Stratasys J8 – najbardziej zaawansowane drukarki 3D

Poznaj serię Stratasys J8 – najbardziej zaawansowane technologicznie drukarki 3D na świecie.

PolyJet jako jedyna metoda umożliwia wytwarzanie elementów z wielu materiałów i kolorów w jednym procesie. Drukarki 3D z serii Stratasys J8 mogą drukować prototypy, które wyglądają dokładnie jak produkt końcowy. Oferują niesamowite efekty wykończenia modelu, wyjątkową gładkość powierzchni i precyzyjne drukowanie z warstwą zaledwie 14 mikrometrów.

Drukarka 3D Stratasys J826 o powierzchni roboczej 255 × 252 × 200 mm jest najmniejszą z serii J8. Kompaktowy model J826 został opracowany, aby udostępnić technologię PolyJet firmom o mniejszym budżecie. Kolejna opcja to Stratasys J835 o powierzchni roboczej 350 × 350 × 200 mm. Największym modelem jest Stratasys J850 z przestrzenią roboczą 490 × 390 × 200 mm.

cadxpert/j850-ear-buds-c

 

Drukarki 3D Stratasys J8 oferują prototypy ilustrujące wygląd produktów końcowych. Seria J8 jest zalecana dla projektantów oraz działów badań i rozwoju. Zabawki, elektronika, sprzęt sportowy i rozrywkowy, a także przemysł reklamowy i filmowy korzystają z zalet wdrażania technologii PolyJet. Dzięki technologii PolyJet możemy tworzyć realistyczne modele anatomiczne, zachowując kolory i tekstury tkanek.

Maszyny z serii J8 obsługują paletę kolorów Pantone i wprowadzają technologię drukowania 3D Pantone Matching System (PMS). Użytkownicy mogą korzystać z szerokiej gamy materiałów: od sztywnych po naśladowanie właściwości tworzyw sztucznych stosowanych w produkcji seryjnej po materiały gumowe. Możemy drukować z ponad 500 000 kolorów i przezroczystych materiałów, w tym żywicy VeroUltraClear z przezroczystością szkła.

Dzięki technologii PolyJet w wersji drukarki J8 można łączyć kilka materiałów, aby uzyskać dowolny kolor lub właściwości materiału (tak zwany Digital Material), np. Różna elastyczność dzięki mieszanym żywicom sztywnym i gumowym. Wszystkie złożone produkty wykonane z różnych materiałów mogą być wytwarzane w jednym procesie - na jednej maszynie. Maszyny J8 są wyposażone w maksymalnie siedem głowic drukujących, które natryskują żywice, a następnie utwardzają każdą warstwę światłem UV.

Drukarki 3D Stratasys J8 to najbardziej zaawansowane technologicznie drukarki 3D na świecie. Teraz są również dostępne dla polskich klientów. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z oficjalnym sprzedawcą w Polsce. CadXpert zaleca skorzystanie z opcji, aby zamówić próbny wydruk w technologii PolyJet. Dowiedz się więcej na: https://cadxpert.pl/aktualnosci/stratasys-j8-series-druk-3d-polyjet-w-nowej-odslonie/


Źródło: CadXpert


Dodano 21.02.2020

Powiązane:
Partnerzy