Wiadomości

Podsumowanie Targów PCI Days 2024

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

Warszawskie Expo XXI już po raz piąty zamieniło się w centrum inspiracji. Targi PCI Days 2024 już za nami. 


W dniach 19-20 czerwca odbyło się spotkanie przedstawicieli przemysłu kosmetycznego, farmaceutycznego i suplementów diety. Nowe kontakty, ciekawe rozmowy, wymiana doświadczeń i ogromna dawka wiedzy to najważniejsze wartości Targów PCI Days. Ponad 2000 osób odwiedziło 250 stoisk, prezentujących najnowsze trendy, inspirujące rozwiązania oraz bogatą ofertę produktów i usług. Dodatkowo podczas wydarzenia odbyło się prawie 50 wykładów i 8 warsztatów branżowych.

Podróż po strefach tematycznych Targów PCI Days

Stali bywalcy wiedzą, że stoiska na Targach PCI Days to znacznie więcej niż zwykła prezentacja produktów i usług. To miejsce, gdzie można doświadczyć wszystkiego, każdym ze zmysłów. W poszczególnych strefach tematycznych można było testować sprzęt laboratoryjny, obsługiwać maszyny produkcyjne, a także dotykać i testować surowce kosmetyczne oraz farmaceutyczne. Wystawcy prześcigali się w prezentacji wyposażenia do pomieszczeń czystych, sprzętu BHP oraz innowacyjnych rozwiązań na potrzeby produkcji i próbkowania. Nie zabrakło też propozycji z zakresu logistyki, prawa i konsultingu.

Dawka wiedzy i inspiracji

Kosmetyczna i Farmaceutyczna Strefa Inspiracji w tym roku pokazały swoje inne, dotąd nieznane oblicze. Eksperci z różnych obszarów przemysłu dzielili się najświeższą wiedzą i swoim doświadczeniem. Podczas wykładów w Kosmetycznej Strefie Inspiracji poruszono tematy takie jak kreowanie nowych marek oraz transparentność w komunikacji marki, surowce kosmetyczne w świetle wymagań legislacji, analiza trendów, a także jak wygląda praca technologa w kontekście nowych regulacji oraz zintegrowane systemy zarządzania zapewniające wysoką jakość i bezpieczeństwo produktu. W Farmaceutycznej Strefie Inspiracji uczestnicy mieli natomiast okazję do zapoznana się z nowinkami i trendami w branży oraz rolą sztucznej inteligencji w procesach produkcji leków i suplementów diety. Nie zabrakło również tematów dotyczących optymalizacji kosztowej, doskonalenia procesów biznesowych czy takich, które dotyczyły wpływu QbD  na walidację procesów wytwarzania.

Podczas wydarzenia nie zabrakło również sporej liczby warsztatów praktycznych, na których każdy znalazł dla siebie coś interesującego. Uczestnicy warsztatów zapoznali się z aktualnymi wyzwaniami związanymi z bezpieczeństwem produktów kosmetycznych, rozwijali swoje kompetencje zakupowe, poznali zaktualizowane normy dotyczące walidacji środków sporo, bio i grzybobójczych. Osoby, które uczestniczyły w warsztatach, miały także okazję poznać kluczowe elementy umowy na wytwarzanie kontraktowe leku, wyrobu medycznego i kosmetyku, poznać trendy logistyczne w Farmacji w 2024 roku, a także miały okazję dowiedzieć się jak zabezpieczyć swój biznes przed cyberatakiem. Ostatnie szkolenia, które odbyły się podczas PCI Days pozwoliły poznać uczestnikom także trendy w produkcji ekologicznych etykiet i opakowań oraz zapoznać się z informacjami dotyczącymi czystości i higieny w produkcji farmaceutycznej.

Chwila na regenerację

Uczestnicy Targów PCI Days chętnie regenerowali siły w strefach relaksu i strefie cateringowej, jednocześnie korzystając z okazji do spotkań i luźnych rozmów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również strefy mediów, czyli kącik prasowy z aktualną literaturą branżową. 

Czym za rok zaskoczą nas Targi PCI Days?

Kolejna, specjalna edycja Targów PCI Days zaplanowana jest na 11-13 czerwca 2025 roku. Już teraz Organizator – Wydawnictwo Farmacom serdecznie zaprasza, aby zaplanować czas w kalendarzu. Ta odsłona targów będzie wyjątkowa, ponieważ po raz pierwszy będą one trwały aż trzy dni i odbędą się w dwóch halach. 

Mimo, że to niezwykłe wydarzenie dobiegło końca, echo inspirujących rozmów jeszcze wybrzmiewa. Wśród uczestników słychać było pozytywne opinie i deklaracje pojawienia się na Targach PCI Days w przyszłym roku. Na tym wydarzeniu po prostu trzeba być, także do zobaczenia 11-13 czerwca 2025 roku w EXPO XXI w Warszawie. 


--> ZOBACZ TEGOROCZNĄ GALERIĘ ZDJĘĆ

 

Źródło: Wydawnictwo Farmacom
Zdjęcia: Wydawnictwo Farmacom

 

Dodano 03.07.2024

Powiązane:
Partnerzy