Desktop Metal wprowadza FiberTM

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Desktop Metal, firma oferująca zaawansowane rozwiązania druku 3D dla inżynierów i producentów, ogłasza wprowadzenie na rynek FiberTM.


FiberTM to pierwsza na świecie desktopowa drukarka 3D do produkcji wysokiej jakości elementów z materiałów termoplastycznych zbrojonych przemysłowej klasy, ciągłymi warstwami włókien węglowych i szklanych stosowanymi w przemysłowych technologiach AFP (automatycznego układania włókien). W oparciu o nowy proces μAFP, użytkownicy mogą teraz drukować elementy o najwyższej wytrzymałości i sztywności przy użyciu szerokiej gamy materiałów, które tradycyjnie wymagały systemów AFP o wartości milionów dolarów.

Nowa, niedroga platforma dostępna w systemie HAAS (Hardware As A Service) oferuje możliwość produkcji elementów przy użyciu materiałów które są dwa razy mocniejsze niż stal, przy jednej piątej masy. Drukarki FiberTM zapewniają jeden z największych obszarów roboczych wśród drukarek pracujących z włóknami węglowymi i są od podstaw zaprojektowane do tworzenia farm produkcyjnych składających się z 6 lub 10 drukarek.

-„Po raz pierwszy drukarka 3D oferuje połączenie właściwości przemysłowych materiałów opartych o włókna węglowe, stosowanych w technologii AFP, z przystępnością i szybkością desktopowego urządzenia”- powiedział Ric Fulop, prezes i współzałożyciel Desktop Metal.


Źródło: Desktop Metal


Dodano 08.12.2019

Powiązane:
Partnerzy