#DrukarzeDlaSzpitali w walce z COVID-19

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

W Polsce przedstawiciele branży druku 3D chcą pomóc w walce z wirusem COVID-19, w tym celu zorganizowano akcję #DrukarzeDlaSzpitali.

Włochy są jednym z najbardziej dotkniętych krajów podczas panującej pandemii SARS-CoV-2 coronarivus. Stoją przed ogromnymi problemami związanymi z dostarczaniem niezbędnych produktów dla szpitali. Okazało się, że jedną z nich są wymienne zawory do układów oddechowych respiratorów. Firma Isinnova, stworzyła projekt zaworu, a następnie wykonała wydruk testowy 3D w technologii FDM, który okazał się sukcesem. Kolejne odbitki wykonano w technologii SLS - firma w ciągu 24 godzin może wyprodukować 100 sztuk.

W Polsce rozpoczęła się akcja #DrukarzeDlaSzpitali. Koordynatorzy projektu szukają rozwiązań, w których można wykorzystać druk 3D.

Na ich Facebook’owym profilu (https://www.facebook.com/DrukarzeDlaSzpitali/) na bieżąco podawane są informacje o realizowanych obecnie działaniach. To również miejsce wymiany informacji – twórcy na bieżąco mogą być informowani o potrzebach placówek, dotyczącym m.in. sprzętu ochrony osobistej.


Więcej: https://www.facebook.com/DrukarzeDlaSzpitali/

Redaktor:MR
Źródło: BIBUS MENOS

Dodano 22.03.2020

Powiązane:
Partnerzy