Sygnis i Moje Bambino w projekcie Laboratoria Przyszłości

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Sygnis i Moje Bambino podpisują umowę o współpracy dotyczącą projektu edukacyjnego Laboratoria Przyszłości. Firmy dostarczą kompleksowe wyposażenie dla szkolnych pracowni druku 3D na terenie całej Polski.

Sygnis New Technologies sp. z o.o. i Moje Bambino sp. z o.o. sp. k. wspólnie dostarczą drukarki 3D do szkół w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. W ramach unikatowego w skali kraju pakietu znajdują się: drukarka 3D z zapasem materiału do druku, zestawy lekcyjne, materiały dla nauczyciela i dostęp do platformy online z zasobami.

W ramach umowy Sygnis New Technologies dostarczy dla Moje Bambino 1200 sztuk drukarek 3D Adventurer 3 renomowanego producenta FlashForge Corporation, a także 10 200 szpul filamentu (materiału do druku 3D). Firma Moje Bambino, krajowy lider dostaw dla sektora edukacyjnego, zajmie się sprzedażą i dostarczeniem zestawów do jednostek oświatowych w całej Polsce i Europie Centralnej.

Sygnis i Moje Bambino w projekcie Laboratoria Przyszłości


Na potrzeby realizacji umowy powstał projekt Sygnis Edu Lab, który stanowi bazę wiedzy dla nauczycieli i dydaktyków prowadzących zajęcia z zakresu druku, projektowania i modelowania 3D. Lekcje wchodzące w skład pakietu przygotowane zostały z pomocą Sebastiana Pontusa, wychowawcy i nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, eksperta brytyjskiego programu edukacyjnego Apps For Good, nagrodzonego tytułem Microsoft Innovative Educator Expert.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane jeszcze w 2021 roku w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.


Źródło: Sygnis New Technologies sp. z o.o.

Dodano 14.10.2021

Sygnis SA
Żwirki i Wigury 101
02-089 Warszawa
Powiązane:
Partnerzy