Co nas czeka na IV Forum Druku 3D

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

 

W hali EXPO Kraków 8 października br. odbędzie się IV Konferencja Forum Druku 3D. Czym organizatorzy zaskoczą nas w tym roku?

Wydarzenie w całości poświęcone jest przemysłowym zastosowaniom technologii drukowania, skanowania i projektowania 3D. Wśród zaproszonych gości, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami, będą naukowcy i praktycy, którzy są związani z branżą technologii cyfrowych lub używają ich na co dzień. Na uczestników czekać będzie 12 wykładów, prezentacji i dyskusji poświęconych technologiom addytywnym i pomiarowym oraz modelowaniu CAD. Forum Druku 3D to nie tylko konferencja, to także strefa wystawiennicza, na której będą prezentowane przemysłowe drukarki 3D, skanery 3D, tablety graficzne, nie zabraknie także specjalistyczne oprogramowania CAD.

--> KUP BILET JUŻ TERAZ

Forum będzie także miejscem premierowych pokazów drukarek 3D takich jak: Stratasys F120, MakerBot Method oraz Formlabs Form 3. Wystawa będzie także okazją do zobaczenia na żywo najbardziej zaawansowanej, przemysłowej drukarki 3D Stratasys Fortus 450mc.

W strefie poświęconej materiałom do druku zostaną zaprezentowane testy udarności, wytrzymałości na zginanie oraz rozciąganie wybranych filamentów i żywic. Więcej informacji na temat obróbki końcowej wydruków 3D (np. polerowanie, lakierowanie) zdobyć będzie można w strefie „Postprocessing”. Na uczestników jak zawsze w czasie przerw czekać będzie smaczny poczęstunek oraz kawa, a także lunch w porze obiadowej.

W teorii i w praktyce

Program wydarzenia skupiony jest głównie na zagadnieniach dotyczących wykorzystania druku 3D w przemyśle. Konferencja rozpocznie się wykładem profesor Heleny Dodziuk, Profesor Senior w Instytucie Chemii Fizycznej PAN, autorki jedynej w Polsce podręcznikowej publikacji na temat technologii przyrostowych. Tomasz Wykowski, MakerBot EMEA Territory Manager, opowie, jak druk 3D wprowadza przemysł w erę Industry 4.0. Z kolei Krzysztof Duchnowski zaprezentuje korzyści technologii addytywnych na tle tradycyjnych metod wytwórczych, takich jak obróbka skrawaniem. Następnie o wykorzystaniu skanerów 3D w procesie wytwarzania z włókna węglowego na przykładzie sektora automotive opowie Mateusz Gacek z firmy VPI Polska.

Interesująco zapowiada się także prezentacja poświęcona medycznym aplikacjom technologii cyfrowych. Maciej Lis, członek zespołu badawczego HEART (Heart Embryology and Anatomy Research Team, Katedra Anatomii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum) przybliży dokonania zespołu prowadzonego pod wodzą doktora Mateusza Hołdy. Zespół HEART zajmuje się innowacyjną na skalę światową metodą obrazowania ludzkiego serca za pomocą tomografii komputerowej oraz wydruków 3D.

Na zakończenie konferencji będzie można usłyszeć porady dotyczące modelowania 3D i optymalizacji do druku w oprogramowaniu ZBrush. W tej części swoimi doświadczeniami podzielą się firmy, które do swoich procesów projektowania i udoskonalania produktów wdrożyły oprogramowanie IRONCAD.

Trzy wydarzenia w jednym

Konferencja Forum Druku 3D odbędzie się w hali EXPO Kraków w trakcie pierwszego dnia 3. Międzynarodowych Targów Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND® oraz jubileuszowych, 10. Międzynarodowych Targów Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO®. Targi potrwają do 9 października, w związku z tym w ciągu tych dwóch dni będzie można odwiedzić trzy branżowe imprezy w jednym miejscu. Wszyscy goście Forum mają zapewniony bezpłatny wstęp na Targi po uprzedniej rejestracji na stronie internetowej.

--> REJESTRACJA NA TARGI FASTENER POLAND®

--> REJESTRACJA NA TARGI KOMPOZYT-EXPO®

Więcej o wydarzeniu na Staleo.plŹródło: CadXpert

Dodano 27.09.2019

Powiązane:
Partnerzy