Gdzie w Lublinie można kupić drukarkę 3D?

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Jeśli zastanawiasz się, gdzie można kupić drukarkę 3D w Lublinie, zapisz ten adres: ul. Bociania 6/1a, 20-542 Lublin. Właśnie tam znaleźć można sklep stacjonarny Seb-comp otwarty od poniedziałku do piątku: od 8 do 18 oraz w soboty: od 10 do 14.


Sklep stacjonarny Seb-comp w Lublinie, to miejsce gdzie można zobaczyć w czasie pracy drukarki takie jak Zortrax M200, HBOT3D F300, Raise3D Pro2 Plus, Creality Ender 5, Zmorph VX. Drukarki te służą do realizacji zamówień związanych z wydrukami 3D, jak również są wykorzystywane podczas zajęć prowadzonych przez trenerów Akademii Druku 3D.

Sklep w Lublinie posiada duży magazyn, dzięki czemu wiele drukarek 3D jest dostępnych od ręki. Pomimo sporego metrażu, nie zmieściłyby się jednak wszystkie, dlatego też można zamówić drukarkę 3D z opcją odbioru osobistego w sklepie przy ulicy Bocianiej 6/1a.

W ofercie firmy SEB-COMP znajdują się urządzenia marek takich jak: 3D UP, Anet, Anycubic, BCN3D, Blixet, Creality, Creatbot, DWS Lab, Flashforge, Formbot, Formlabs, Graften, HBOT 3D, Intamsys, Moonray, Orllo, Omni3D, Peopoly, Photocentric, Prusa, Raise3D, Robo 3D, Sinterit, Ubot, Ultimaker, Wanhao, XYZPrinting, Zortrax oraz Zmorph.

Drukarki 3D stały się urządzeniami, których znaczenie dostrzeżono zarówno w branży edukacyjnej, jak i w przemyśle. Świadczą o tym np. Rządowy Program ,,AKTYWNA TABLICA”, który umożliwia specjalnym ośrodkom szkolno-wychowawczym dla uczniów niewidomych lub słabowidzących, na uzyskanie dofinansowania na zakup między innymi drukarek 3D. Z kolei Program Operacyjny Inteligentny Rozwój 2014-2020, Działania 2.4 „Współpraca w ramach krajowego systemu innowacji” Poddziałania 2.4.1 „Centrum analiz i pilotaży nowych instrumentów inno_LAB” Pilotaż „Przemysł 4.0”, jest skierowany do małych i średnich przedsiębiorstw produkcyjnych i umożliwia uzyskanie środków na wprowadzenie innowacji w firmie, których częścią składową mogą być właśnie drukarki 3D.

Drukarki 3D, to także idealne urządzenia dla majsterkowiczów, czy też osób pasjonujących się modelarstwem. Największą popularnością cieszą się urządzenia pracujące w technologii FDM. Są uważane za najłatwiejsze w obsłudze, dodatkowo ceny zakupu tych drukarek 3D, jak również materiałów eksploatacyjnych, sprawiają iż poza profesjonalnym zastosowaniem w firmach, mogą trafić również do hobbystów.

Seb-Comp sklep w Lublinie

 


Niezależnie od tego w jakim celu wykorzystywana jest drukarka FDM, w sklepie w Lublinie, znaleźć można filamenty takich producentów jak F3D Filament, Fiberlogy, Devil Design, Spectrum, Rosa 3D, Zortrax, Raise 3D, HBOT oraz Zmorph. Na półkach czekają szpule o średnicy 1,75mm i 2,85mm: PLA, ABS, PET-G, TPU, ASA i nie tylko. Nie zawsze jednak to co najpopularniejsze, jest także najodpowiedniejsze. Po rozmowach, testach czy też konsultacjach, może okazać się, iż technologia FDM nie będzie właściwym wyborem.

Warto wówczas, w zależności od potrzeb rozważyć zakup drukarki żywicznej: SLA, DLP, LCD lub proszkowej SLS. Drukarki żywiczne są kojarzone głównie z jubilerstwem oraz z dentystyką, ale na tym nie kończy się katalog możliwości tych drukarek. W ofercie firmy SEB-COMP znajdują się drukarki Formlabs, które dzięki szerokiej gamie żywic oraz wielkości pola roboczego w modelu Form3 L (30×33,5×20 cm), mogą być też brane pod uwagę jako urządzenie do tworzenia funkcjonalnych prototypów.

SEB COMP może zaoferować również urządzenia innych producentów: Anycubic, Creality, MoonRay oraz drukarkę Zortrax Inkspire, dostępną z 15% rabatem. Pracownicy chętnie pomogą także w stworzeniu kompletnego systemu, dzięki urządzeniom do mycia oraz utwardzania żywicznych wydruków 3D.

W sklepie Seb-comp w Lublinie znajdują się również materiały eksploatacyjne do drukarek SLA/DLP/LCD: Monocure, FunToDo, Zortrax, Formlabs oraz akcesoria, takie jak folie FEP, czy zbiorniki na żywicę, określane jako ,,resin tank”.

Mając styczność z drukiem 3D, niejednokrotnie spotkać się można z podporami w wydrukach 3D i z problemami, których potrafią przysporzyć podczas ich usuwania. Technologia SLS pozwala na druk skomplikowanych, wytrzymałych mechanicznie, ruchomych elementów, bez konstrukcji wsporczych. Sinterit Lisa i Sinterit Lisa Pro, to dwa modele urządzeń pracujących w technologii SLS, od producenta drukarek 3D z Krakowa.

W ofercie firmy Seb-comp znaleźć można skanery 3D, dla hobbystów i dla profesjonalistów: Matter and Form, Einscan, Artec oraz Rangevision. Czasami wybór odpowiedniej technologii może być ciężkim zadaniem.

W razie jakichkolwiek pytań odnośnie doboru odpowiedniego urządzenia, wykonania wydruków próbnych, SEB COMP zaprasza do odwiedzenia sklepu w Lublinie, kontaktu telefonicznego lub mailowego. 

 

Źródło: SEB-COMP

Dodano 27.04.2023

SEB-COMP
Al. Jana Pawła II 43a lok. 22a
01-001 Warszawa
+48 886 074 075
Powiązane:
Partnerzy