Wiadomości

CadXpert i GM System zapraszają na webinaria

 

 

CadXpert i GM System nawiązały merytoryczną współpracę, która zaowocowała cyklem webinarów na temat projektowania do druku 3D. Pierwsze bezpłatne szkolenie on-line odbędzie się 29 kwietnia i będzie wprowadzeniem w tematykę modelowania 3D w NX CAD oraz produkcji addytywnej w różnych technologiach.

- „Druk 3D nie może obyć się bez poprawnie zaprojektowanego modelu CAD, dlatego postanowiliśmy połączyć siły i przygotować cykl webinarów oraz warsztatów poświęconych projektowaniu 3D i drukowaniu 3D” - tłumaczy Michał Bryda-Przybyszewski, specjalista ds. marketingu w CadXpert.

GM System to wiodący polski dostawca oprogramowania dla przemysłu i kluczowy partner Siemens. Przedsiębiorstwo zajmuje się wdrażaniem i serwisowaniem czołowych na rynku rozwiązań CAD/CAM/CAE/PLM (NX, Solid Edge, Simcenter, Femap, STAR CCM+, Teamcenter).

Oprogramowanie NX CAD stworzone przez firmę Siemens PLM jest jednym z najpopularniejszych systemów do przemysłowego modelowania 3D. Dzięki specjalistycznym modułom użytkownik może dostosować funkcjonalność do własnych potrzeb. Oprogramowanie zawiera narzędzia do projektowania zaawansowanych kształtów i optymalizacji modelu do druku 3D. Dzięki tym funkcjom możemy skutecznie przeprowadzić konwergencję modelu „tradycyjnego” na kształt „bioniczny”, a następnie przenieść model do produkcji addytywnej na drukarce 3D. W ten sposób można tworzyć ergonomiczne narzędzia i lżejsze części, które jednocześnie pozwalają oszczędzać na materiale wymaganym do druku 3D.

- „Zapraszamy na cykl szkoleń online, a w przyszłości również warsztatów stacjonarnych, na których zaprezentujemy proces projektowania i drukowania 3D. Cykl webinarów podzieliliśmy na trzy tematy, by w przystępny sposób przekazać kompleksową wiedzę. Opowiemy kolejno o narzędziach NX CAD przydatnych w modelowaniu pod druk 3D oraz o tym, jak dobrać właściwą technologię przyrostową, a następnie o dobrych praktykach projektowania do druku z termoplastów i żywic fotopolimerowych. Za każdym razem będziemy chcieli pokazać, jak usprawniać procesy wytwórcze z użyciem nowych technologii, co zrobić, by oszczędzać na produkcji i jak wytwarzać funkcjonalne części.” - dodaje Michał Bryda-Przybyszewski, specjalista ds. marketingu w CadXpert.

Pierwszy webinar: „Projektowanie w NX do druku 3D. Jak modelować i na czym drukować?” odbędzie się 29 kwietnia w środę o godzinie 11:00. Udział w spotkaniu jest bezpłatny po uprzedniej rejestracji na stronie: https://cadxpert.clickmeeting.pl/projektowanie-w-nx-do-druku-3d/register

Podczas kolejnych spotkań zostaną poruszone tematy:

  • „Projektowanie w NX do druku 3D z termoplastów (FDM)”
  • „Projektowanie w NX do druku 3D z żywic fotopolimerowych (LFS, PolyJet)”.


Więcej informacji na stronie: https://cadxpert.pl/

 


Źródło: CadXpert 


Dodano 17.04.2020

Powiązane:
Partnerzy