Wiadomości

Współpraca w projektach B+R - darmowy kurs od PFR

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

Planujesz wspólny projekt z instytucją badawczą? Co zrobić, aby osiągnąć efekt synergii, który pozwoli na sprawne działanie? Odpowiedzi dostarcza nowy kurs online „Współpraca w projektach B+R”.

To drugi z cyklu kursów, przygotowany przez zespół Sieci Firm Przyszłości PFR (zespół dużych firm w Departamencie Rozwoju Innowacji w PFR) i ekspertów, którego celem jest budowanie kompetencji przyszłych menadżerów projektów badawczo-rozwojowych. Do współtworzenia kursu zaproszeni zostali eksperci z TechOcean, Grupa Maspex, Grupa Boryszew, Politechnika Warszawska i Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Lotnictwa (ILOT), którzy podzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą z zakresu realizacji projektów B+R.

Jest to ważny krok dla każdej organizacji, która potrzebuje wiedzy i inspiracji do poznania w praktyce, jakie są obustronne korzyści współpracy biznesu i sektora naukowo-badawczego.

Podczas ponad godzinnego kursu uczestnik dowie się:

  • Jak stworzyć ramy współpracy pomiędzy biznesem a nauką?
  • Jak zarządzać projektem realizowanym w konsorcjum przedsiębiorstwa z jednostką badawczą?
  • Czym są poziomy gotowości technologicznej i jaki ma to wpływ na współpracę z uczelniami
  • Jak przebiega proces wyceny technologii i jak się do niego przygotować?

Bezpłatny kurs online „Współpraca w projektach B+R” jest już dostępny na platformie https://kursy.pfr.pl/. W przypadku, jeśli uczestnik nie ma konta na platformie prośba o wcześniejszą rejestrację na stronie: https://kursy.pfr.pl/rejestracja/.Źródło: Polski Fundusz Rozwoju

Dodano 12.01.2023

Powiązane:
Partnerzy