SMARTTECH3D podejmuje współpracę z Oqton

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

SMARTTECH3D, firma specjalizująca się w rozwoju technologii i produkcji precyzyjnych skanerów 3D, z dumą ogłasza, że rozpoczęła ogólnoświatową współpracę z firmą Oqton, dostawcą oprogramowania należącym do 3D Systems, który zapewnia wiodące w branży, profesjonalne oprogramowanie do inspekcji i inżynierii odwrotnej realizowanej na podstawie danych pozyskanych ze skanerów 3D.

 

Połączenie wysokiej rozdzielczości skanerów SMARTTECH3D z Geomagic® Control X i Geomagic® Design X zapewni klientom z różnych sektorów, kompleksowe rozwiązania spełniające ich potrzeby i oczekiwania w zakresie uzyskania optymalnych modeli 3D i zautomatyzowanej kontroli jakości w przemyśle motoryzacyjnym, produkcyjnym, ochronie dziedzictwa narodowego, edukacji i wielu innych. Partnerstwo ma na celu zmniejszenie barier wejścia do profesjonalnego świata 3D dla nowych użytkowników z różnych branż, tak aby mogli oni w pełni czerpać korzyści ze wzrostu wydajności i redukcji kosztów jakie daje proces digitalizacji. 

  

- SMARTTECH3D jest przekonany, że oferowanie precyzyjnych, certyfikowanych metrologicznie skanerów 3D wraz z oprogramowaniem Oqton jest najlepszym sposobem na zaspokojenie zapotrzebowania rynku na kompleksowe rozwiązania dla nowoczesnej cyfryzacji - mówi Krzysztof Gębarski, Prezes SMARTTECH 3D. 

 

 

 

 - Cieszymy się, że możemy ogłosić nasze partnerstwo ze SMARTTECH3D.Umożliwi ono wzmocnienie globalnej obecności portfolio Geomagic, a wspólne działanie lepiej zaprezentuje korzyści jakie daje inteligentne skanowanie 3D szerszemu gronu odbiorców. Cieszymy się, że możemy pogłębić współpracę i integrację ze sprzętem SMARTTECH3D, aby dostarczać naszym klientom pełniejsze rozwiązania - mówi dr Ben Schrauwen, SVP i dyrektor generalny Oqton.

 

 

Analiza rynku pokazuje, że kontrola jakości i projektowanie oparte na skanowaniu 3D to już standardowy proces w większości średnich i dużych firm. Obaj partnerzy są przekonani, że ta współpraca przełamie bariery dla tych, którzy wciąż nie są przekonani do bezkontaktowego pomiaru i jego zalet. Dostarczając złożone systemy​ skanowania 3D, zapewnimy gotowe do użycia rozwiązanie dla klientów poszukujących łatwiejszej obsługi i dokładniejszych wyników.

SMARTTECH3D i Oqton kładą szczególny nacis k na podejmowanie inicjatyw popularyzujących proces skanowania 3D i łatwego wykorzystania danych pomiarowych zarówno w edukacji jak i we wszystkich branżach, w których precyzyjny pomiar jest podstawą do dalszych analiz i działań. Rozpoczęcie współpracy doskonale wpisuje się w tą politykę dając użytkownikom korzyści z synergii produktów obu partnerów.

 

SMARTTECH3D podejmuje współpracę z Oqton

 

Oqton przyspiesza inteligentną produkcję, dostarczając kompleksowe rozwiązania w zakresie oprogramowania do produkcji addytywnej, skanowania 3D i spawania zrobotyzowanego, pomagając organizacjom przemysłowym i medycznym we wprowadzaniu innowacji i wydajności. Oprogramowanie Oqton do produkcji addytywnej umożliwia pełną identyfikowalność i widoczność w całej organizacji, zapewniając oparte na sztucznej inteligencji możliwości segmentacji obrazu, projektowania, przygotowania do budowy, MES, inspekcji addytywnej i symulacji.

Światowi producenci używają oprogramowania Oqton do automatyzacji spawania zrobotyzowanego w celu zwiększenia produktywności. Wiodący w branży pakiet Geomagic jest podstawą rozwiązań przy skanowaniu 3D na potrzeby inżynierii odwrotnej i zastosowań inspekcyjnych. Oqton jest wspierany przez współpracę z dostawcami maszyn i skanerów, partnerami w zakresie oprogramowania oraz integracje ERP/CAD/PLM.

 

Źródło: SMARTTECH 3D

Dodano 02.02.2023

SMARTTECH Sp. z o.o.
Racławicka 30
05-092 Łomianki
+48 22 751 19 16
Powiązane:
Partnerzy