Wiadomości

Targi TOOLEX napędzają przemysł

 

 

Obecna wyjątkowa sytuacja sprawiła, że przemysł targowy stanął przed wieloma wyzwaniami i zmianami. Na szczęście, Zespół Targowy Expo Silesia aktywnie poszukuje rozwiązań i w dniach od 29 września do 1 października 2020 r.  zobaczymy się w Sosnowcu podczas wystawy poświęconej obróbce metalu. 

Nadrzędną wartością targów dla firm jest możliwość nawiązywania nowych kontaktów, utrzymywania istniejących relacji oraz prezentacji nowoczesnych rozwiązań i usług. Dlatego tak istotny jest następny etap luzowania gospodarki, który pozwoli nam wkrótce spotkać się podczas Międzynarodowych Targach Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX oraz Targach Olejów, Smarów i Płynów Technologicznych dla Przemysłu OILexpo.

Według szacunków organizatora, w trakcie zeszłorocznej edycji na 15 tys. m kw. powierzchni w 2 pawilonach wystawienniczych Targi zgromadziły ponad 500 wystawców i współwystawców z 13 krajów, a także blisko 600 światowych marek i nowości z branży, natomiast wystawę odwiedziło prawie 10 tysięcy zwiedzających. Wśród nich blisko 50% to kadra zarządzająca: prezesi oraz kierownicy firm, jednak wydarzenie jest także często odwiedzane przez technologów, operatorów CNC, programistów, kontrolerów jakości i techników utrzymania ruchu. 

Zbliżające się Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX, zostały objęte Patronatem przez wiele branżowych oraz rządowych instytucji, które od lat wspierają TOOLEX merytorycznie. Swój udział w tym wydarzeniu potwierdzili już liderzy z branży oraz przedstawiciele polskiego oraz światowego przemysłu obrabiarkowego, jak również narzędziowego.

Tak jak w poprzednich edycjach, wspólnie z Targami TOOLEX odbędą się Targi Olejów, Smarów i Płynów Technologicznych dla Przemysłu - OILexpo, którym po raz kolejny towarzyszyć będzie Środowiskowe Seminarium Tribologów, którego organizatorem jest Polskie Towarzystwo Tribologiczne oraz Katedra Eksploatacji Pojazdów Samochodowych i Katedra Logistyki i Technologii Lotniczych Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej. Głównym tematem seminarium będą współczesne problemy smarowania maszyn oraz urządzeń. Dopełnieniem zakresu branżowego wydarzenia odbywającego się w dniach 29 września - 1 października 2020 będzie Salon Automatyzacji dla Automotive TOOLEX dla Automotive oraz Salon Łożysk i Elementów Napędowych Przemysł w Ruchu.

Spotkania biznesowe w trakcie targów branżowych będą punktem zwrotnym ożywienia i odbudowy gospodarki. Zespół Expo Silesia dołoży wszelkich starań, aby nadchodzący sezon targowy był udany dla uczestników i stał się sukcesem biznesowym dla wszystkich w tych trudnych czasach. Organizatorzy opracowują nowe formy promocji oraz powiększają grono odwiedzających o inne sektory gospodarki.


Więcej o TOOLEX 2020 na 3don.plŹródło: Expo Silesia
Redaktor: MRR


Dodano 15.06.2020

Powiązane:
Partnerzy