Ultimaker tworzy centra druku 3D do walki z pandemią

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Ponieważ kraje na całym świecie łączą się w walce z pandemią COVID-19, producent znanych i cenionych drukarek Ultimaker udostępnia globalną sieć specjalnie utworzonych centrów drukowania ale także ekspertów i projektantów z branży druku 3D, którzy stoją w gotowości by pomóc lekarzom i szpitalom.


Druk 3D znajduje swoje zastosowanie w każdej branży, a więc może też okazać się niezbędnym narzędziem w walce z koronawirusem, poprzez produkcję narzędzi i aplikacji, które mogą bez problemu i co najważniejsze w bardzo szybkim czasie, zostać wydrukowane i przekazane szpitalom.

Wchodząc na stronę www.ultimaker.com szpitale mogą dowiedzieć się gdzie znajduje się najbliższe centrum drukowania w ich kraju oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy. Mogą także skontaktować się ze specjalistą, który pomoże w projekcie.

Istnieją dwie drogi kontaktu:

1. Skontaktuj się i drukuj. Szpitale borykające się z poważnymi brakami części krytycznych i posiadają już zatwierdzone projekty oraz specyfikacje materiałów, mogą kontaktować się bezpośrednio z wybranymi centrami drukowania w ich kraju.

2. Projektowanie. Kontrola. Druk. Jeśli dana placówka potrzebuje pomocy w projektowaniu  potrzebnych części, Ultimaker udostępnia swoich ekspertów, którzy udzielą pomocy i zoptymalizują model tak by mógł być dalej przesłany do druku w centrach drukowania w danym kraju.

Części są drukowane i wysyłane do szpitali tak szybko jak to tylko możliwe. Po przetestowaniu i otrzymaniu zgody szpitala, drukowany model jest udostępniony do dalszej produkcji w centrum drukowania i przekazywany innym placówkom.

Takim centrum druku 3D dla szpitali w Polsce jest firma get3D zajmująca się dystrybucją drukarek Ultimaker.


Redaktor: MR
Żródło: get3D


Dodano 20.03.2020

get3D Sp. z o.o.
Wigury 21
90-319 Łódź
+48 42 630 50 50
Powiązane:
Partnerzy