Dotacje PARP szansą na wdrożenie druku 3D

 

Zmiany to konieczność! Sukces osiągną jedynie te firmy, które najszybciej odpowiedzą na zmiany zachodzące na rynku, a w szczególności te, które przystosowują się szybciej niż ich konkurenci. 

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości po raz kolejny w tym pomaga. Tym razem dotacja ma na celu przygotować małe i średnie przedsiębiorstwa produkcyjne do wdrożenia kompleksowej transformacji pod hasłem Przemysł 4.0. Inwestycja w zakresie technologii Przemysłu 4.0 może dotyczyć szeroko pojętej cyfryzacji, automatyzacji lub robotyzacji. Co najważniejsze wydatki w projekcie m.in. mogą być przeznaczone na inwestycje w druk addytywny (druk 3D). 

Zakup przemysłowej drukarki 3D wraz z wdrożeniem jej w cykl produkcyjny jeszcze nigdy nie był tak blisko, na wyciągnięcie ręki. 

O szczegółach programu można przeczytać na stronie: https://www.parp.gov.pl/component/grants/grants/przemysl-4-0 

Ile wynosi dofinansowanie?

Maksymalna kwota dotacji to 800 000 zł. Dużym ułatwieniem jest też możliwość otrzymania dotacji w formie zaliczek, dzięki czemu środki wypłacane są sprawnie i na bieżąco.

Kiedy można składać wnioski?

Termin składania wniosków to 15-30 czerwca 2021 roku. 

Firma Omni3D w oparciu o swoje kilkuletnie doświadczenia przemysłowe pomoże skonstruować plan transformacji Twojej firmy poprzez wdrożenie druku 3D. W dobrze opracowanej planie działania Omni3D upatruje sukces na poziomie akceptacji wniosku przez PARP, a później w skutecznym wdrożeniu technologii 3D, co z kolei stanie się czynnikiem przyszłego sukcesu Twojej firmy. 

Omni3D to polski producent przemysłowych drukarek 3D z siedzibą w Poznaniu, działający od 2013 r. w kraju i za granicą. Firma oferuje sprzedaż przemysłowych drukarek 3D, filamentów, usług doradczych w zakresie wdrażania technologii 3D w przemyśle. Odbiorcami firmy są: przemysł lotniczy, obronny, kosmiczny, spożywczy, medycyna, motoryzacja i budownictwo, a także jednostki badawcze i uczelnie wyższe. Drukarki 3D oferowane przez Omni3D są również z sukcesem wykorzystywane przez projektantów, designerów oraz usługodawców druku 3D. 

Rozwijający się od lat 80-tych druk 3D przeszedł już rewolucyjne zmiany w zakresie rozwoju maszyn, dostępności materiałów, wzrostu liczby nowych aplikacji oraz oprogramowania do projektowania 3D. Aktualnie rewolucjonizuje podejście do produkcji, dzięki możliwości wykorzystania drukarek 3D w wielu procesach produkcyjnych oraz łańcuchach dostaw. Wszechstronność technologii FDM/FFF sprawiła, że stała się najbardziej popularną metodą prototypowania. Możliwość szybkiego zaprojektowania i sprawdzenia pomysłu eliminuje możliwość podejmowania złych i kosztownych decyzji. Dzięki temu pobudza do kreatywności oraz indywidualnego podejście do tworzenia przyrządów, mocowań, finalnych części zmiennych, elementów sztuki użytkowej, itp. Szybkie przechodzenie od modelowania koncepcyjnego do produkcji finalnych elementów sprawiła, że druk 3D stał się motorem do wprowadzania kolejnych nowatorskich rozwiązań w świecie nauki, techniki i przemysłu. W tych procesach firma Omni3D aktywnie wspiera polskich i zagranicznych przedsiębiorców i zaprasza do współpracy w zakresie przygotowania materiałów potrzebnych do złożenia wniosku o dotacje. 

Jeśli jesteś zainteresowany wdrożeniem druku 3D w Twojej firmie, skontaktuj się z ekspertami Omni3D, którzy pomogą w przygotowaniu dokumentacji i opisów dotyczących specyfikacji technicznej maszyn, kosztorysu i potencjału, jaki wiąże się z wdrożeniem druku 3D na liniach produkcyjnych.

Specjaliści Omni3D są gotowi do rozmowy na temat transformacji Twojej firmy, proponując innowacyjne rozwiązania, które maksymalnie zmniejszą koszty produkcji, wszelkie ich przestoje oraz pozwolą zmaksymalizować zyski.

Tysiące projektów dofinansowanych z PARP zostało już zrealizowanych, niezliczone firmy działają po nowemu i zdobywają rynek. Teraz czas na Twój biznes!

Kontakt Omni3D:
LinkedIn: Monika Niedźwiedzińska
https://www.linkedin.com/in/monika-nied%C5%BAwiedzi%C5%84ska-pozna%C5%84/)
tel.: +48 881 757 632
e-mail: mn@omni3d.com


Źródło: Omni3D
Redaktor: MRR

Dodano 07.05.2021

OMNI3D Sp. z o.o.
Świętego Michała 43
61-119 Poznań
Powiązane:
Partnerzy