Szybkie prototypowanie na parkiecie
W procesie odwrotnego IPO spółki akcyjnej MODE przez Sygnis New Technologies sp. z o.o. powstanie spółka Sygnis SA.
Będzie on pierwszą polską spółką akcyjną stosującą metody szybkiego prototypowania do rozwiązywania problemów badawczo-rozwojowych w celu wytwarzania nowych technologii, autorskich maszyn specjalistycznych oraz realizacji produktowych w zakresie hardware’u i usług druku 3D. Sygnis to konstelacja dojrzałych marek i innowacyjnych start-upów, tworzonych przez zgrany zespół fizyków, chemików, inżynierów i specjalistów Przemysłu 4.0, którzy formują wielokierunkowy hub technologiczny przecinający płaszczyzny biznesowe i naukowe. Sygnis SA będzie jedną z pierwszych spółek akcyjnych z branży druku 3D na rynku NewConnect.
Sygnis New Technologies w czasie swojej dotychczasowej działalności pozyskało granty o wartości ponad 20 milionów złotych od NCBiR i PARP na działalność badawczo-rozwojową. Pod koniec bieżącego roku ukaże się premiera drukarki 3D będącej wynikiem głośnego projektu z poprzednich lat o nazwie „Syglass” – autorskiego projektu pierwszej na Świecie drukarki 3D do szkła niskotemperaturowego. Bieżące projekty obejmują m.in. zbudowanie uniwersalnej drukarki 3D do druku hybrydowego FFF oraz z materiałów płynnych i półpłynnych, a także konstrukcję biodrukarki 3D dedykowanej do tworzenia bionicznych organów.
Sygnis New Technologies współpracuje z uniwersytetami i instytutami badawczymi, m.in. Uniwersytetem Warszawskim, Akademią Górniczo-Hutniczą, Warszawskim Uniwersytetem Medycznym, Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Fundacją Badań i Rozwoju Nauki, Instytutem Energetyki, Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie, Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, Politechniką Wrocławską czy Siecią Badawczą Łukasiewicz.
Firma nie zamyka się jednak wyłącznie na współpracę z sektorem naukowym. Projekty Sygnis w równie dużym stopniu dotyczyły zarówno sektora przemysłowego, np. współpracy z ABB, Technicolor, Jednostką Wojskową GROM, Radwag, Oknoplast czy Johnson Electric, jak i popkultury i edukacji – stworzenie statuetki do The Voice of Poland dla Rochstar, współpraca z Muzeum POLIN, Pałacem Kultury i Nauki czy Warszawskim Ogrodem Zoologicznym.
Do 31 maja 2021 poznamy warunki połączenia spółek MODE SA i Sygnis New Technologies sp. z o.o. Od początku 2021, Sygnis rozszerzyło swoją ofertę o sześciu nowych partnerów dystrybucyjnych, rozpoczęło współpracę z firmą Solectric GmbH Polska w zakresie stworzenia kompleksowej propozycji dla sektora edukacyjnego, a przez cały rok organizuje comiesięczne, bezpłatne webinary o nowych technologiach, na które zapraszani są eksperci i specjaliści branż technologicznych i biotechnologicznych z całego Świata.
Źródło: Sygnis New Technologies sp. z o.o.
Dodano 26.03.2021