Wiadomości

Przewodnik po Targach STOM 2019

POSŁUCHAJ ARTYKUŁUWystawy spod znaku STOM wraz z towarzyszącymi wydarzeniami są istotny punktem na początku roku w kalendarzu firm z niemal wszystkich sektorów przemysłu. 

W 2017 r. w Polsce zmontowano ok. 4 tys. obrabiarek do metalu (dane GUS), z czego bezwzględną większość (2,8 tys.) stanowiły maszyny ogólnego przeznaczenia. Udział centrów obróbczych i obrabiarek zespołowych oraz wielostanowiskowych – uznawanych za wizytówkę branży – w porównaniu z 2010 r. znacznie się zmniejszył i w 2017 r. wyniósł około 29%. Mimo że od 2015 r. liczba produkcji obrabiarek do metalu wzrosła w sumie o 1/4, dostawy krajowe – jak wynika z bilansu tych maszyn na rynku krajowym (zestawionego w ujęciu wartościowym na podstawie danych Związku Niemieckich Fabryk Obrabiarek (VDW) – pokrywają jedynie niecałe 30% potrzeb polskiego rynku, na co duży wpływ ma fakt, iż część wyprodukowanych w Polsce obrabiarek trafia za granicę. Dlatego konieczny jest import, głównie z Niemiec, USA oraz Chin i innych państw azjatyckich.

Oferta wystawców STOM-ów 

Odpowiedzią Targów Kielce na dobrą koniunkturę rynku obrabiarek jest nieustannie od lat Kielecki Salon Technologii Obróbki Metali STOM, powiązany z innymi tematycznymi wystawami: CONTROL-STOM, EXPO-SURFACE, FLUID POWER, WIRTOPROCESY, SPAWALNICTWO, TEiA oraz DNI DRUKU 3D odbędzie się w terminie 26-28 marca 2019 roku. Tegoroczne imprezy spod znaku STOM zapowiadają się okazale. Po raz pierwszy w historii cyklu partnerem technologicznym STOM-ów została firma SIAD, która, we współpracy z Targami Kielce, oferuje wystawcom możliwość zilustrowania pracy ich maszyn laserowych oraz spawalniczych w celu zwiększenia ich widoczności na targach.

Tradycyjnie podczas wystawy będzie można zobaczyć firmy oferujące narzędzia skrawające i oprzyrządowanie technologiczne obrabiarek, pojawią się producenci maszyn do obróbki blach oferujących najwyższej klasy urządzenia. Można będzie także zapoznać się z ofertą wiodących producentów maszyn do cięcia. Licznie reprezentowany będzie sektor poświęcony technologii szlifowania. W ofercie prezentowane będą również maszyny, urządzenia oraz akcesoria spawalnicze, nie zabraknie także przemysłowych robotów i technologii druku 3D. Część wystawy będzie poświęcona technologiom antykorozyjnym oraz ochronie powierzchni. Bogatą ofertę przedstawią wystawcy z zakresu pneumatyki, hydrauliki, napędów, sterowań i przemysłu pomiarowego. Większość maszyn i urządzeń, tradycyjnie już prezentowana będzie podczas pracy, co jest ogromnym atutem Kieleckich Targów. 

-->LISTY WYSTAWCÓW TARGÓW: STOM-BLECH & CUTTINGSTOM-LASERSTOM-TOOL, STOM-ROBOTICSEXPO-SURFACE, CONTROL-STOM, FLUID POWERSPAWALNICTWODNI DRUKU 3D.

-->NOWOŚCI TARGOWE 2019

Zapraszamy do odwiedzenia nas podczas Targów STOM na stoisku E-19.

Tradycyjnie portal Staleo.pl jako patron medialny ma dla Państwa Zaproszenie (należy je pobrać i wydrukować). Zaproszenie upoważnia do bezpłatnego wstępu na Targi po wcześniejszej rejestracji online. 

-->POBIERZ ZAPROSZENIE

-->REJESTRACJA ONLINE

Rozkwit Salonów „Przemysłowej Wiosny”

Dane z najnowszego raportu World Robotics Report 2018, publikowanego co roku przez Międzynarodową Federację Robotyki (International Federation of Robotics, IFR), wskazują, że w 2017 r. liczba dostarczonych do producentów robotów przemysłowych wyniosła 381 335 sztuk. Oznacza to piąty rok z rzędu ze wzrostem globalnej sprzedaży robotów, rekord w historii sektora i o ok. 30% lepszy wynik niż przed rokiem. Nie może zatem dziwić fakt, że coraz ważniejszym elementem cyklu „Przemysłowej Wiosny” będzie odbywający się po raz drugi STOM-ROBOTICS, w całości poświęcony robotom przemysłowym. Partnerem tej wystawy została firma YASKAWA. Jest to jeden z największych na świecie producentów robotów przemysłowych, falowników, serwonapędów i kontrolerów ruchu. Roboty YASKAWA, znane pod marką MOTOMAN, spełniają oczekiwania aktywnie rozwijającego się rynku przemysłowego w Polsce. Po raz pierwszy w Targach Kielce swoją ofertę zaprezentuje KUKA - jeden z największych producentów Robotów. Natomiast polskiego robota pokaże firma EASY ROBOTS. 

Rozkwit „Przemysłowej Wiosny” to również ogromny rozwój DNI DRUKU 3D, które z wydarzenia organizowanego w klubie studenckim zmieniło się w pełnowartościową, trzydniową wystawę targową. W branży druku 3D impreza w Targach Kielce jest jedną z dwóch najważniejszych wystaw w Europie.

Wiedza na Targach STOM 


Targi STOM mogą pochwalić się nie tylko wystawcami z całego świata, ale także bogatym wachlarzem wydarzeń towarzyszących, poniżej kilka z nich:

Nowe kontakty biznesowe

W ramach „Przemysłowej Wiosny w Targach Kielce” odbędą się także Spotkania Matchmakingowe B2B dla przemysłu metalowego i maszynowego. Spotkania biznesowe organizowane są przez Ośrodek Enterprise Europe Network przy Staropolskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej w Kielcach. Bezpośrednie spotkania podczas Targów to idealna okazja do nawiązania kontaktów z potencjalnymi partnerami biznesowymi. Indywidualne spotkania zostaną wstępnie przygotowane i wspomagane przez EEN przy  Staropolskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej w Kielcach. 

-->SPOTKANIA BIZNESOWE B2B

Przydatne informacje: 

-->INFORMACJE DLA ZWIEDZAJĄCYCH

-->INFORMACJE DLA WYSTAWCÓW


Więcej o Targach STOM na Staleo.pl


Źródło: Targi Kielce, Staleo.pl

Dodano 04.03.2019

Powiązane:
Partnerzy