Projektowanie 3D

Wyzwania polskiego przemysłu

 

 

Przed polskim przemysłem stoją duże wyzwania związane z globalną konkurencją, zmianami demograficznymi czy ewolucją postaw konsumenckich. 

Wszystko to sprawia, że rodzime firmy szukają nowych sposobów zwiększenia efektywności i zachowania konkurencyjności na wymagającym rynku. Co trzecia firma w Polsce zamierza wykorzystać technologie cyfrowe do modyfikacji istniejącej gamy produktów, a co czwarta chce rozbudować swoją ofertę o innowacyjne produkty. Stąd to właśnie digitalizacja i nowoczesne rozwiązania dla przemysłu będą tematem konferencji INNOWACJE 4.0 – Przyszłość Tworzenia, której organizatorem jest firma Autodesk, lider w dziedzinie oprogramowania 3D, z którego korzystają m.in. wiodące przedsiębiorstwa przemysłowe w Polsce i na świecie.

- „Na naszych oczach następuje radykalna zmiana sposobu, w jaki wszelkiego rodzaju dobra są projektowane, wytwarzane i użytkowane.  Szansę na sukces mają te przedsiębiorstwa przemysłowe, które postawią na mądrze przeprowadzoną transformację cyfrową, w tym wdrożenie rozwiązań zgodnych z metodologią „Przemysłu 4.0” takich jak cyfrowy bliźniak czy powszechna komunikacja ludzi i rzeczy. Pomogą im one w zaspokojeniu indywidualnych potrzeb konsumentów, jednocześnie zwiększając produktywność i elastyczność, a co za tym idzie w rozwoju biznesu. Właśnie w takiej transformacji cyfrowej chcemy wspierać polskie firmy tak, aby mogły lepiej wykorzystywać nowe szanse rynkowe dzięki innowacjom” – powiedział dr inż. Radosław Cieślak, Industry Executive Director w Autodesk.

Podczas wydarzenia, które odbędzie się 4 czerwca br. w Centrum Konferencyjnym POLIN w Warszawie polscy i zagraniczni eksperci opowiedzą o nowoczesnych rozwiązaniach dla przemysłu, digitalizacji pracy i procesów oraz technologiach, które pozwalają firmom zwiększać swoją innowacyjność czy wygrywać więcej przetargów. Poruszone zostaną również kwestie związane m.in. z projektowaniem generatywnym (Generative Design), wytwarzaniem przyrostowym (Additive Manufacturing) oraz zarządzaniem cyklem życia produktu (PLM). Dedykowany kadrze zarządzającej warsztat innowacyjny poprowadzi Asif Moghal - współtwórca brytyjskiej inicjatywy promującej innowacyjne rozwiązania w przemyśle na Wyspach - The Future of British Manufacturing.

Udział w spotkaniu to również okazja do uzyskania bezpośrednich informacji na temat programów wspierających transfer innowacyjnych technologii - Agencji Rozwoju Przemysłu, która zaprezentuje założenia dotyczące projektu „Sieć Otwartych Innowacji". W jego ramach można pozyskać fundusze na pokrycie kosztów transferu technologii w zakresie innowacji produktowej lub procesowej.

W czasie konferencji zaplanowano także indywidualne ścieżki popołudniowe dopasowane do zainteresowań uczestników, w tym dedykowane sesje tematyczne dla kadry zarządzającej. Event będzie niezwykłą okazją do poszerzenia wiedzy i zaczerpnięcia inspiracji z przykładów wdrożeń zrealizowanych w innych przedsiębiorstwach w Polsce czy w Europie. Dodatkowo uczestnicy mogą liczyć na wymianę doświadczeń oraz networking z lokalnymi i międzynarodowymi przedstawicielami branży. Będzie też szansa wypróbowania narzędzi przyspieszających innowacje na równolegle trwającej wystawie stoisk partnerów oraz sponsorów. 

Dodatkowe informacje, dostępne pakiety oraz formularz rejestracji na konferencję INNOWACJE 4.0 – Przyszłość Tworzenia dostępne są pod linkiem


Źródło: Autodesk

Dodano 15.05.2019

Powiązane:
Partnerzy