Wiadomości

Informator Targów BHP 2023

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Już tylko kilka dni dzieli nas od 20. Targów Bezpieczeństwa, Higieny Pracy i Ochrony Przeciwpożarowej na Śląsku. Spotkanie to odbędzie się w dniach 8-9 marca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.


Targi BHP w Katowicach to nie tylko największa na Śląsku impreza branżowa z zakresu bezpieczeństwa, higieny pracy i ochrony przeciwpożarowej, ale również jedna z najważniejszych w tej części Europy. 

Kwestie związane z BHP są kluczowe dla zarządzania w firmie i mają bezpośrednie przełożenie na wyniki ekonomiczne. Zdaje sobie z tego sprawę coraz szersza grupa przedsiębiorców. Dlatego właśnie od kilku lat na targach BHP w Katowicach widać wzrost zainteresowania wydarzeniem pracodawców i kadry zarządzającej. Oczekują oni, że znajdą na targach kompleksowe rozwiązaniami w zarządzaniu BHP. Oczywiście naprzeciw ich oczekiwania wychodzą Wystawcy, prezentujący swą ofertę oraz rozwiązania. 

Organizatorom Targów BHP zależy, by przygotowywane wydarzenie było platformą wymiany wiedzy, doświadczeń i przestrzenią prezentacji nowoczesnych rozwiązań, które realnie wpływają na podniesienie jakości bezpieczeństwa w środowisku pracy. Bez wątpienia katowickie targi BHP to najważniejsze wydarzenie branży w południowej Polsce.

--> ZAKRES TEMATYCZNY TARGÓW

Tradycyjnie Targi BHP skierowane są do firm świadomie dbających o bezpieczeństwo w środowisku pracy oraz do producentów i dystrybutorów z branży. Zostały one objęte patronatem honorowym Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach, Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowego Instytutu Badawczego, Wyższego Urzędu Górniczego, Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP oraz Urzędu Dozoru Technicznego, a także Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach oraz Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego S.A.

Wystawcy Targów BHP

Wśród ponad 80 wystawców na targach znajdą się przedstawiciele branży, którzy zaprezentują swoje rozwiązania z zakresu ochrony przeciwpożarowej, ochrony osobistej, odzieży ochronnej, systemów monitorowania środowiska pracy, a także wiele innych. Swoją obecność potwierdzili producenci systemów monitorowania środowiska pracy i aparatury kontrolno-pomiarowej, które są podstawą działań zapobiegających wypadkom w miejscu pracy. Nie zabraknie również krajowych i zagranicznych producentów oraz dystrybutorów środków ochrony indywidualnej i zbiorowej pracowników, producentów zabezpieczeń asekuracyjnych przed upadkiem z wysokości, czy też dystrybutorów odzieży i obuwia ochronnego. Na ten moment swój udział zapowiedziało ponad 80 podmiotów z Polski, Austrii, Belgii, Czech, Dania, Słowacji, Niemiec i Włoch.

--> WYSTAWCY TARGÓW BHP

Merytoryczna wartość Targów BHP

Targi BHP w Katowicach to ponad 20 godzin bezpłatnych konferencji, sympozjów oraz dyskusji w gronie specjalistów. Zaplanowane są także pokazy udzielania pierwszej pomocy oraz spotkania z patronami honorowymi oraz merytorycznymi. 

--> PROGRAM TARGÓW

8 marca 2023, po oficjalnym otwarciu Targów, rozpocznie się konferencja Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach „Czynniki szkodliwe występujące w środowisku pracy – rola i zadania Państwowej Inspekcji Pracy”. W dalszej części dnia planowana są również: Sympozjum organizowane przez Wyższą Szkołę Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach „Dobre Praktyki BHP”, podczas którego poruszone zostaną kluczowe zagadnienia dla branży. Dużym zainteresowaniem cieszy się również Konferencja Koalicji Bezpieczni w Pracy „Pracownicy 50+: możliwości i ograniczenia”, czyli jak zadbać o bhp pracowników w wieku powyżej 50 lat” oraz spotkanie organizowane przez Fundację Kultury Bezpieczeństwa „Praktyczne aspekty zarządzania zdrowiem psychicznym w Twojej firmie”. 

Drugiego dnia Targów BHP, w godzinach 10:00-13:00 odbędzie się Konferencja Wektory BHP Intersafe & DNV – Forum Praktyków, której organizatorem jest DNV/ INTERSAFE a LYRECO Company.

Udział w wydarzeniach towarzyszących jest bezpłatny, wymagany jest bilet wstępu na Targi oraz wcześniejsza rejestracja na wybrane konferencje. 

--> ZAREJESTRUJ SIĘ NA WYBRANĄ KONFERENCJĘ

Podczas trwania Targów zwiedzający będą mogli wziąć również udział w licznych pokazach i szkoleniach – m.in. z udzielania pierwszej pomocy, w szkoleniu praktycznym z najnowszych rozwiązań z zakresu detekcji gazów oraz środków ochrony indywidualnej. Nie zabraknie również spotkania z ekspertami, którzy będą dzielili się swoją wiedzą i świadczyli porady w Strefie Eksperckiej.

Odwiedź Targi BHP

Zapowiada się wyjątkowe spotkanie, nie tylko ze względu na obchodzony jubileusz, ale przede wszystkim liczbę wystawców oraz zakres merytoryczny wydarzeń towarzyszących. 

--> MIEJSCE TARGÓW

--> GODZINY OTWARCIA I CENY BILETÓW

 

Źródło: FairExpo

Dodano 02.03.2023

Powiązane:
Partnerzy