Omni3D udostępnia projekt przyłbicy

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

Światowa pandemia wirusa COVID-19 powoduje niedobory potrzebnego wyposażenia w placówkach medycznych. Powszechny brak środków ochrony osobistej w szpitalach dotyka nie tylko oddziały zakaźne, ale całe placówki.

Omni3D wspiera szpitale w walce z wirusem, dostarczając specjalnie zaprojektowane przyłbice ochronne dla lekarzy.

Omni3D – polski producent przemysłowych drukarek 3D, na co dzień zajmujący się nie tylko sprzedażą drukarek, ale również drukiem na zlecenie, odpowiedział na apel szpitali o pomoc w dostarczeniu niezbędnego wyposażenia ochronnego lekarzy na czas walki z epidemią. Firma w ciągu kilku dni przeorganizowała pracę swojego zespołu, który aktualnie w 100% zaangażowany jest w projekt druku elementów do przyłbic ochronnych.

- "Postanowiliśmy aktywnie zaangażować się w pomoc dla szpitali i wykorzystać potencjał firmy tak bardzo jak to możliwe. Jako specjaliści zajmujący się drukiem 3d posiadamy niezbędny sprzęt, materiały, a przede wszystkim wykwalifikowany zespół. Chcemy pomóc lekarzom, ponieważ oni ratują życie narażając swoje. Aktualnie wraz z firmą Mentor S.A. aktywnie poszukujemy dodatkowego wsparcia finansowego co pozwoli na wykonywanie wydruków w tysiącach sztuk miesięcznie. Dodatkowo postanowiliśmy nasz projekt udostępnić pro publico bono. Będzie on dostępny od 03.04.2020 na stronie https://omni3d.pl/przylbice-3d/" – podkreśla Paweł Robak CEO Omni3D.

Ulepszone rozwiązanie dotyczy szybki, która jest ruchoma co bardzo poprawiło wygodę noszenia tego rodzaju sprzętu przez długi czas. Kolejną różnicą jest zaprojektowanie całej przyłbicy w sposób umożliwiający jej pełne odkażenie, co umożliwia szpitalowi wielokrotne jej użycie.

- "W przeciwieństwie do standardowych rozwiązań, gdzie mocowana jest materiałowa gumka, my zaprojektowaliśmy mocowanie wykonane z filamentu TPU-93A również drukowany metodą 3D" – tłumaczy Krzysztof Kardach, główny technolog Omni3D.
- "Części do przyłbic drukujemy na Factory 2.0 i Omni500 LITE z filamentu ABS-42, dzięki niemu możliwe jest zwiększenie prędkości druku. Na forach mówi się głównie o PET-G, ponieważ najczęściej używane są drukarki bez grzanej, zamkniętej komory przez co drukowanie z filamentu ABS jest dużo trudniejsze- My tej trudności nie mamy." – dodaje technolog.

Omni3D dostarczyła do poznańskich szpitali pierwszą partię przyłbic, które przeszły test praktyczny. Otrzymali je m.in. ratownicy pracujący w Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych, pielęgniarki oraz lekarze na oddziałach chirurgii. Lekarze wyrazili uznanie i akceptację dla naszego projektu. Usłyszeliśmy, że przyłbice są dużo lepsze od tych, w które standardowo jest zaopatrywany personel szpitalny – mówi Paweł Robak CEO Omni3D.

- „Przyłbice każdego dnia pomagają zachować bezpieczeństwo naszym pracownikom, co jest niezwykle ważne w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Projekt przyłbicy od Omni3D daje nam dodatkowy komfort użytkowania dzięki podnoszonej szybce ochronnej, a zastosowane materiały dają możliwość przeprowadzenia skutecznej dezynfekcji co jest bardzo cennym rozwiązaniem.” - mówi Kierownik Oddziału Klinicznego Chirurgii Ogólnej, Endokrynologicznej i Onkologii Szpitala Klinicznego im. Heliodora Święcickiego UM w Poznaniu Pan Tomasz Banasiewicz.

Krzysztyf-Kardach-dostracza-przyłbice-do-poznańskich-szpitali.
Na zdjęciu Krzysztof Kardach – główny technolog druku 3D w firmie Omni3D z dostawą testowych przyłbic dla poznańskich szpitali


Na chwilę obecną drukowane jest 120 sztuk przyłbic dziennie. Technolodzy pracują nad zwiększeniem wydajności do 150 sztuk. Potrzeby szpitali są ogromne, a każda pomoc jest w tym momencie nieoceniona.

Każdy kto ma możliwości druku 3D i chęć pomocy dla tych, którzy w walce z wirusem stoją na pierwszym froncie, mają możliwość pobrania darmowego projektu ze strony Omni3D (www.omni3d.pl) i dostarczania wciąż brakującego tego typu sprzętu do szpitali. Kontakt pod adresem mailowym: kontakt@omni3d.com


Źródło: Omni3D


Dodano 10.04.2020

OMNI3D Sp. z o.o.
Świętego Michała 43
61-119 Poznań
+48 886 618 588
Powiązane:
Partnerzy