Wiadomości

Spotkanie z Przemysłem 4.0 na IOT 2021

 

W październiku odbyło się wydarzenie „IOT 2021 - Automatyzacja produkcji - Szybka randka z Przemysłem 4.0”. W czasie spotkania, które miało charakter warsztatowy, goście mogli zapoznać się z rozwiązaniami z dziedziny automatyzacji procesu skanowania 3D, robotyzacji, geolokalizacji, technologii druku 3D, obróbki CNC czy cyberbezpieczeństwa.

W przestrzeni coworkingowej Silesia Startup w Czechowicach-Dziedzicach po raz kolejny odbyło się spotkanie branżowe, którego tematyką była automatyzacja procesów produkcyjnych w nawiązaniu do wyzwań Przemysłu 4.0. W tym roku organizatorzy postawili na formułę tzw. szybkich randek. Uczestnicy spotkania, podzieleni na grupy, rotacyjnie odwiedzali każde z ośmiu stanowisk, na których eksperci prezentowali rozwiązania swoich firm oraz demonstrowali możliwości eksponowanego sprzętu.Czasy nudnych prelekcji opartych głównie na teoretycznych wykładach skończyły się. Ludzie oczekują konkretnych informacji opartych na faktach, najlepiej bezpośrednio od praktyków w swojej dziedzinie - mówi Tomasz Sernicki, asystent ds. handlu i marketingu w Drim Robotics. - Kolejna edycja wydarzenia, tym razem w całkowicie warsztatowej formie, tylko nas w tym utwierdziła. Chcemy co roku wprowadzać coś nowego, co uatrakcyjni naszą imprezę i sprawi, że ludzie będą czekali na jej kolejną edycję.


Na uczestników spotkania czekały demonstracje przygotowane przez współgospodarzy wydarzenia: Evatronix SA, Drim Robotics / Rolling Robots, InnerWeb, Elmark / Universal Robots, CadXpert, SoniqAnalytics, CamTechnology i ASCOMP S.A.

Specjaliści z firmy Evatronix zaprezentowali rozwiązania z zakresu automatyzacji procesu skanowania 3D oraz zautomatyzowanej kontroli jakości. Były to skaner eviXscan 3D FinePrecision zintegrowany z robotem współpracującym Universal Robots oraz automatyczny system skanujący ze skanerem eviXscan 3D Optima+ M: 


- Podczas wydarzenia zaprezentowaliśmy możliwości systemu kontroli jakości eviXmatic 2.0, który pozwala na zintegrowanie skanerów w proces kontroli jakości poprzez automatyczne przesyłanie skanów do zewnętrznego oprogramowania Geomagic Control X - mówi Damian Dziura, inżynier aplikacyjny w Evatronix SA. - Dzięki temu jesteśmy w stanie uzyskać raport, który pozwala odrzucić błędnie wykonane części w procesie produkcji. 


Na stanowisku Drim Robotics specjaliści przybliżali problematykę automatyzacji produkcji na przykładach implementacji robotów współpracujących w branży motoryzacyjnej z wykorzystaniem cyfrowego bliźniaka. Eksperci z InnerWeb zademonstrowali system monitoringu efektywności zasobów i bezpieczeństwa oraz technologiach LIDAR i Aktywnych Karty. Na stoisku firm Elmark i Universal Robots specjaliści rozprawiali się z faktami i mitami na temat kobotów. Na przykładzie swoich rozwiązań wyjaśniali, w jaki sposób roboty współpracujące rewolucjonizują rynek oraz w jakich obszarach znajdują zastosowanie. Z kolei eksperci CadXpert poświęcili uwagę tematowi druku 3D w fabryce 4.0 oraz kwestii redukcji czasu i kosztów generowanych przez tego typu technologię. Omówiono również zastosowanie druku 3D w robotyce i w przemyśle produkcyjnym. Firma SoniqAnalytics zaprezentowała rozwiązania w odniesieniu do procesu transformacji cyfrowej i wdrażania systemów zarządzania produkcją. Na stanowisku firmy CAM Technology goście mogli zapoznać się z technologią związaną z automatyzacją w procesie programowania obrabiarek numerycznych i poznać szczegóły dotyczące realnej oszczędności w Smart Factory. Z kolei eksperci z ASCOMP S.A. przybliżyli uczestnikom rozwiązanie „Wirtualnego Oficera Bezpieczeństwa”, w odniesieniu do bezpieczeństwa procesów produkcyjnych w trakcie transformacji do Przemysłu 4.0. 


Atutem spotkania IOT 2021 - Szybka Randka z Przemysłem 4.0 była ENERGIA. Żadnych prelekcji tylko aktywne uczestnictwo - zarówno uczestników, jak i wystawców, którzy kilkukrotnie prezentowali swoje technologie - mówi Marcin Worecki, prezes zarządu InnerWeb Sp. z o.o., podkreślając, że taki charakter wydarzenia spotkał się z pozytywnym odzewem ze strony gości. - Po wydarzeniu pytaliśmy uczestników, jak podobała im się formuła spotkania. Mówili, że pierwszy raz byli na wydarzeniu, podczas którego wszyscy - wystawcy technologii i uczestnicy - w jednym czasie byli aktywni i skupieni na zdobywaniu nowej wiedzy. To był zastrzyk dużej dawki konstruktywnych idei i rozwiązań - puentuje M. Worecki.Zobacz relację video z „IOT 2021 - Automatyzacja produkcji - Szybka randka z Przemysłem 4.0”.Źródło: Evatronix
Redaktor: MRR

Dodano 11.11.2021

Evatronix SA
Wiktora Przybyły 2
43-300 Bielsko-Biała
+48 33 499 59 00
Powiązane:
Partnerzy