Sygnis z nowościami na Dniach Druku 3D

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Przed nami 13. edycja Dni Druku 3D, jednego największego w Polsce święta technologii addytywnych. Już 19 października będziecie mieli okazję poznać rozwiązania prezentowane przez pionierów świata druku 3D. Głównym Sponsorem wydarzenia będzie Grupa Sygnis, która w tym roku zaskoczy odwiedzających wieloma nowatorskimi urządzeniami, od biodruku przez szkło i materiały płynne, aż po druk 3D w skali nano.

Stoisko B-24 będzie wypełnione po brzegi. Na 90m² Grupa Sygnis zaprezentuje możliwości technologiczne rozlicznych producentów z całego świata, takich jak: Mimaki, 3Devo, DWS Systems, Sinterit, MicroSwiss, Flashforge Corporation, Apium Additive Technologies GmbH, Femtika, a także Cellink z Grupy BICO. W tym roku poznamy również rozwiązania dotyczące recyklingu plastiku i tworzenia własnych filamentów do druku 3D. Po raz pierwszy w Polsce pojawi się kompleksowy system maszyn holenderskiego producenta 3Devo, którego urządzenia są jedynymi maszynami dostępnymi na rynku, które pozwalają na tworzenie autorskich filamentów w warunkach laboratoryjnych.

Gdyby tego było mało, podczas targów zaprezentowane zostaną pierwsze na świecie wydruki uzyskane na drukarce 3D do druku ze szkła niskotemperaturowego Syglass oraz maszyna E-NIS 23181 do druku z past ceramicznych. Technologia Syglass jest rezultatem pięcioletniego procesu badawczo-rozwojowego Grupy Sygnis i umożliwi tworzenie wcześniej niemożliwych w realizacji, zaawansowanych projektów z zakresu optyki, fotoniki, cyberbezpieczeństwa i ochrony środowiska. Natomiast drukarka 3D E-NIS 23181 pozwoli wytwarzać elementy z autorskich past ceramicznych pod konkretne zastosowania w przemyśle.

Docelowa premiera urządzenia Syglass będzie miała miejsce na listopadowych targach Formnext, ale już podczas Dni Druku 3D, na stoisku B-24, odwiedzający będą mogli zobaczyć szklane wydruki 3D wykonane na tej autorskiej maszynie. 

-->Więcej o Targach Dni Druku 3D na 3don.pl

Źródło: Grupa Sygnis
Redaktor: MRR

Dodano 11.10.2021

Sygnis SA
Żwirki i Wigury 101
02-089 Warszawa
Powiązane:
Partnerzy