FARO Scanner Freestyle 3D - wydajne skanowanie

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


 Fot.: FARO Scanner Freestyle 3D


Ręczny skaner Freestyle3D firmy FARO to urządzenie dla profesjonalistów, które daje szansę na szybkie, łatwe i wydajne skanowanie 3D o wysokiej jakości.

Ręczny skaner Freestyle 3D firmy FARO, to precyzyjne urządzenie o  wysokiej jakości. Skaner szybko i rzetelnie dokumentuje pomieszczenia, konstrukcje i obiekty w 3D, tworząc chmury punktów o wysokiej rozdzielczości. Dzięki dużej precyzji urządzenie nadaje się do zastosowań, w których trzeba szybko zmierzyć instalacje lub budowle z różnych perspektyw.

Skaner Freestyle 3D FARO może być stosowany w takich branżach ja budownictwo i produkcja przemysłowa, jak i również ekspertyzy sądowe. Dzięki zastosowaniu lekkiego korpusu z włókna węglowego masa skanera ręcznego nie przekracza kilograma. Jest on niezwykle wygodny i mobilny. Skaner wyposażony w tablet Microsoft Surfac i wizualizacje w czasie rzeczywistym, pozwalając użytkownikowi wyświetlać dane w postaci chmury punktów w trakcie ich rejestrowania. Urządzenie dokonuje skanowania z odległości do 3 metrów, rejestrując do 88 tysięcy punktów na sekundę z dokładnością przekraczającą 1,5 mm. Samokompensujący system optyczny umożliwia natychmiastowe rozpoczęcie skanowania, ponieważ nie potrzebuje czasu na rozgrzanie. Tablet PC oferuje intuicyjną obsługę - prostą nawet dla nieprzeszkolonych operatorów.  

 

 

Urządzenie 3D maksymalizuje wydajność, oferując szybkie pozyskiwanie danych, wizualizację w czasie rzeczywistym i największą objętość skanu na rynku. Dzięki tym cechom znacząco został skrócony czas skanowania oraz obróbki wyników.

Skaner Freestyle 3D może być używany jako niezależne urządzenie do skanowania obiektów lub w połączeniu ze skanerami FARO Focus X 130 / X 330.Dane w postaci chmury punktów pochodzące ze wszystkich tych urządzeń można bezproblemowo łączyć i udostępniać za pomocą dowolnych narzędzi do wizualizacji firmy FARO, w tym FARO SCENE, WebShare Cloud oraz FARO CAD Zone.

Dane skanów 3D można z łatwością importować do wszystkich popularnych programów używanych w architekturze, rekonstrukcji wypadków, inżynierii lądowej i wodnej, budownictwie, zarządzaniu infrastrukturą, kryminalistyce czy produkcji przemysłowej. 

Zalety FARO Freestyle 3D

 • Objętość skanowania pomieszczeń do 8 m³ 
 • Możliwość pracy bez sztucznych znaczników 
 • Najlepszy zwrot z inwestycji na rynku 
 • Bezproblemowa integracja z danymi ze skanowania ze skanera Focus 
 • Certyfikowana dokładność 
 • Łatwe w obsłudze programowanie do skanowania 
 • Nie wymaga dodatkowego zasilania 
 • Światowa sieć serwisowa oraz wsparcie techniczne oferowane przez lokalne placówki firmy FARO.* 


Dane techniczne skanera Freestyle 3D

 • Zasięg: 0.5 – 3m 
 • Rozdzielczość przy 0.5m: Boczna: 0,2mm - 1,0mm / Głębokość: 0,2mm 
 • Dokładność punktów 3D /dokładność całego skanu**:
 • Gęstość punktów w jednym obrazie: do 45 000 pkt/m² w odległości 0,5m oraz do 10 500 pkt/m² w odległości 1m 
 • Dane objętości skanu: 8,1m³ 
 • Bezpieczeństwo oczu: Laser klasy 1 
 • Waga: 0,98kg 
 • Wymiary: 260mm x 310mm x 105mm 
 • Kontrola skanerem: Microsoft® Surface Pro 2 lub 3 (Nie wymaga dodatkowego zasilania)

Scanner Freestyle 3D
 Fot.: FARO Scanner Freestyle 3D


Skaner Freestyle3D to jedyny ręczny skaner o jakości przemysłowej, który pozwala skanować wszystkie rodzaje powierzchni i środowisk. Dzięki uniwersalnej budowie, niewielkim rozmiarom oraz niskiej masie urządzenie umożliwia wszechstronną i łatwą realizację zadań skanowania, szczególnie w ciasnych i trudno dostępnych miejscach. 

FARO Freestyle 3D dostarczany jest z dwoma aplikacjami oprogramowaniowymi. SCENE Capture zainstalowane na tablecie rejestruje dane 3D oraz umożliwia ich wizualizację. SCENE Process służy do obróbki zebranych danych 3D. Obydwa oprogramowania są zintegrowane i zapewniają najlepsze wyniki skanowania. 

Firma FARO jest zaufanym dostawcą rozwiązań z zakresu technologii pomiarowej 3D. Firma opracowuje i sprzedaje wspomagane komputerowo systemy pomiarowe oraz urządzenia do wizualizacji i oprogramowanie obrazujące. Technologia FARO pozwala na dokonywanie wysoce precyzyjnych pomiarów trójwymiarowych, obrazowanie i porównywanie.

 

Polecamy:

Zobacz profil firmy FARO Polska na portalu Staleo.pl

 

 

Źródło: FARO Polska

Dodano 12.07.2015

FARO TECHNOLOGIES POLSKA SP. Z O.O.
Górki 7
60-204 Poznań
+48 71 339 32 76
Partnerzy