BIBUS MENOS dystrybutorem 3DGence


Polsko-Szwajcarska firma BIBUS MENOS, zajmująca się produkowaniem komponentów i oferująca rozwiązania dla przemysłu, zdecydowała się na wzbogacenie swojej oferty o drukarki 3D marki 3DGence.


Stało się to z kilku powodów, ale zaważyły doświadczenie w branży, posiadanie certyfikatu TÜV Rheinland, model biznesowy, a także ponad 1200 m2 powierzchni produkcyjnej oraz laboratoriów R&D. Dzięki temu obie spółki mogą efektywniej działać w obszarze sprzedaży nowoczesnych przemysłowych drukarek 3D.

Na polskim rynku, w ostatnich latach podejście do drukarek 3D zmieniło się w sposób diametralny. Obecnie nie są traktowane wyłącznie jako urządzenie do prototypowania, ale też narzędzie, które realnie wspiera tradycyjną produkcję. Coraz lepiej rozumie się i wykorzystuje w biznesie zalety tego typu drukarek oraz znajduje dla nich więcej obszarów zastosowań. Innowacyjne aplikacje technologii addytywnej nie są już odosobnionymi przypadkami, stosuje się je z roku na rok na szerszą skalę i pozwalają choćby na zaoszczędzenie czasu oraz zmniejszenie kosztów. Zauważają to zwłaszcza sami producenci drukarek, dystrybutorzy, ale również firmy oferujące wyspecjalizowane usługi przemysłowe. Andrzej Kukuła, prezes 3DGence zapewnia, że ich drukarki wspierają przemysł w dojrzały pod względem technologii sposób. Szeroka i unikalna wiedza, a także doświadczenie na rynku sprawiają, że BIBUS MENOS jest obecnie liderem wśród polskich dystrybutorów drukarek 3D, który z pewnością przyczyni się do tworzenia zupełnie nowych produktów. Poza tym oferta firmy skierowana jest do przedsiębiorstw z wielu różnych branż. Dystrybutor wytwarza komponenty i rozwiązania z obszaru automatyki, hydrauliki siłowej czy pneumatyki. Oprócz tego zajmuje się projektowaniem sprzętu do podnoszenia, napędów mechanicznych i konstrukcji stalowych. W ramach prowadzonego biznesu posiada nawet osobny dział drukarek 3D. Nie dziwi więc fakt, że zdobywa uznanie nie tylko wśród klientów, ale też na konkursach. Już trzy razy z rzędu otrzymała wyróżnienie Polskiej Branży Druku 3D, osiągając pierwsze miejsce w kategorii Najlepszy Polski Dystrybutor Przemysłowych Drukarek 3D.


BIBUS MENOS nowym dystrybutor 3DGence


Powtarzalność produkcyjna i możliwość przetwarzania zaawansowanych tworzyw sztusznych to według Tomasza Weisa, kierownika Działu Drukarek 3D, podstawowe zalety stosowania tego typu urządzeń, które dostrzegają użytkownicy technologii 3D. Poprzez dystrybucję drukarek 3DGence udaje się trafić do klientów, którzy muszą zacząć wprowadzać maszyny do przedsiębiorstwa i z nich korzystać, ale nie są w stanie jeszcze inwestować w zaawansowane rozwiązania technologiczne służące do laserowego przetopu polimerów albo metali.

Co ciekawe zmienia się nie tylko podejście do druku 3D, ale też sposób sprzedaży samych urządzeń. Obecnie coraz większą uwagę zwraca się na wybór technologii i analizuje potrzeby materiałowe, ilość wyprodukowanych rzeczy, a także zastosowanie.

Karol Kula, dyrektor sprzedaży 3DGence podkreśla, jak ważne jest edukowanie i wskazywanie klientom, do jakich celów można wykorzystać druk 3D w ich procesach przemysłowych. Ma to w wielu przypadkach również wpływ na kierunek rozwoju firmy BIBUS MENOS i jej produktów. Handlowcy rozmawiają między sobą o różnych przypadkach, a potem mówią o nich i wyciągniętych wnioskach działowi R&D. Następnie ten przygotowuje rozwiązania mające na celu ulepszenie sprzętu i dostosowanie go do potrzeb klientów. W efekcie tego typu działania wspierają też partnera, czyli 3DGence.

BIBUS MENOS to jedna z kilku firm w Polsce, która oferuje rozwiązania do przetopu polimerów lub metali. Z kolei maszyny 3DGence drukują w często stosowanej obecnie i do tego przystępnej cenowo technologii FDM, dlatego stanowią dobre uzupełnienie ich oferty. 

Obecnie kooperacja obu firm polegać będzie na sprzedaży linii INDUSTRY (F340 i F420) - drukarek 3D do zastosowania w przemyśle. Przede wszystkim w AGD, automotive, elektronicznym czy aerospace.


Źródło: 3DGence

Dodano 05.12.2019

3DGence Sp. z.o.o.
Mickiewicza 29
40-085 Katowice
+48 32 438 98 65
Powiązane:
Partnerzy