Wiadomości

Przewodnik po SYMAS® i MAINTENANCE 2019

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

 

Międzynarodowi wystawcy, specjalne strefy tematyczne, warsztaty i wykłady eksperckie, stoiska VR – to wszystko czeka na uczestników 11. Międzynarodowych Targów SYMAS® i 10. Międzynarodowych Targów MAINTENANCE.

W pierwszej edycji Międzynarodowych Targów Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS® i Międzynarodowych Targów Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji MAINTENANCE wzięło udział tylko 43 wystawców, po 9 latach liczba ta wzrosła do 209 – skala imprezy zanotowała więc prawie 500% wzrostu. Do tej pory na Targach swoją ofertę zaprezentowały już 522 firmy z 22 krajów. W edycji 2019 w dniach 2-3 października w EXPO Kraków swoją obecność potwierdziły m.in.: Atlas Copco Polska Sp. z o.o., CEMA S.A., Conrad Electronic, DEC Poland Tekpro, Endress+Hauser, HAVER & BOECKER, Hennlich, I-CARE Polska, JKF Polska, Kaercher, Ledolux Poland, Grupa MARAT, MCAM Poland, MYSAK Group, NERAK Foerdertechnik, ORLEN Oil, Piab Polska, Pompy i Systemy, Ricco International Trade & Consultancy, Scutti Polska, Serafin Maszyny, SEW-EURODRIVE Polska, SKAKO VIBRATION, Sternet, TIM S.A. 

--> LISTA WYSTAWCÓW TARGÓW SYMAS®

--> LISTA WYSTAWCÓW TARGÓW MAINTENANCE

--> PLAN HALI TARGOWEJ

Strefy tematyczne targów
 

Aby ułatwić zwiedzającym poruszanie po SYMAS® i MAINTENANCE wystawy podzielono na 4 strefy tematyczne, w których zostaną zaprezentowane maszyny, urządzenia i usługi. W Strefie Atex znajdą się firmy, które oferują rozwiązania techniczne, które ograniczają tworzenie się atmosfer wybuchowych, zabezpieczenia przeciwwybuchowe, urządzenia przeznaczone do pracy w strefach zagrożonych wybuchem. Natomiast w Strefie Cementowo-Wapienniczej odwiedzający poznają nowości technologiczne stosowane w kopalniach kruszyw, cementowniach, betoniarniach i zakładach produkujących materiały budowlane. Z kolei trzecia Strefa Przemysł 4.0 to przestrzeń skupiającą najnowsze rozwiązania i technologie dla przemysłu z zakresu IoT. Nowością będzie strefa tematyczna skierowana do wszystkich profesjonalistów zainteresowanych projektowaniem, rozwojem, zakupem i sprzedażą urządzeń oraz usług związanych z filtrowaniem i separacją - Strefa Filtry. 

Konferencje, warsztaty, wykłady

Wydarzeniu towarzyszyć będą aż dwie konferencje: „8. edycja Jesiennej Szkoły Utrzymania Ruchu” i „Nowoczesne Technologie dla Branży Materiałów Sypkich". W roli prelegentów wystąpią profesjonaliści z wieloletnim doświadczeniem. Spora dawka branżowej wiedzy zaprezentowana zostanie także podczas bezpłatnych seminariów WorkShops, które odbędą się bezpośrednio w jednej z hal wystawienniczych. Co więcej, w salach seminaryjnych na terenie EXPO Kraków oraz w przestrzeni targowej zostaną przeprowadzone specjalistyczne warsztaty, m.in.:

  • Sztuczna inteligencja, czyli jak przełożyć dane z maszyn na zyski? – prowadzenie: Szymon Bazan, Alphamoon
  • Predykcja przede wszystkim! – Servo Viewer: przewidywanie i zapobieganie awarii – prowadzenie: FANUC POLSKA
  • Przejmij kontrolę – MT-LINKi: zdalny nadzór i diagnostyka parku maszynowego – prowadzenie: FANUC POLSKA
  • Ultradźwiękowy monitoring stanu maszyn – prowadzenie: Jerzy Halkiewicz, UE SYSTEMS Europe.

--> PROGRAM TARGÓW SYMAS®

--> PROGRAM TARGÓW MAINTENANCE

Specjalna Strefa Kariery 

Z myślą o oferujących pracę i szukających zatrudnienia podczas tegorocznych Targów zorganizowana zostanie Strefa Kariery, w ramach której zaprezentowana zostanie szeroka oferta pracy dla pracowników branży przemysłowych. Miejsce to będzie także okazją do konsultacji z doradcami personalnymi podczas darmowych warsztatów. Firmy mają możliwość zgłaszania swoich ofert pracy poprzez formularz zgłoszeniowy.

Strefa Kariery powstaje przy współpracy z HR Wise - firmą doradztwa personalnego specjalizującą się w rekrutacji inżynierów i pracowników technicznych na stanowiska niższego i wyższego szczebla dla firm przemysłowych z różnych branż.

Zainteresowani udziałem w Targach już dziś mogą odebrać bezpłatny identyfikator. Aby go otrzymać, należy dokonać rejestracji na stronie Targów SYMAS® i MAINTENANCE.

--> REJESTRACJA ON-LINE

Technologia VR podczas Targów SYMAS®

Organizatorzy SYMAS® i MAINTENANCE trzymają rękę na pulsie. Technologia VR ma sporo do zaoferowania branży przemysłowej – jest znakomitym narzędziem do symulacji i wizualizacji m.in.: niebezpiecznych warunków w zakładzie przemysłowym, działania drogiego lub trudnego w obsłudze sprzętu, a także procesów produkcyjnych. Do udziału w zbliżającej się edycji targów zaproszono firmy EPIC VR i BHP VR. Przedstawią one w lobby swoje rozwiązania VR dla przemysłu. Ponadto Adrian Łapczyński z firmy EPIC VR poprowadzi w strefie WorkShops prelekcję: „Wirtualna rzeczywistość w kontekście wykorzystania jej w przemyśle".

--> GARŚĆ PRAKTYCZNYCH INFORMACJI

Więcej o Targach SYMAS® na Staleo.pl


Więcej o Targach MAINTENANCE na Staleo.pl


Źródło: Targi w Krakowie

Dodano 18.09.2019

Powiązane:
Partnerzy