ITA spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.

Poznańska 104, Skórzewo.

60-185

Poznań

woj. Wielkopolskie

Polska

tel. +48 61 222 58 00

e-mail: info@ita-polska.com.pl
https://www.ita-polska.com.pl

OPIS

Jesteśmy polskim przedsiębiorstwem, które od 1999 r. dostarcza polskiemu przemysłowi oraz nauce systemy pomiarowe i narzędziowe oraz świadczy usługi metrologiczne i kalibracyjne. Nasz zespół tworzy wykwalifikowana kadra inżynierów i ekspertów z dziedziny metrologii przemysłowej oraz narzędziowej świetnie rozumiejących zróżnicowane potrzeby naszych odbiorców. W swojej ofercie posiadamy rozwiązania ścisłej światowej czołówki producentów urządzeń pomiarowych i narzędzi skrawających. Posiadamy cztery specjalizowane laboratoria pomiarowo-badawcze, świadcząc wszechstronne usługi metrologiczne i kalibracyjne. Jako jedna z nielicznych w Polsce, ITA otrzymała Certyfikat Akredytacji Laboratorium Wzorcującego od Polskiego Centrum Akredytacji, zgodnie z wymaganiami normy PN-EN ISO/IEC 17025 dla przeprowadzania kalibracji całego szeregu urządzeń pomiarowych. Posiadamy również Dział Badawczo Rozwojowy zajmujący się projektowaniem i wdrażaniem specjalnych stanowisk również do pomiarów zautomatyzowanych i zrobotyzowanych.
Skanery 3D są najszybciej rozwijającą się dziedziną bezstykowych pomiarów w metrologii przemysłowej ostatnich lat. Począwszy od skanerów stacjonarnych, przez niezwykle ergonomiczne skanery ręczne, aż po zrobotyzowane systemy skanujące pozwalające na zautomatyzowany pomiar setek części w ciągu doby. Skanery 3D pozwalają na bardzo szybką i kompletną ocenę jakości wytwarzanych produktów. Są to również niezwykle wszechstronne urządzenia, które można wykorzystać do wielu zadań. Od digitalizacji obiektów w celach porównania z założeniami konstrukcyjnymi, sprawdzenia odchyłek kształtu i położenia, aż po procesy projektowania, inżynierię odwrotną, druk 3D czy analizy MES. Prędkość, dokładność oraz wszechstronność – to właśnie te trzy cechy powodują ciągły wzrost wdrożeń skanerów 3D w wielu gałęziach przemysłu na całym świecie. Jesteśmy w Polsce pionierem w propagowaniu tej techniki pomiarowej. Pierwsze nasze wdrożenia w przemyśle miały miejsce w już 2004 roku. Również jako jedni z pierwszych uruchomiliśmy na poważną skalę usługi skanowanie 3D. Obecnie oferujemy ręczne oraz zrobotyzowane skanery 3D oparte głównie na świetle lasera niebieskiego, których producentem jest kanadyjska firma Creaform.
Firma ta ma również ciekawe urządzenie ręczne wykorzystujące światło strukturalne, gdzie oprócz digitalizacji powierzchni można przechwytywać rzeczywiste kolory obiektów. Skanery Creaform zachwycają nie tylko niespotykana na rynką szybkością zbierania danych i elastycznością pracy, ale również wysoką rozdzielczością pomiarową i jakości uzyskiwanych danych. Obecnie możemy pochwalić się długą listą wdrożeń w polskim przemyśle i nauce oraz wynikającym z tego bogatym doświadczeniem aplikacyjnym. Oferta nasza nie zamyka się tylko hardwarze – proponujemy kompletne rozwiązania uwzględniające oprogramowanie metrologiczne oraz do inżynierii odwrotnej.

JĘZYKI

Polski, Angielski, Niemiecki

OFERTA


Doświadczenie:
 
Partnerzy