03.2020

Powiązane:
Partnerzy