Targi w Krakowie wspomagają branżę
EXPO Kraków już od przeszło 5 lat skupia gości w czasie licznych targów, kongresów, konferencji, festiwali i bankietów. Co dzieje się na terenie obiektu podczas pandemii? Jakie są plany na przyszłość? Kiedy rozpoczną się pierwsze imprezy i jak będą one wyglądać?
Targi sprzyjają nawiązywaniu kontaktów biznesowych, przyspieszają rozwój każdej dziedziny gospodarki, ułatwiając dostęp do wiedzy oraz rynkowych nowości, są kołem zamachowym gospodarki. Dzięki nim miasta i regiony od lat rozwijają się prężniej, gdyż prócz dostępu do rynków zagranicznych wydarzenia branżowe wywołują efekt mnożnikowy w wielu innych sektorach lokalnego biznesu: hotelach, gastronomii, transporcie. Targi wpływają w ten sposób również na cały lokalny i regionalny system społeczno-gospodarczy. W wyniku uczestnictwa w tego typu spotkaniach wiele firm - zwłaszcza małych i średnich - zyskało nowe rynki zbytu, nowe kontakty, wdrożyło u siebie, a także rozpowszechniło w swoich branżach najnowsze rozwiązania technologiczne, ale przede wszystkim wypromowało wyjątkowo szybko swoją ofertę.
Wiele osób chce wiedzieć - jak będą wyglądać w przyszłości targi i konferencje? Czy będą one możliwe w świecie, który zmienia się na naszych oczach? Przedsiębiorcy łączący metale zastanawiają się, czy ponownie zobaczą się na zaplanowanych w listopadzie Międzynarodowych Targach Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND, poszerzonych w tym roku o dwa nowe tematy - elektronarzędzia i techniki montażu. Mnóstwo pytań pojawia się także w związku z targami B2C organizowanymi jesienią w EXPO Kraków.
Grupa specjalistów, wybrana spośród członków Polskiej Izby Przemysłu Targowego, jedynej polskiej organizacji jednoczącej przedsiębiorców z branży targowej, przygotowuje dla rządu propozycje procedur, które ułatwią organizację wydarzeń biznesowych na jesieni tego roku.
|
- Do dyspozycji posiadamy EXPO Kraków - jedyny w Krakowie obiekt o 14 000 m2 płaskiej powierzchni. Mamy zatem idealne warunki, aby sprostać wyzwaniom. Już teraz, na kilka miesięcy przed planowanymi wydarzeniami, koncentrujemy się na przygotowaniach: chcemy ugościć społeczność biznesową z zachowaniem wymaganych zasad bezpieczeństwa. - informują pracownicy Targów w Krakowie. |
Wzajemna pomoc zawsze było istotna, ale teraz, w trakcie pandemii, nabiera wyjątkowego znaczenia. Każdego dnia tysiące przedsiębiorców zastanawia się, jak uratować swój biznes i zatrzymać pracowników. Targi w Krakowie od wielu lat współpracują z przedsiębiorcami z wielu gałęzi przemysłu. Jak podają organizatorzy:
|
Pomimo trudnego okresu dla całej branży, Targi w Krakowie aktywnie poszukują rozwiązań, które sprawdzą się w nowej rzeczywistości. W EXPO Kraków trwają przygotowania do zbliżającego się sezonu, który z pewnością będzie inny. Wypróbowano m.in. możliwość ozonowania, co było sporym wyzwaniem ze względu na ogromną kubaturę obiektu. Część przestrzeni została zagospodarowana jako magazyn m.in. przez Polski Czerwony Krzyż i zaprzyjaźnione firmy z branży.
- W tym trudnym czasie należy sobie pomagać, dlatego bezpłatnie udostępniliśmy przestrzeń tym, którzy jej teraz potrzebują. W planach mamy również inne nietypowe akcje, a nawet rozważamy, czy nie mogłyby się odbyć u nas egzaminy maturalne (mamy doświadczanie w organizacji dużych państwowych egzaminów) - podsumowuje Katarzyna Mussur-Serafin, Kierownik Działu Promocji Targów w Krakowie. |
Razem możemy więcej - oznajmiają pracownicy i wierzą, że wystawcy oraz goście wkrótce spotkają się ponownie w EXPO Kraków, aby w czasie licznych rozmów, wytyczyć nowy kierunek polskiej gospodarki.
- Polskie firmy potrzebują wsparcia, a my ich nie zawiedziemy. - dodają organizatorzy i cieszą się, że wiele firm potwierdza swoje uczestnictwo w jesiennych wydarzeniach w EXPO Kraków. |
Więcej o Targach FASTENER POLAND 2020 na 3don.pl
Zdjęcie pobrane z: https://rcphotostock.com – © rcphotostock (8737)
Źródło: Targi w Krakowie
Dodano 20.05.2020