Przewodnik po ITM 2019

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

 

Chcesz wiedzieć jakie kierunki rozwoju czekają polski przemysł? Wystarczy wziąć udział w bloku targów ITM Polska, które odbędą się w dniach 4-7 czerwca 2019 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

ITM Polska Innowacje-Technologie-Maszyny to wiodące targi w Europie Środkowo-Wschodniej szeroko prezentujące ofertę polskiego i światowego przemysłu, którego produkty i usługi zgodne są z ideą Smart Industry. Formuła targów nastawiona jest na prezentację najlepszych rozwiązań dla sektora przemysłowego, a ekspozycja koncentruje się szczególnie na wysokiej jakości maszynach, narzędziach i urządzeniach dla branży metalowej, logistycznej oraz druku i skanu 3D. Według szacunków organizatora w tym roku na 25 tysiącach m2 powierzchni ekspozycyjnej w 10 pawilonach wystawienniczych zaprezentuje się blisko 1000 wystawców z nowościami oraz szerokim spektrum rozwiązań z wszystkich kluczowych gałęzi przemysłu rozwijających się w Polsce.

Światowej klasy wystawcy, profesjonaliści z zakresu automatyzacji produkcji, metalurgii i obróbki metali, nowoczesne maszyny oraz technologie, bogaty program wydarzeń towarzyszących i niepowtarzalna atmosfera – to wszystko sprawia, że czerwcowe targi są ważnym punktem w kalendarzu dla firm poszukujących innowacji i zoptymalizowanych rozwiązań na miarę czwartej rewolucji przemysłowej.

Zapraszamy do odwiedzenia nas podczas Targów ITM Polska na stoisku 82 w pawilonie 5.

Portal Staleo.pl posiada Zaproszenia uprawniające do darmowego wejścia na Targi, po wcześniejszej rejestracji online (aktywacji zaproszenia). Wystarczy napisać do nas na adres redakcja@staleo.pl. Liczba wejściówek ograniczona.

AKTYWUJ ZAPROSZENIE

Blok Targów ITM Polska 2019

W czasie tegorocznej edycji ponownie spotkają się przedstawiciele salonów: MACH-TOOL (obrabiarki i narzędzia), METALFORUM (metalurgia, hutnictwo, przemysł metalowy) HAPE (hydraulika, pneumatyka, napędy), SURFEX (obróbka powierzchni), WELDING (spawalnictwo), BHP (bezpieczeństwo pracy w przemyśle) oraz Nauka dla gospodarki (dorobek naukowy instytutów badawczych), którzy zaprezentują najnowsze rozwiązania technologiczne stosowane w przemyśle. 

Targom towarzyszyć będą także trzy dodatkowe wystawy, których pokrewna tematyka łączy się z ideę integracji sektorów: Targi 3D Solutions, przeznaczone przedstawicielom skanu i druku 3D, Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog skupiające się na tematyce logistyki w przemyśle oraz Targi Kooperacji Przemysłowej Subcontracting, a wraz z nimi spotkania matchmakingowe, Subcontracting ITM Meetings.

Dedykowane ścieżki zwiedzania

Podczas tegorocznych wystaw ponownie odbędą się ścieżki zwiedzania szlakiem nowości technologicznych dotyczących flagowej oferty targów. Poprzednia edycja bloku udowodniła, że koncepcja zwiedzania targów wytyczonym szlakiem z ekspertem to strzał w dziesiątkę. Z oferty skorzystało wielu gości. Formuła wycieczki nie tylko pozwala na skorzystanie z fachowych porad, bezpośredni kontakt z dostawcami najnowszych technologii, ale również dzięki uporządkowanej tematycznie trasie pozwala zwiedzającym zaoszczędzić czas. Korzystający ze ścieżek odwiedzają stoiska wybranych firm, których oferta produktowa zawiera najnowsze technologie dla zintegrowanego przemysłu.

WIĘCEJ O ŚCIEŻKACH ZWIEDZANIA

Konkurs o Złoty Medal MTP

Targi to także konkurs o Złoty Medal MTP, który jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych nagród na polskim rynku. Każdego roku do konkursu o Złoty Medal      Międzynarodowych Targów Poznańskich wystawcy zgłaszają ponad 500 produktów. Jednak tylko te z nich, które spełnią regulaminowe kryteria oraz zyskają pozytywne rekomendacje profesjonalnego jury, otrzymują to prestiżowe wyróżnienie. W tegorocznej edycji targów przyznano aż 17 Złotych Medali. Sąd konkursowy uhonorował szesnaście produktów ITM Polska, a jeden przypadł wystawcy 3D Solutions. Poniżej prezentujemy tegorocznych laureatów Konkursu o Złoty Medal MTP 2019. Wszystkie przyznane Medale są równoważne.

Warsztaty, pokazy i seminaria

W czasie imprezy zgłębianiu wiedzy i wdrażaniu dobrych praktyk sprzyjać będą warsztaty, pokazy i seminaria prowadzone przez wybitnych specjalistów. Wiele wydarzeń w ramach ITM Polska odbywać się będzie w nurcie idei Fabryki Przyszłości. Ciekawie zapowiadają się warsztaty: Inżynieria odwrotna w przemyśle oraz Kontrola jakości w fabrykach 4.0 organizowane przez firmę Smarttech, darmowe szkolenie: Pierwsze kroki ze sterowaniem CNC Mitsubishi Electric, a także warsztaty: Druk 3D, których organizatorem jest 3YourMind. Interesującym punktem są także wydarzenia przygotowane z inicjatywy targów Subcontracting, w tym spotkania B2B Subcontracting ITM Meetings. Z kolei osoby zainteresowane budowaniem wysokich standardów kultury bezpieczeństwa w przedsiębiorstwach powinny wziąć udział w konferencjach poświęconych tematyce BHP, które odbywają w ramach Salonu Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle. Jednak to tylko mała część przygotowanych tematycznych wydarzeń, cały program czterodniowego bloku targów znajduje się poniżej.

PROGRAM WYDARZEŃ TOWARZYSZĄCYCH


Przydatne informacje:

Więcej o Targach ITM Polska na Staleo.plŹródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Staleo.pl

Dodano 27.05.2019

Powiązane:
Partnerzy