Wiadomości

Poznaj rewolucyjne projekty wystawców KOMPOZYT-EXPO®

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

12. edycja KOMPOZYT-EXPO® odbędzie się 4-5 października w EXPO Kraków. To najważniejsze wydarzenie branżowe w Europie Środkowo-Wschodniej i jedyne targi w Polsce poświęcone branży kompozytowej.


Poznaj rewolucyjne projekty wystawców

Z dnia na dzień powiększa się liczba wystawców, którzy zaprezentują innowacyjne produkty i technologie właśnie podczas targów KOMPOZYT-EXPO®. Po raz pierwszy na targach powstaną dwa Pawilony Narodowe – Iranu oraz Korei Południowej. Własne stoiska mają także firmy z Czech, Szwajcarii, Niemiec, Włoch, Francji czy Wielkiej Brytanii. KOMPOZYT-EXPO® z każdą edycją przyciąga coraz więcej zagranicznych firm, stając się europejskim centrum spotkań branży materiałów i technologii kompozytowych! 


Jak podkreśla Mohammad Philsouph, agent KOMPOZYT-EXPO® na rynek irański: „Zauważamy ogromne postępy Polski w dziedzinie technologii i przemysłu, co bardzo cenimy. Naszym celem podczas tej wystawy jest wymiana wiedzy i technologii, a także nawiązanie współpracy biznesowej i technologicznej z europejskimi i polskimi firmami.”

 

Branża kompozytów dynamicznie się rozwija, dlatego podczas targów zwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z innowacjami w Strefie Pokazów. Pierwsze tematy to:

  • Mobilny system do aktywnej termografii C-CheckIR od firmy EC TEST Systems,
  • Przyszłość łodzi rekreacyjnych - projekt łączący wiedzę trzech firm - CS Kompozyty Sp. z o.o., mPower Sp z o.o. oraz Multichem Sp. z o.o,
  • ROHACRYL - nowy produkt piankowy od firmy Evonik,
  • Najnowsze innowacje w materiałach kompozytowych wykorzystujących nanorurki grafenowe Tuball™ - Ravi Mohan Dabral, Director Business Development OCSIAl Europe,
  • Ekonomiczne koło z włókna węglowego realna alternatywa dla aluminium od firmy Fibratech.


--> Zobacz podsumowanie poprzedniej edycji


Dyskusje o przyszłości Ukrainy, transformacji energetycznej i współpracy międzynarodowej

Podczas targowych warsztatów jeden panel poświęcony będzie roli kompozytów w odbudowie ukraińskich miast. Kompozyty odgrywają ogromną rolę w budownictwie i architekturze, a polskie firmy, klastry i instytucje od początku wojny aktywnie angażują się w poznanie potrzeb i wyzwań jakie stoją przed Ukrainą. Podczas targów KOMPOZYT-EXPO® przedstawiciele ukraińskich i polskich przedsiębiorstw będą kontynuować rozmowy rozpoczęte między innymi podczas czerwcowej konferencji „Cluster collaboration in the sustainable regional development” we Lwowie.

KOMPOZYT-EXPO® 2022 zwiedzającyKolejny panel dotyczyć będzie zmian energetycznych i technologii wodorowych. Poprowadzi go dr inż. Katarzyna Stec - Dyrektor Centrum Materiałów Ogniotrwałych Sieć Badawcza Łukasiewicz. Ważnym tematem będzie również gospodarka obiegu zamkniętego i współpraca międzynarodowa. W panelu o internacjonalizacji udział weźmie między innymi Tomasz Salomon z Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Andrzej Czulak - Lider Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych oraz Raphaël Pleynet - Managing Director EuCIA. 

Zarejestruj się online

Listę wystawców oraz program targów sprawdzisz na stronie www.kompozyt-expo.pl

Odbierz bezpłatny bilet już teraz i poznaj najnowsze rozwiązania w branży materiałów i technologii kompozytowych.

--> Zarejestruj się już dziś!

Wystawcy KOMPOZYT-EXPO® czekają na Ciebie w dniach 4 i 5 października 2023 r. w EXPO Kraków!

 

Źródło: Targi w Krakowie

 

 

Dodano 08.09.2023

Powiązane:
Partnerzy