Projektowanie 3D

Visual InspectTM - system do kontroli i projektowania

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU
 Fot.: Faro

Firma FARO® wprowadza Visual InspectTM — innowacyjny system do kontroli i projektowania. Wykorzystanie rzeczywistości rozszerzonej na urządzeniach przenośnych usprawnia proces kontroli i projektowania. 

Firma FARO®, dostawca rozwiązań pomiarowych i obrazujących 3D, wprowadziła nową linię produktów FARO® Visual InspectTM. Ta innowacyjna platforma umożliwia przesyłanie dużych, złożonych danych CAD (projektowanie wspomagane komputerowo) 3D na urządzenie iPad, a następnie wykorzystanie ich do wizualizacji i porównania ze stanem rzeczywistym. Umożliwia to wykrywanie błędów na wcześniejszych etapach procesów produkcji, budowy lub projektowania dzięki udostępnieniu przydatnych informacji produkcyjnych w czasie rzeczywistym.  

Visual InspectTM to prawdziwe rozwiązanie nowej generacji, ponieważ przenosi przeglądanie plików CAD 3D z tradycyjnych komputerów stacjonarnych na urządzenia przenośne, które zawsze są „pod ręką i na żądanie”. Dane CAD 3D są zapisywane lokalnie na iPadzie w innowacyjnym, skompresowanym, przenośnym formacie, który zapewnia wyjątkową elastyczność i mobilność, co powoduje wzrost wydajności. Użytkownik końcowy jest w stanie dokumentować problemy i błędy za pomocą tekstu i obrazów, a następnie eksportować je do dokumentów Microsoft Excel. 

Linia produktów Visual InspectTM obejmuje dwie wyjątkowe wersje:

  • Visual Inspect TM: umożliwia intuicyjne przeglądanie, weryfikację i dokumentację złożonych danych 3D na urządzeniach przenośnych 
  • Visual Inspect AR TM : umożliwia nakładanie złożonych danych 3D i porównywanie ich z faktycznymi danymi w czasie rzeczywistym 

Zintegrowany aparat iPada obsługuje Visual Inspect ARTM, będąc bardziej opłacalną alternatywą dla innych produktów AR (Augmented Reality), które wymagają drogich aparatów. 

Linia produktów Visual InspectTM jest gotowa do użycia po wykonaniu trzech prostych czynności: pobraniu aplikacji na iPada ze sklepu Apple Apps, skalibrowaniu iPada, a następnie aktywowaniu aplikacji wraz z plikiem kalibracji. 

- „Jesteśmy zachwyceni możliwościami, jakie dał nam zakup MWF-Technology w grudniu 2016 roku oraz integracją innowacyjnej technologii tej firmy z ofertą produktów FARO” — mówi dr Simon Raab, prezes i dyrektor wykonawczy firmy FARO. - „Tworzymy nowe standardy, dzięki którym nasi klienci zamiast osiągać dobre wyniki w większości przypadków, będą osiągać najlepsze wyniki za każdym razem”Źródło: FARO

Dodano 18.10.2017

FARO TECHNOLOGIES POLSKA SP. Z O.O.
Górki 7
60-204 Poznań
+48 71 339 32 76
Powiązane:
Partnerzy