Wiadomości

Inicjatywa dla wsparcia Polskiego przemysłu

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU
 

Wsparcie i promowanie nowoczesnej i innowacyjnej produkcji przemysłowej w Polsce to nadrzędny cel Inicjatywy Przyszłości Polskiego Przemysłu, która ruszyła z naborem członków.

Głównym założeniem inicjatywy jest wymiana wiedzy, pomoc w zrozumieniu oraz wdrożeniu w polskich firmach innowacyjnych technologii cyfrowych, które pozwolą tworzyć lepsze produkty, ograniczając zużycie materiałów, czasu czy innych ważnych zasobów. Ma ona przede wszystkim pomóc w realizacji idei Przemysłu 4.0, która jest rozumiana jako szereg działań mających na celu tworzenie produkcji i powiązanych z nią usług, która będzie bardziej wydajna, szybciej dostarczana, bardziej innowacyjna i skupiona na kliencie. 

Inicjatorem oraz organizatorem przedsięwzięcia jest firma Autodesk – lider w dziedzinie oprogramowania 3D, z którego korzystają miliony organizacji z najróżniejszych sektorów na całym świecie, w tym czołowe przedsiębiorstwa przemysłowe w Polsce. Uczestnictwo w inicjatywie jest bezpłatne.

- „W ramach Inicjatywy Przyszłość Polskiego Przemysłu wnosimy praktyczne podejście – chcemy pomagać właścicielom i kadrze zarządzającej polskich firm produkcyjnych i przemysłowych w praktycznym zastosowaniu nowoczesnych procesów i technologii po to, by mogły tworzyć lepsze produkty, zwiększać sprzedaż i generować większe zyski. Zapraszamy przedsiębiorstwa do dołączenia do naszej inicjatywy, korzystania z zasobów wiedzy, a w przyszłości udziału w organizowanych przez nas warsztatach dotyczących innowacji” – mówi dr inż. Radosław Cieślak, Executive Industry Manager, Autodesk.

Do kogo kierowana?

Wszystkie zarejestrowane w Polsce firm przemysłowych, które zajmują się szeroko pojętym projektowaniem i produkcją i chcą wdrożyć ideę Przemysłu 4.0 w swoich organizacjach, mogą wziąć udział w Inicjatywie Przyszłość Polskiego Przemysłu. Uczestnictwo pomoże zidentyfikować i wdrożyć technologie poprawiające wydajność w 5-ciu strategicznych obszarach, znaczących dla osiągnięcia trwałej przewagi konkurencyjnej: masowa personalizacja, współpraca, elastyczna produkcja, obsługa klienta, a także produkt jako usługa.

Wiele zalet w zasięgu ręki

Członkowie programu otrzymają między innymi:

  • specjalne pakiety na wydarzenia organizowane przez Autodesk, jak również od partnerów i zewnętrznych organizacji
  • mogą także skorzystać z dedykowanego warsztatu Innovation Workshop dla firmy
  • dostęp do webinariów tematycznych organizowanych przez Autodesk i partnerów.

Inicjatywa jest także miejscem wymiany wiedzy między kluczowymi firmami w branży. To tylko niektóre z korzyści czekające na członków Inicjatywy Przyszłość Polskiego Przemysłu.

Więcej informacji dotyczących inicjatywy, a także organizowanych wydarzeń znajduje się na stronie: https://www.autodesk.pl/przyszlosc-polskiego-przemyslu


Źródło: Autodesk

Dodano 21.04.2020

Powiązane:
Partnerzy