Nowość na polskim rynku - drukarka 3D Guider III Plus od FlashForge

POSŁUCHAJ ARTYKUŁUDzięki firmie Sygnis SA – notowanej na NewConnect spółce deeptech specjalizującej się w projektach badawczo-rozwojowych – w Polsce debiutuje najnowsza maszyna od renomowanego producenta drukarek 3D, FlashForge Corporation.


Mowa o trzeciej odsłonie znanego modelu drukarki 3D z serii Guider – Guider III Plus. Choć drukarka 3D dopiero pojawiła się na polskim rynku, to już cieszy się popularnością w branży motoryzacyjnej i branżach okołomedycznych. Jej pole robocze o wymiarach 350 x 350 x 600mm pozwala na tworzenie wysokich modeli w optymalnym czasie.

Możliwość regulowania paska zębatego osi XY oraz cztery masywne prowadnice zwiększają maksymalną prędkość drukowania aż do 250mm/s bez straty na jakości. Wzmocniona i usprawniona konstrukcja Guidera 3 Plus wytrzymuje obciążenie stolika do 30kg. Dodatkowo, zredukowano głośność maszyny o 15% względem poprzednich wersji. Drukarka jest otwarta materiałowo, co pozwala na stosowanie filamentów od różnych producentów.

Maszyna Guider 3 plus od FlashForge Corporation jest zaprojektowana tak, by pracować w trybie ciągłym przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu . Posiada wbudowany system ułatwiający produkcję seryjną, a dzięki zdalnie obsługiwanej kamerze pozwala na weryfikację procesu druku 3D w dowolnym momencie. Pierwszy w Polsce model tej drukarki 3D trafił do Sygnis. Można go obejrzeć w showroomie firmy, na Tarasie Prototypowania w CIC Warsaw na ulicy Chmielnej 73 w Warszawie.

Więcej o maszynie można przeczytać tutaj.


Źródło: Sygnis SA

Dodano 23.07.2022

Sygnis SA
Żwirki i Wigury 101
02-089 Warszawa
Powiązane:
Partnerzy