Audyt technologiczny od 3DGence

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Audyt technologiczny wesprze firmy produkcyjne i pomoże im sprawdzić jaki może być zwrot z inwestycji w druk 3D. 3DGence wprowadza nową usługę

Wdrażanie innowacji do przedsiębiorstw produkcyjnych to podstawa wzrostu konkurencyjności firm na całym świecie. 3DGence, polski producent profesjonalnych drukarek 3D dla przemysłu, w odpowiedzi na zachodzące zmiany technologiczne w sektorze produkcyjnym, zdecydował się na wprowadzenie bezpłatnej usługi audytu, która ma na celu wskazać możliwe obszary zastosowania technologii druku 3D w firmach przemysłowych. 

Usługa audytu technologicznego skierowana jest do wszystkich firm produkcyjnych działających na terenie Polski. Podczas wizyty w firmie zespół aplikacyjny składający się z dwóch inżynierów przeprowadzi analizę wybranych procesów produkcyjnych w celu zebrania materiału do sprawozdania. 

"Bardzo dużą zaletą takiego audytu jest to, że firmy produkcyjne mogą skorzystać z doświadczenia ekspertów spoza własnej organizacji. Pozwala to przede wszystkim dostrzec obszary, w których można obniżyć koszty i skrócić czas produkcji dzięki zastosowaniu druku 3D. Z naszego doświadczenia wynika, że wiele przedsiębiorstw po prostu nie wie jak wdrożenie drukarki 3D pomoże im zoptymalizować niektóre procesy, dlatego chcemy wyjść im naprzeciw, stąd decyzja o wprowadzeniu usługi jaką jest właśnie audyt technologiczny" – mówi Mateusz Sidorowicz, Marketing Manager, 3DGence 

Wynikiem wizyty specjalistów 3DGence w każdym przedsiębiorstwie, które zdecyduje się na audyt technologiczny, będzie szczegółowe sprawozdanie, w którym zostanie zawarta m.in. analiza ROI wdrożenia technologii druku 3D, analiza środowiska pracy detalu czy porównanie czasu i kosztów wykonywania wybranych części w dwóch różnych technologiach.

"Na kilku wyselekcjonowanych przykładach  pokażemy, jak wdrożenie technologii druku 3D obniża koszty i skraca czas procesów, który jest kluczowym wskaźnikiem efektywności produkcji. Dodatkowo wykonamy także jeden wydruk próbny, aby każda z firm, która zdecyduje się na taki audyt, mogła sprawdzić jakość swojego detalu wydrukowanego w technologii FDM" – tłumaczy Mikołaj Skorupa, 3D Printing Application Engineer, 3DGence.

Audytu technologicznego od 3DGence


Coraz więcej firm produkcyjnych widzi dziś wymierne korzyści z zastosowania technologii druku 3D i wprowadza ją do swoich procesów. W przypadku firmy AMS-systems, zajmującej się konstrukcją maszyn, wykorzystanie drukarki 3D pozwoliło obniżyć koszty wykonywania detalu o 75%. Na małoseryjnej produkcji tylko jednego elementu do swoich urządzeń firma oszczędza rocznie 13 390 zł. Inwestycja w technologię addytywnę zwróciła się już po paru miesiącach. 

"Chcąc nadążyć za tempem zmian, które zachodzą w rzeczywistości produkcyjnej,  spowodowanej przez transformację cyfrową, przedsiębiorcy muszą wiedzieć jak nowe technologie mogą wesprzeć ich biznes. Jednak wprowadzenie jakichkolwiek zmian w modelu produkcji każdej firmy, musi zostać poprzedzone analizą możliwości i korzyści, jakie może przynieść wdrożenie innowacji. Dlatego jako 3DGence, firma, która posiada ogromne doświadczenie w aplikacjach druku 3D w przemyśle na całym świecie, postanowiliśmy wprowadzić usługę audytu, której głównym celem jest pokazanie wymiernych korzyści z implementacji tej technologii. Wiemy, że dla wielu przedsiębiorstw to szansa na dostrzeżenie nowych sposobów optymalizacji swoich procesów produkcyjnych"  – mówi Karol Kula, Sales Manager, 3DGence. 

Więcej informacji na temat bezpłatnej usługi audytu technologicznego przeprowadzanego przez firmę 3DGence można znaleźć na:  https://3dgence.com/audyt-technologiczny/.,  bezpośrednio pod numerem telefonu 32 438 98 64 lub wysyłając maila na cs@3dgence.com

Wizytę specjalistów w firmie można zamówić poprzez formularz kontaktowy na stronie. 


Źródło: 3DGence


Dodano 13.08.2019

3DGence Sp. z.o.o.
Mickiewicza 29
40-085 Katowice
+48 32 438 98 65
Powiązane:
Partnerzy