Praktyczna wiedza o skanowaniu 3D

 

 

Coraz więcej branż wykorzystuje skanery 3D, dzięki czemu ich oferta stale się powiększa. Dzisiaj klienci mogą wybierać zarówno spośród urządzeń do użytku podstawowego, jak i tych do profesjonalnych zastosowań.

Właśnie takie produkty znajdą się na stoiskach w trakcie czerwcowych targów 3D Solution. Trzecia edycja wystawy będzie znakomitą okazją do poznania szczegółów dotyczących obsługi tych zaawansowanych urządzeń metrologicznych, a odbywające się podczas targów warsztaty ekspercki zaprezentują najnowsze rozwiązania technologiczne. 

Synergia z przemysłem

Czterodniowe wydarzenie 3D Solution odbędzie się równolegle z targami ITM Polska 2019. Organizowana w sercu Wielkopolski, tegoroczna edycja targów będzie doskonałą okazją do zawierania transakcji handlowych dla producentów i potencjalnych kontrahentów. Obecnie skanowanie 3D znajduje coraz szersze zastosowanie nie tylko w kontroli jakości czy w inżynierii odwrotnej, ale także jako pomoc w remodelowaniu czy dla inteligentnych fabryk 4.0.

Skanowanie 3D w pigułce

Zainteresowani tematyką skanerów 3D nie powinni przeoczyć warsztatów dotyczących przemysłowego zastosowania tych urządzeń. Prelegentem będzie specjalista firmy SMARTTECH, Marcin Lewandowski - Dyrektor Działu Pomiarów i Wsparcia Technicznego SMARTTECH. 

Inżynieria odwrotna w przemyśle – to temat warsztatów, które odbywać się będą codziennie przez 4 dni targów w godz. 10.00-11.00. Natomiast od godz. 13.00 do godz. 14.00, również od 4 do 7 czerwca, uczestnicy będą mogli zapoznać się z kontrolą jakości w fabrykach 4.0. 

Omawiane w czasie targów systemy pomiarowe typu scan3D charakteryzują się wysoką rozdzielczością, a dzięki możliwości certyfikowania w akredytowanym laboratorium pomiarowym mogą stanowić referencyjne urządzenia pomiarowe w systemie kontroli jakości. W połączeniu z odpowiednim oprogramowaniem pozwalają na uzyskanie pełnej bryłowej dokumentacji CAD oraz automatyzację procesu pomiarowego.

Targi 3D Solutions oraz ITM Polska odbędą się w terminie 4-7 czerwca 2019 r. w Poznaniu. W tym samym czasie będzie można zwiedzić również ekspozycję targów Modernlog, Subcontracting oraz Salonu Bezpieczeństwa Pracy w Przemyśle. 


Więcej o 3D Solutions na Staleo.pl

Źródło: Grupa MTP

 

Dodano 18.04.2019

Powiązane:
Partnerzy