TechAgainstTanks - czyli druk 3D walczy z czołgami

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Dwie firmy z branży technologi 3D oraz fundacja wspierająca start-upy, zaopatrują Ukrainę w drukarki 3D i know-how potrzebne do produkcji.


Polska organizacja pozarządowa TeenCrunch we współpracy z Sygnis SA i 3YOURMIND, stworzyła inicjatywę „Tech Against Tanks”, mającą na celu wsparcie ukraińskich działań obronnych i humanitarnych w odpowiedzi na trwającą rosyjską inwazję wojskową na Ukrainę. 

Inicjatywa „Tech Against Tanks” wspiera produkcję i dystrybucję drukowanego w 3D sprzętu medycznego, taktycznego i ochronnego z profesjonalnych centrów produkcji dodatków i lokalnych producentów w całej Polsce, Niemczech i na Ukrainie. 

Inicjatywa wzywa społeczność twórców 3D do przekazywania maszyn, materiałów, projektów aplikacji gotowych na pole bitwy, finansowania produkcji w celu wzmocnienia środków obronnych Ukrainy i pomocy cywilnej.

Firma Sygnis S.A. zaprojektowała już rozwiązania do druku 3D i przekazała 20 drukarek 3D FDM do zakładu produkcyjnego we Lwowie. W rezultacie inicjatywa Stand With Ukraine już wyprodukowała ochraniacze i obecnie prowadzi szybkie prototypowanie łatwych do produkcji opasek uciskowych.

3YOURMIND jest z kolei odpowiedzialny za stworzenie cyfrowej inwentaryzacji projektów i dystrybucję części do druku w ramach społeczności twórców i profesjonalnych hubów. Transport wydrukowanych w ten sposób części na Ukrainę obsługują duże firmy logistyczne, we współpracy z polskim wojskiem.


Źródło: 3YOURMIND, Sygnis S.A.


Dodano 21.04.2022

Powiązane:
Partnerzy